LTZ

Iskreno,malo mi je puno para dati za takav traktor,za 1000e ima supera 52 kolko hoces...
 
Pitanje:jel se trebaju skinuti sva tri dekla i isčupati ležajevi sa kućištima (donji i gornji snop + rikvec) da bi se izvadio gornji snop?

Izvadiš prvo čauru sa spoljnim lagerom da bi imao veći prostor. Mislim da ćeš morati i zupčanik za rikverc da izvadiš. Lako se rastura ako počupaš kuglice iz tog unutarnjeg, raspalog ležaja. Najveća muka je izvaditi seger koji nema rupice a upada knap u zupčanik. Posle njega sve lako ide.
Ja sam tu pre par godina stavio neki ležaj od 10€ i nemam problem. SKF je firma za pranje para, tako da je kvalitet odavno upitan.
Prilikom pakovanja, obrati pažnju na zazor konusnih zupčanika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako moze neka mi se javi neko ko ima prednji utovarac na T40. Imao bih nekih pitanja u vezi hidraulike.
 
Juce stiga brzohodni alnaser. Pazaren je u Berusu, magneton ceski. U kombinaciji sa novom Toplom od 135ah pali perfektno bez dekompresora i bez grejaca. Prvi utisak je odlican a koliko dugo ce trajati to ce mo videti. Ako neko hoce neku sliku alnasera mogu postaviti.
 
Vladj ako ga palis na vecem mrazu povuci dekompresor da lakse zalaufa motor i time ces mnogo doprineti dugovecnosti alnasera. Moze se desiti da otkine osovinu rotora ili pomocnu ili skrsi planetarce jer hladan motor je cudo koliko vece opterecenje napravi u startu. Nekima se desilo to pa nek se zna a ja moj upravo stitim tim postupkom mada vecinom zimi spava dubokim snom
 
Zna li neko na koliko se bari steluju dizne na LTZ 60 AB?

Evo Milane, jedva nađoh podatak koji ti treba...
Iz originalne knjige Эксплуатация ЛТЗ-55, ЛТЗ-60 na Ruskom, zabavljao sam se veći deo dana...
Al mi nije žao...
Valjda nisam zakasnio s odgovorom...

pritisak_dizni_T60_AB.jpg
 
Hvala kolega puno,nisi zakasnio...to mi za drugara treba,traktoru je skinuta glava i karter,jer je na gumicama na hilznama poceo da pusta antifriz u ulje,i skinemo dizne na proveru,samo jedna dobra ostale pisaju,pa su porucene nove pa ce ici na kontrolu pre ugradnje..

Sent from mTalk
 
Naj brze je da skines levi tocak, poklopac reduktora, izvadis reduktor napolje kompletan i onda kroz rupu zupcanik.
 
Hvala VLadj vec sam to uradio bas kao sto si reko, ostecena je ta caura sto seta levo desno (zubcanik) I vidi se onako blago ostecenje na ona dva tanjirasta dal da menjam sve? Kolko li kosta caura I ona dva tanjirasta?
 
Zadnji put kad sam pitao kostali su zubcanici 100e polovni, odustao sam odma, patim se sa sporim rikvercom dok se neodlucim za zamenu...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Gde kupiti najpovoljnije prednju gumu za T40? 8.00/20 traktor krampon.

U Jagodini Rumina je 18.000
Kod Šuloka je 15.000+1000 AKS

Ima i neke Turske u ponudi. Kod Šuloka je 13.000din, Viragrar 11.250 ali se čeka 2-3 nedelje za uvoz.
Čuo sam da ima neko i u Bavaništu koji uvozi gume povoljno ali nisam našao kontakt. Prošlog leta videh u Palanci na vašaru neke uvozne na 9.000 no tad mi nisu trebale :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rumine nisu lose,mekane su,ali se trose malo vise...ruske kama nisu lose,na traktoru su vec 16 godina...turske...hm,zavisi koje?ozka,seha su korektne gume-masna,mekana guma...jedina mana je uska sara prema ruskim.
 
Gde kupiti najpovoljnije prednju gumu za T40? 8.00/20 traktor krampon.

U Jagodini Rumina je 18.000
Kod Šuloka je 15.000+1000 AKS

Ima i neke Turske u ponudi. Kod Šuloka je 13.000din, Viragrar 11.250 ali se čeka 2-3 nedelje za uvoz.
Čuo sam da ima neko i u Bavaništu koji uvozi gume povoljno ali nisam našao kontakt. Prošlog leta videh u Palanci na vašaru neke uvozne na 9.000 no tad mi nisu trebale :D


Sent from my iPhone using Tapatalk


Mislim da su trenutno naj bolji izbor Ruske VOLTYRE 8.3 r20. U kompletu spoljna i unutarnja izadju oko 100e kom. Jako dobra i kvalitetna guma.
 
Zadnje su mi Voltyre. Menjao ih baš tako u kompletu a pre toga farbao felne unutra. Mekane su kao za biciklu :D sam sam ih montirao za čas posla i mislio sam da sam bacio pare. Međutim evo osma godina, prezadovoljan sam. Ne znam 8.3 da li bi se uklopile u automatsku prednju vuču? Koliko se sećam u katalogu traktora piše da mogu 7.80 do 8.20. A ne znam ni gde ih nabaviti.
Kama je u modi u zadnje vreme. Kamiondžije ih koriste i kažu da je isplativa guma. Ali ni njih ne znam gde nabaviti, niko mi njih nije ponudio. Svi nude Rumine i Turske.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh