LTZ

niki9298 Ti ako ga spustas sa prikolicom punom drva 3 redukovanom onda se raspitaj za cenu reduktora. A ukoliko spustas zadnjim hodom+revers to je nesto drugo. 3.X. (kako tamo pise) nije 3 brzina vec zadnji hod. Kao sto sam vec napisao prednja vuca se nece ukljuciti sve dok ne prokliza zadnji tocak i u tom trenutku prednji miruje ili stoji u mestu. Zamisli sta bi se desilo kada bi traktor poceo da uzubljuje prednju vucu u punoj brzini sa 25-30 km/h. To sto si rekao ne moze biti tacno. Ja ne pricam iz cuvenja vec imam dosta iskustva sa ovim traktorom. Veruj mi ja bih prvi voleo da se ona ukljucuje automatski i nizbrdo.
Ja kada sam spustao prikolicu,po kaljavom terenu nizbrdo,traktor mi je dobio onaj zvuk zujanja kao kada ukljuci prednju,i postao tezi na volanu kao kada ukljuci prednju,tako da mislim da je ukljucio,tj 99% sam siguran... I izmedju njega i 577dw su vrlo male razlike u ucinku,a veoma velike u ceni,a ne kao sto vec neko rece da se ne moze porediti sa 577... Dunju koju 577dw nije mogao iscupati,mucio se 20 min i odustao,ja sam je iscupao sa t40as,doduse sa svim tegovima,a on je probao sa samo prednjima,zadnje nije imao..I na rusu su tegovi teski : napred 8x30kg,a ne kao sto neko rece 8x20kg,i zadni su mu teski 8x25kg...
Razlika izmedju nega i 577dw,je samo sto 577dw ima jaci motor,i bolju hidrauliku,sto znaci nijanse su u pitanju...
 
O tome je dosta puta pisano... I koliko se secam skoro pa je nemoguce (ili ne isplatljivo)...
 
Ma nije zdravo da se x puta sama ukljuci i iskljuci nije to novi sistem lamelica !!!
 
Ja kada sam spustao prikolicu,po kaljavom terenu nizbrdo,traktor mi je dobio onaj zvuk zujanja kao kada ukljuci prednju,i postao tezi na volanu kao kada ukljuci prednju,tako da mislim da je ukljucio,tj 99% sam siguran... I izmedju njega i 577dw su vrlo male razlike u ucinku,a veoma velike u ceni,a ne kao sto vec neko rece da se ne moze porediti sa 577... Dunju koju 577dw nije mogao iscupati,mucio se 20 min i odustao,ja sam je iscupao sa t40as,doduse sa svim tegovima,a on je probao sa samo prednjima,zadnje nije imao..I na rusu su tegovi teski : napred 8x30kg,a ne kao sto neko rece 8x20kg,i zadni su mu teski 8x25kg...
Razlika izmedju nega i 577dw,je samo sto 577dw ima jaci motor,i bolju hidrauliku,sto znaci nijanse su u pitanju...


Sa time se bas slazem sa tobom,sta je taj IMT 577 toliko precenjen pa nije bre od zlata.. Da T-40as ima malo jaci motor mogao bi u zubima da ga nosi.. A da ne pricamo sta je za blato T-40as..
 
Sa time se bas slazem sa tobom,sta je taj IMT 577 toliko precenjen pa nije bre od zlata.. Da T-40as ima malo jaci motor mogao bi u zubima da ga nosi.. A da ne pricamo sta je za blato T-40as..
U blatu ga t40as ne vidi...U vuci tereta su isti ili je cak t40as bolji..Jedino sto ima taj jaci motor...
Da t40as ima 70ks,mogao bi sve raditi sto moze mtz 82,tj ne bi ni osecao 577dw...
Evo ti primer sta je uradio same od 80hp protiv t40as
http://www.youtube.com/watch?v=UwUyTHJZ50g
 
O prednjoj vuči koju ima T40, a koja je zaista nešto jedinstveno (ja nigdje nisam vidio takvo rješenje sem na LTZ) je mnogo pisano al evo još jednom objašnjenje.

T40, da se razumijemo, nema klasičan diferencijal. Lijevi i desni točak ničim nisu vezani kao kod običnog diferencijala gdje je veza ostvarena preko trkača, malih koničnih zupčanika.

Pogledajte sliku:

2mrwttz.gif


13z9xn6.jpg


Na slici vidite veliki tanjirasti i mali konični zupčanik, kakve ima svaki diferencijal. Problem je srce - kao što vidite nema ga, dakle nema trkača već samo dva neobična zupčanika ( 8 ) sa čudnim ozubljenjem i ovaj uredja u sredini (4) na kojem se nalazi jedna vrlo prosta "klackalica" (6).

1. Kada se T40 nalazi na suvom, pogon ide na zadnje točkove, preko transmisije i onog tankog vratila ide u prednji "diferencijal", tu pogoni tanjirasti zupčanik i ono čudo pod brojem 4 na njemu, zajedno sa klackalicom 8. Prenos je udešen tako da se "zupčanici" 8 okreću brže od tanjirastog zupčanika a time i klackalice. Stoga, prednji točkovi nemaju pogon.

2. Medjutim, desi li se da zadnji točkovi prokližu, brzina okretanja prednjih točkova opadne a time i brzine okretenja zupčanika 8. Stoga ih "klackalica" stigne, dodje do uzubljenja tj. ona se osloni na zube na zupčanicima 8 i prednji točkovi dobijaju pogon. Čim zadnji točkovi prestanu da proklizavaju, prestaje i pogon prednjih točkova. Počnete li da skrećete tj. vanjski prednji točak počne da prelazi veći put, on prestaje da dobija pogon tako da sve naizgled funkcioniše kao i svaki drugi normalan diferencijal. AKo je baš klizavo onda do toga neće doći već će oba vući kao da su blokirani.

E sad, probelm vožnje nizbrdo. Prednja vuča kod LTZ ne radi nizbrdo tj. ne sudjeluje u kočenju. Zašto? Ako idete po suvom, dešava se ono što je opisano pod 1. Počnu li zadnji točkovi da proklizavaju tj. teret počne da vas gura, dešava se sledeće (sem toga što se uglavnom naje*ali). Brzina okretanja zadnjih točkova ostaje ista jer se kližete nizbrdo kao sanke a oni se okreću sporije jer ih kočite ili vi ili motor. Prednji točkovi počinju da se okreću još brže pa se dešava ono što je opisano pod 1. Zupčanici 8 opet "bježe" od klackalice 6.

Dakle, prednja vuča na LTZ nema nikakve lamelice, nikakvu automatiku ili druge džidže-midže. Zapravo, ona je nešto najprostije i najprimitivnije što može da se zamisli i u principu, jedina mana joj je što ne funkcioniše nizbrdo.

Eto, nadam se da sam pomogao i malo razjasnio njeno funkcionisanje. Inače, rješenje je stvarno uvrnuto i na prvi pogled nije lako shvatiti kako funkciniše iako je jako prosto.
 
Nije mogao pobediti T-40.. Za mene je on dobar traktor zato i ja gledam da kupim jedan... Ali se malo dvoumim dal da bude sa prednjom ili bez... Ali ipak je bolje imati prednju...
 
Ali bez obzira na automatsku prednju vucu T-40 nema problema sa prednjim mostom??? Jer je trajan nije da se lako pokvari recimo ako orete i zadnji tocovi su na granici proklizavanja (pa cas ukljuce cas iskljuce) jer to nece da utice da se prednji diferencijal pokvari??? Video sam dosta T-40 po oglasima bez zglobova na prednjoj vuci,zasto je doslo do toga??? Jer nemar upitanju ili nesto drugo??? I jer se tesko nalaze ti zglobovi pa ih niko vise ne stavlja??
 
Belarusi MTZ imaju sasvim normalan prednji diferencijal (sem bočnih reduktora koji su zaista neobično rješenje), ovo čudo od "diferencijala" izgleda na cijelom svijetu ima samo ruski LTZ.
 
kad je u pitanj prednja vuca,,mogu da kazem samo jedno iz iskustva,,imao sam t 40 sad vozim ltz 55,sto se tice spustanja niz brdo s teretom il bez pri klizanju zadnjih tockova ukljucuje se prednja vuca i dosta pomaze,,jer kad spustas teret tockovi se okrecu isto kad pocne da klizi zadnji tocak,onda tockovi se nece okretat isto jer dolazi do ubrzanja brzine pri tom prednji tockovi treba da predju veci put od zadnjih al to ne dozvoljaje prednja vuca jer se kod t 40 i ltz 55 ona ukljuci,
 
Nije mogao pobediti T-40.. Za mene je on dobar traktor zato i ja gledam da kupim jedan... Ali se malo dvoumim dal da bude sa prednjom ili bez... Ali ipak je bolje imati prednju...
O tome ti prica same ima 80hp i tezi je a nije mu mogao nista uraditi..Rusi su ti cudo..imaju extra prenos pre ce traktor da se ugusi nego da zaslajfuje...Ma uzmi dw,mala je razlika u ceni a mozda ce ti nekada trebati,mada i da t40 i bez prednje kida 558,tako da je to dobar traktor...

- - - - - - - - - -

kad je u pitanj prednja vuca,,mogu da kazem samo jedno iz iskustva,,imao sam t 40 sad vozim ltz 55,sto se tice spustanja niz brdo s teretom il bez pri klizanju zadnjih tockova ukljucuje se prednja vuca i dosta pomaze,,jer kad spustas teret tockovi se okrecu isto kad pocne da klizi zadnji tocak,onda tockovi se nece okretat isto jer dolazi do ubrzanja brzine pri tom prednji tockovi treba da predju veci put od zadnjih al to ne dozvoljaje prednja vuca jer se kod t 40 i ltz 55 ona ukljuci,
Pa i ja koliko sam do sada primecivao,jeste mi se ukljucivala..
Ali ovde me pojedinci ubedjuju da nisam u pravu...
 
sto se tice ltz 55 ja zadovoljan,mana mu je mjenjac,,al nisam imao problema jos s mjenjacem,a i gotov svaki traktor ima neku manu a zavisi od razmislanja ljudi i potreba,na moju njivu nikad nece doc drugi traktor samo rus ltz il mtz il vtz samo nek je ruski ,inace za mene najbolji,,,
 
Ali bez obzira na automatsku prednju vucu T-40 nema problema sa prednjim mostom??? Jer je trajan nije da se lako pokvari recimo ako orete i zadnji tocovi su na granici proklizavanja (pa cas ukljuce cas iskljuce) jer to nece da utice da se prednji diferencijal pokvari??? Video sam dosta T-40 po oglasima bez zglobova na prednjoj vuci,zasto je doslo do toga??? Jer nemar upitanju ili nesto drugo??? I jer se tesko nalaze ti zglobovi pa ih niko vise ne stavlja??
Ma prednja im je skoro pa neunistiva...Mojima traje 34 god i nista nije dirano..desi se nekada (jednom u 5-6 meseci) da zablokira,ali ga malo cimnes u rikverc i iskljuci je...
 
KOd mene u selu ima samo dva T-40 jedan je neispravan a jeda ispravan ni jedan nema prednju.... U selu su ljudi toliko okrenuti protiv tih T40 da ja nemogu da verujem.. Pre bi dali za IMT 558 - 4000 evra nego za T40 - 1000 evra,jer ljudi misle da je menjac toliko komplikovan da je traktor jako slab,da se prevrce (a ne vidim gde bi ga prevrnuli jer je ravnica) i tako do sad svi izbegavaju T40.. Ali ovaj ispravni u selu ponekad zapusi usta svima,samo taj covek vuce stajnjak po naj vecem blatu sa dvo osovinkom prikolicom,ja sam se ostao bez teksta kad sam video po kojem blatu i vodi je taj T-40 prosao... Razvali put da se posle nasadis sa 539 kako hoces... :haha:
 
O tome ti prica same ima 80hp i tezi je a nije mu mogao nista uraditi..Rusi su ti cudo..imaju extra prenos pre ce traktor da se ugusi nego da zaslajfuje...Ma uzmi dw,mala je razlika u ceni a mozda ce ti nekada trebati,mada i da t40 i bez prednje kida 558,tako da je to dobar traktor...

- - - - - - - - - -


Pa i ja koliko sam do sada primecivao,jeste mi se ukljucivala..
Ali ovde me pojedinci ubedjuju da nisam u pravu...
ja garantujem da ce se kod mog traktora ukljucit jer sam vidio i stalno radim s njim u stranama,a sad kako je kod dugih nemogu nista rec
 
Nisam ja ni reko da ima lamelice kazem nije to kao na novijim traktoorima na kojima vecina ima lamelice . Rusi su stvarno nesto specificno i pravljeni su da izdrze najsurovije uslove ,ali mislim da ovo nije resenje ovakav rad prednje vuce .
 
KOd mene u selu ima samo dva T-40 jedan je neispravan a jeda ispravan ni jedan nema prednju.... U selu su ljudi toliko okrenuti protiv tih T40 da ja nemogu da verujem.. Pre bi dali za IMT 558 - 4000 evra nego za T40 - 1000 evra,jer ljudi misle da je menjac toliko komplikovan da je traktor jako slab,da se prevrce (a ne vidim gde bi ga prevrnuli jer je ravnica) i tako do sad svi izbegavaju T40.. Ali ovaj ispravni u selu ponekad zapusi usta svima,samo taj covek vuce stajnjak po naj vecem blatu sa dvo osovinkom prikolicom,ja sam se ostao bez teksta kad sam video po kojem blatu i vodi je taj T-40 prosao... Razvali put da se posle nasadis sa 539 kako hoces... :haha:

Ma to moze da prica samo onaj koji nije radio sa njim..Od svih traktora od 58hp,ima vise snage,sam njegov klip govori o njegovoj snazi,a on je 105mm,pa ti vidi...A,svaki ruski traktor izdrzava veci nagib od imt-a..nzm koliko je to bese tacno u procentima..Ali znam da ce se pre prevrnuti 558 nego t40,i ako je 558 nizi...
 
KOd mene u selu ima samo dva T-40 jedan je neispravan a jeda ispravan ni jedan nema prednju.... U selu su ljudi toliko okrenuti protiv tih T40 da ja nemogu da verujem.. Pre bi dali za IMT 558 - 4000 evra nego za T40 - 1000 evra,jer ljudi misle da je menjac toliko komplikovan da je traktor jako slab,da se prevrce (a ne vidim gde bi ga prevrnuli jer je ravnica) i tako do sad svi izbegavaju T40.. Ali ovaj ispravni u selu ponekad zapusi usta svima,samo taj covek vuce stajnjak po naj vecem blatu sa dvo osovinkom prikolicom,ja sam se ostao bez teksta kad sam video po kojem blatu i vodi je taj T-40 prosao... Razvali put da se posle nasadis sa 539 kako hoces... :haha:
e tako je kod mene prije 15 godina u selu bilo oko 120 traktora i samo jedan t 40 duplak,,bilo je imt ,zetor,,masey,rakovica ,svih vrsta ,od svih traktora u selu jedino me iznenadio t 40 ,kad sam vidio kako ore 77 duplak propo do osovina i stao,a t40 prolazi kraj njega vuce plug kroz vodu brazde se ne vide iz vode,,tad sam samo imao vladu ,,i rekao sam tad samo rusa kupujem
 
Kada idete nizbrdo i zadnji točkovi vam klize tj. okreću se sporije nego što se vi krećete, prednja vuča se NE može uključiti. Objasnio sam kako ona funkcioniše.
 
Nazad
Vrh