LTZ

Kada menjas ulje u hidraulici zamenis i u na prikljuccima. I sve sae 30. A posto recimo manji IMT koristi sae 90 izbegavaj da kacis kip na takve traktore. Ili se odluci za jedan traktor koji ce kipovati.
 
To je isto kao na IMT 539... Ali nema dve brzine kardana preko spojnicke??? I na koliko obrtaja motora ima 540 obrtaja kardana???

e ovako momce. prenos sa radilice motora na remenicu kardana je u odnosu 1:3,33 sto znaci da je za 540 obrtaja kardana potrebno 1798 obrtaja motora. sto znaci da mu je kardan spor. ovo ti pricam iz razloga sto sam juce rasklopio moj t40 sa namerom da ubrzam kardan i da zamenim jos po neki zupcanik. takodje sam ovim putem hteo da pitam nekog poznavaoca da li postoji gotov set (spojnicka cev i njen zupcanik) koji je u nekom drugom odnosu da bih ga ubrzao. idealan odnos zupcanika bi trebao biti 1:2,7 i tada bi na 1500 obrtaja motora imao 555 obrtaja kardana. pa bih molio ako je neko radio ovako slicnu stvar da podeli samnom i ostalima na forumu. kod mene je problem sto ovih traktora nema na nasim krajevima pa mu nismo jos usli u fazon.
 
Ja sam sto se vretena tice koristio roto kosu i silo kombajn, deluje mi da je ok. Koje godiste je traktor?
 
traktor je 85 god. ja sam kacio silo kombajn i treba mu pun gas da bi postigao brzinu inace taj isti kombajn kemper okrecem sa 533 bez problema. inace kupio sam ga prosle godine a sada je doslo na red kompletno rasklapanje...menjam mu mali zupcanik sto goni defrencijal i zupcanik koji goni cetvrta brzina,ali mi je naj bitnije to ubrzanje kardana..moglo bi da se odradi kao na imt 542,ali nemam drugi par zupcanika..mogao bih da ih napravim ali sam hteo da vidim da nema slucajno gotov set da se nabavi..kao sto sam i gore rekao kod nas nema mnogo ovakvih traktora pa i nismo mnogo upuceni..
 
Pa i da se naprave zasto da ne. Samo je potrebno izracunati prenosni odnos. I naravno cementacija. A sto se tice gotovog seta nisam cuo da ima negde da se kupi. Okaci usput neku sliku da vidimo kako teku radovi.
 
pa po nekim proracunima odnos zupcanika bi trebao da bude 1:2,7 tj dva zuba razlike nego sad i onda bi brzina kardana bila kao na 533,539 a slika ce naravno biti. a kakav je kardan na mtz? mislio sam da slucajno ne pasu ili da imaju malo prepravke zupcanici od njega. koliko sam primetio rusi prave sve univerzalne delove.
 
Kolege sta mislite da li T 40 dv BEZ prednjih tegova moze normalno nositi i raditi sa prskalicom od 800 litara?
 
Srdjane jel ste nosili sa njim nesto te tezine?Da li bi to nekako islo sa prednjim tegovima?
Mala je razlika u ceni prskalice od 600 i 800 litara,a i nameravam da malo prosirim posed,pa bi ova od 800 litara bila bolja,jer ce njive verovatno biti malo rastrkane.
Takodje vidim da ljudi prskaju sa Rakovicama 65,Imt 560 sa prskalicama od 600 litara bez problema,a T 40 je od njih tezi bar za 500 kg,ako ne i vise.
Inace radio sam sa prskalicom od 440 litara,nju bukvalno ne oseti da ima zakacenu.
 
440 ne oseti,ali konstrukcija prskalic od 440 i 660 se itekako razlikuju+grane itd...pucace vam zadnje felne na traktoru-a 800 litara je i za Mtz82 dobar zalogaj...
 
440 L je smesno za njega. Ja je nosim sa Vladimircom. Mislim da je kod T40 podizna moc negde oko 1600 kg.
Zna li neko koliko tacno je potrebno ulja u hidraulici za T40? neko mi je postavio to pitanje, a kada sam menjao ulje nikada nisam obracao paznju na to.
 
Ja mislim da ipak treba da kupi od 660 sem ako nece da radi sa njom malo pa da zameni traktor onda nek uzme 800l..... Verujem da T-40 moze mnogo da podigne na polugama jer znam koliko moze vladimirec sto je mnogo manji od njega... Meni se Vladimirec mnogo manje podize od IMt 539..
 
Ja mislim da ipak treba da kupi od 660 sem ako nece da radi sa njom malo pa da zameni traktor onda nek uzme 800l..... Verujem da T-40 moze mnogo da podigne na polugama jer znam koliko moze vladimirec sto je mnogo manji od njega... Meni se Vladimirec mnogo manje podize od IMt 539..

To je tacno. Mislim da su kod VTZ smanjivanjem podizne moci hidraulika pokusali da izbegnu propinjanje traktora. Dok je 539 sklon tome.
 
Ili kad tovarim prikolicu zakacenu za Vladimirca nema sile da se on podigne sa njom (valjda je stos u kacenju dosta ispod traktora) dok kad natovarim 539 podizanje je zagarantovano... Ja vladimirca obozavam da teram u transport leti,silaza, zito, bale deteline, to mu je glavno zanimanje u ispomoc drugima... :osmeh:
 
Kako vlatku stoji rotaciona ? Pogotovo me zanima na kosinama ,kakav je za sirenje tockova dali mu se okrecu zvezde i koliko ima kombinacija ? Kakav je leti sto se tice grejanja na pojedinim poslovima ,ajde u transportu se sigurno nece grejati kad se krece ,ali neke teze poslove kad radi ??

Uf zaneo sam se !!!!
 
Hvala svima na pomoci,ipak cu uzeti 660 litara + dodatni rezervoar za ispiranje koji ima 100 litara,trenutno su mi sve njive pod kucom,a ako se prosiri,lako cemo od nekoga uzeti vodu:riba:
Cujem i kod mene u kraju da sa njima prskaju prskalicom od 660 litara.
Ali kad se vec spominje Mtz 82,pa ja vidoh u temi prskalice da 800 litara nosi ko od sale,a negde Mtz 820 1000 ili cak 1200 litara...

@vladj

Po knjizi u kompletan sistem staje 14.5 litara.
 
Nazad
Vrh