LTZ

Ja sam neki dan menjao zupcanike od 2 i 3 brzine,otkinuta su bila 3-4 zuba na svakom. 60e komad.
 
440 ne oseti,ali konstrukcija prskalic od 440 i 660 se itekako razlikuju+grane itd...pucace vam zadnje felne na traktoru-a 800 litara je i za Mtz82 dobar zalogaj...



Nosi 800l bez problema..Ja za t40 dw,kacim tanjiracu 28 diska,tesku 800kg,i jos stavim tegove na nju 130-140kg,i u brdovitom kraju je ne oseca,tj ne seni...

- - - - - - - - - -

A,kazi mi posto imas oba koji ti je bolji vladimirac ili 539 ,tj koji ima vecu poteznu moc,koji ti bolje ore,vuce,itd?
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Koliko sam shvatio iz unapred pročitanog o t40 ako dođe do proklizavanja prilikom vožnju niz brdo neće se uključiti prednja vuča,da li je tako ili ne.
 
Koliko sam shvatio iz unapred pročitanog o t40 ako dođe do proklizavanja prilikom vožnju niz brdo neće se uključiti prednja vuča,da li je tako ili ne.

Relno u 80% slucajeva nece se ukljuciti jer i ako prokliza zadnji tocak prednji nece stajati u mestu, tako da uslov za ukljucivanje prednje vuce nije ispunjen. Ako ti nesto znaci on ima dobre kocnice, a one su odvojene od rucne, tako da imas dva sistema kocenja.
 
Relno u 80% slucajeva nece se ukljuciti jer i ako prokliza zadnji tocak prednji nece stajati u mestu, tako da uslov za ukljucivanje prednje vuce nije ispunjen. Ako ti nesto znaci on ima dobre kocnice, a one su odvojene od rucne, tako da imas dva sistema kocenja.

Ako zadnji tocak prokliza,a spustas u sporu.Brzinom kojom se okrece zadnji tocak,okrecace se i prednja,oba..Tako da nece moci da ga gura teret....
 
Pa normalno je ako se uključi prednja da neće da hvata zalet,ali koliko sam ja razumeo,ako se točkovi na prednjoj i zadnjoj osovini kreću istom brzinom(što je i normalno) a dođe do proklizavanja zadnjih točkova uključiće se prednja vuča,a ako dođe do guranja niz brdo opet ćemo imati istu brzinu kretanja na obe osovine i doćiće do klizanja jednog zadnjeg točka i neće se uključiti prednja vuča.A koliko sam ja shvatio niki-ja ako se krećeš sporije uključiće se prednja vuča.Koliko ja kapiram prednja se vuča uključuje samo kada dođe do proklizavanja zadnjih točkova, a kada zadnji točkovi dobiju tzv skije neće se uključiti pv da li sam u pravu ili grešim da čujem.
 
Nema sanse da se ukljuci prednja vuca kad zadnji tockovi proklizaju nizbrdo (jer tad ne dolazi do usporenja prednjih tockova) prednja se ukljucuje kad zadnji tockovi proklizaju tj proslajfuju i prednji tockovi uspore pa se prednja ukljuci.. JA mislim da je tako...
 
Nema sanse da se ukljuci prednja vuca kad zadnji tockovi proklizaju nizbrdo (jer tad ne dolazi do usporenja prednjih tockova) prednja se ukljucuje kad zadnji tockovi proklizaju tj proslajfuju i prednji tockovi uspore pa se prednja ukljuci.. JA mislim da je tako...

Nije tacno,prednja se ukljuci,cim zadnji proslajfuje za jedan krampon,ne vezano za brzinu prednjih tockova...Npr,vuces neki balvan,i prednji trap ti se odvoji od zemlje,znaci prednji tockovi miruju,i ako ti zadnji ne proslajfuje,nece ni ukljuciti prednju...

- - - - - - - - - -

Pa normalno je ako se uključi prednja da neće da hvata zalet,ali koliko sam ja razumeo,ako se točkovi na prednjoj i zadnjoj osovini kreću istom brzinom(što je i normalno) a dođe do proklizavanja zadnjih točkova uključiće se prednja vuča,a ako dođe do guranja niz brdo opet ćemo imati istu brzinu kretanja na obe osovine i doćiće do klizanja jednog zadnjeg točka i neće se uključiti prednja vuča.A koliko sam ja shvatio niki-ja ako se krećeš sporije uključiće se prednja vuča.Koliko ja kapiram prednja se vuča uključuje samo kada dođe do proklizavanja zadnjih točkova, a kada zadnji točkovi dobiju tzv skije neće se uključiti pv da li sam u pravu ili grešim da čujem.

Hoce,jer tada traktor dobija vecu brzinu no sto mu komanduje motor,tj gura ga teret,i traktor ce proklizati da vrati brzinu na onu koju mu komanduje motor,i automatski cim mu prokliza zadnji ukljucuje prednju..
 
Pa kako moze da se ukljuci prednja kad zadnji tockovi teze da ubrzaju ne da zaslajfuju??? T-40 je posebno poznat da mu prednja nikako ne radi na nizbrdicama... Ja mislim da to nece funkcionisati tako.. A sto se tice propinjanja traktora prednja ce se ukljuciti odmah...
 
niki9298 Ti ako ga spustas sa prikolicom punom drva 3 redukovanom onda se raspitaj za cenu reduktora. A ukoliko spustas zadnjim hodom+revers to je nesto drugo. 3.X. (kako tamo pise) nije 3 brzina vec zadnji hod. Kao sto sam vec napisao prednja vuca se nece ukljuciti sve dok ne prokliza zadnji tocak i u tom trenutku prednji miruje ili stoji u mestu. Zamisli sta bi se desilo kada bi traktor poceo da uzubljuje prednju vucu u punoj brzini sa 25-30 km/h. To sto si rekao ne moze biti tacno. Ja ne pricam iz cuvenja vec imam dosta iskustva sa ovim traktorom. Veruj mi ja bih prvi voleo da se ona ukljucuje automatski i nizbrdo.
 
Au izem ti i prednju vucu nema tu posla dok je nekrnes kad se tebi prohte samo mehanika cista ukljucis kad zatreba iskljucis kad netreba ovako eto nizbrdo nece da ukljuci pa sta da mu radis da dignes jedan tocak pred nizbrdicu da bi ukljucio strasno . I opet jeste da je to dobra stvar ali iz kog razloga su tako napravili da se sama ukljucuje ???
 
Automatska prednja vuca dolazi do izrazaja pre svega u oranju, jer ne mora biti konstantno ukljucena, vec se pali kada se ukaze potreba za njom, a takodje se i sama iskljucuje. :osmeh:
 
Nazad
Vrh