LTZ

Pozz. takodje. Kazu da nije isto ltz 55 i ltz 60 ab tornado. A buni me i ono sto je kod jednih auspuh sa leve a kod drugih sa desne strane. Dali su i menjaci identicni ?
 
Ovo iz oglasa nema veze sa Belorusom,to je Ltz 55A

O razlikama izmedju Ltz 55A i Ltz 60AB Tornado je pisano vise puta u ovoj temi,ali napisacu i ja jos jednom.
55A ima motor od T 40,a 60 AB Tornado od Mtz 82,prvi je vazdusar,drugi je sa vodenim hladjenjem.U sustini prvi je T 40 sa boljom kabinom.Menjaci su identicni.
55A se vrlo retko nalazi kod nas,dok 60 AB ima podosta,verujem da vecina zna zbog cega...
 
@Petar84

Tačno tako. Na oglasu je LTZ55A, u principu prepakovani LTZ T40. LTZ 60AB Tornado je sasvim drugačiji traktor sa problematičnim mjenjačem, što naravno uzrokuje drastično prejak motor koji ga rastura.
 
I jedan i drugi LTZ 60 AB TORNADO (po saobracajnoj).Kod jednog auspuh sa leve kod drugog sa desne strane ??? To nisam primetio na MTZ 82 a pisete, a ja vam verujem, da Tornado nosi njegov motor. Pogledajte primer iz oglasa a ja sam se licno uverio.
 
Vi onda verujte saobracajnoj::super::

Kod 55 je auspuh sa leve strane zato sto je tako i kod t 40,a to je isti motor,kod Mtz je auspuh sa desne strane,pa je i kod 60 Ab Tornado isto tako.
Sve je objasnjeno,ne vidim cemu ponavljati:cao:
 
"polovni automobili" Kod ovoga iz Kaca sto ga prodaje sa leve strane auspuh a kod tipova iz SU i Deronja sa desne strane ? Licno se uverio obilazeci ih.

- - - - - - - - - -

"polovni automobili" Kod ovoga iz Kaca sto ga prodaje sa leve strane auspuh a kod tipova iz SU i Deronja sa desne strane ? Licno se uverio obilazeci ih a gledao brat saobracajne.
 
60 AB Torndo nosi motor sa vodenim hladjnjem i auspuh sa desne strane, Svi ostali tipovi Ltz traktora nose slabiji motor, vazdusar, auspuh sa leve strane. Neka vam sistem hladjenja motora bude pokazatelj tipa traktora.
 
Kod ovoga iz Kaca, auspuh sa leve strane a hodeno hladjenje ??? Znaci da auspuh nije pokazatelj tipa hladjenja. Saznao sam da takvi sa auspuhom sa leve strane, nose motore D65M a ovi sa auspuhom sa desne nose motor D248. I jedan i drugi su (po saobracajnoj) LTZ 60 AB TORNADO.
 
Kod ovoga iz Kaca, auspuh sa leve strane a hodeno hladjenje ??? Znaci da auspuh nije pokazatelj tipa hladjenja. Saznao sam da takvi sa auspuhom sa leve strane, nose motore D65M a ovi sa auspuhom sa desne nose motor D248. I jedan i drugi su (po saobracajnoj) LTZ 60 AB TORNADO.
Drago mi je da si počeo sam kapirati ..I da ponovim dok su pare u tebe ...!!Ponavljam MTZ motor od 820.1 do 1025 ima 4750 ccm možeš proveriti u saobraćajnoj !

- - - - - - - - - -

I uvek sa iste strane auspuh !
 
Drago mi je da si počeo sam kapirati ..I da ponovim dok su pare u tebe ...!!Ponavljam MTZ motor od 820.1 do 1025 ima 4750 ccm možeš proveriti u saobraćajnoj !

- - - - - - - - - -

I uvek sa iste strane auspuh !
Kolega misika, morao sam poceti sam resavati nekakve nejasnoce. Jer ovi sto sve znaju, samo zbunjuju nas sto ne znamo. Znam za motor od MTZ82 u tornadu, ale eto, videli danas u Kacu, nose i druge motore isto sa vodenim hladjenjem. Moguce da su UMZ jer je auspuh sa leve strane, isao brat bez mene da pogleda.
 
Kolega misika, morao sam poceti sam resavati nekakve nejasnoce. Jer ovi sto sve znaju, samo zbunjuju nas sto ne znamo. Znam za motor od MTZ82 u tornadu, ale eto, videli danas u Kacu, nose i druge motore isto sa vodenim hladjenjem. Moguce da su UMZ jer je auspuh sa leve strane, isao brat bez mene da pogleda.

Da li mu je onda ovakav motor? Ako vam ne predstavlja problem uslikajte taj LTZ traktor koji koristi vodeno hladnje i auspuh sa leve strane da bi smo konacno resili nejasnoce.


8c48f1c0638f-800x600.jpg
 
Nema takav motor, To je turbo motor od 95 ks, gledao sam ga dva puta jer poznajem licno coveka koji ga prodaje. Slikanje LTZ nije izvodljivo jer je u Kacu. Pogledajte ga na oglasima "polovni automobili". Ni meni nista nije jasno, zao mi sto nisam mogao danas da ga pogledam.
 
ovako taj sto sam ja video kompresor sa desne strane PVP sa desne strane za auspuh se ne secam.i znam da je umz motor a dali je bas kao ovaj sa slike nebih mogo da kazem na izgled jeste(sa slike je 95ks )
neka okaci neko tu sliku iz oglasa ako je moguce
 
8c48f1c0638f-800x600.jpg
[/QUOTE]


Kad smo vec ovde.. Sta mislite o ovom traktoru??? Za malo ne pstadoh vlasnik jednom pre par godina.. Ali ga nismo ipak kupili jer je malo redak kod nas.. Inace je bio dosta povoljan i sa vrlo malo radnih sati.. Isti kao ovaj na slici 95ks.. Sta mislite jer bi tad pogresioda sam se odlucio za kupovinu istog??? :sta:
 
Nazad
Vrh