LTZ

Postujem vasa dobronamerna misljenja, narocito onih koji su radili sa T

- - - - - - - - - -

Al se pitam a pitam i vas, sta mogu kupiti u toj snazi, sa jeftinom nabavkor rez delova, majstorima na svakom cosku a da nije starije od 20 i kusur godina i da je za 7-8000 e. Napominjem , ovaj sto sam gledao je 2005 g i 600 rs. a radio bih samo lakse poslove. Treba da popunim praznino od 45 - 152 ks.
 
OK Petre. Ali za 7-8 kge mogu kupiti samo stare izraubovane MTZ, gde me ceka ulaganje u gume i jos ko zna u sta. Obisao sam ih za poslednjih mesec dana jako mnogo, i debelo se razocarao. Ono mladje sto i vredi necemu ima jako visoku cenu.Imam jedan u ponudi ovde u Palanci 2004 za 11000, gume sve cetiri za menjati, akumulator jedan gotov, trebao bih se i farbati a na njemu 3600 rs. Nije lako naci dobar polovan traktor, a da bude pristojna cena. Zato i spominjem ovaj LTZ i ne ljutim se i na najlosije misljenje o njemu.
 
Skroz sam predvideo cenu,stoji on da je mladji, malo sati tako to,ali je to traktor sa konstrukcionom greskom i to se ne ispravlja.Zar ne govori nesto i to sto ih prilicno cesto ima u oglasima i svi su prilicno mladi...
Mtz kakav god da je,sredice se vremenom.
Po meni taj Ltz moze sluziti samo u bas lakim poslovima - prskanje,setva,ciklon.Cak je po meni i neki tezi transport vrlo rizican,ali opet kazem to je moje misljenje:ppozdrav:
 
Dobro govoris ( mladji si puno, necu ti persirat) za konstrucisku gresku, da ih ima mnogo u prodaji ( i u Hrvatskoj sam bio), al ne zaboravi da i on nosi MTZ motor. A to znaci da se rez. delovi nabavljaju u toku dana, da nisu skupi i da imam majstora u selu.Sto se tice transmisije, i tu ima delova ( pasu od T40). Ispada da ga ja hvalim a samo sam sedeo u njemu:) Kod mene bih radio samo lakse (drljaca,prskalica, kembridz, prevoz) i srednje teske poslove, ako zatreba ( u spremiranju, spremac 2,4, tanjiranje dzombista pre oranja vucenom tanjiracom,ispomoc ako zatreba u oranju, plug 2x30). Juce sam bio kod coveka koji sa istim radi sve operacije , pa i silo kombaj. Ima preko 2300 rs za 8 god. i samo je imao probleme sa kvacilom, koje je resavao veoma brzo. Da napomenem, traktor mu nije za prodaju. Ima tu i do vozaca kao i do posla koji ce traktor obavljati.
 
Kod mene u selu nema ni jedan takav rus.. Ima samo jedan onaj sa kosom haubom i zadnjim delom kao kod Vladimirca a jacim motorom,i nemogu vam objasniti sta je sve gazda patio sa njim...
 
Sve stoji,nije sporan kvalitet tih delova,vec kombinovanje Mtz-ovog motora i transmisije od cetrdesetke.
Normalno da on moze posluziti,ali je definitivno takav da se za imalo teze operacije mora jako paziti na njega,a ja kada bih vec davao 7-8000 e za polovan traktor i da u svakom trenutku moram paziti na koliko obrtaja ga vozim,da sa menjacem i kvacilom budem jako nezan,nesto mi se to i ne svidja:)
Ali opet, ako vase kriterijume ispunjava,vredi probati.
 
stari vujadin Kod njega nije problem motor. Motor se nekvari. Problem je korpa kvacila i menjac. Ako bi vozac imao za svako opterecenje za jedan stepen prenosa nizu brzinu onda bi mozda i sve bilo ok. Ali ovako kada traktor zapne motor nosi i vozac to ne primecuje, ali menjac puca. A za 8000 mozes uzeti nekog Imt 577 dv, noviji tip a da ne bude stariji od 20 god. A njega i LTZ glupo je porediti. Inace ja sam vlasnik LTZ T40 traktora.
 
Obisao sam na desetine i desetine traktora. Dobro znam sta se za 8000 e,. moze kupiti. Samo staro i iznjakano, malo ofarbano i to je to. MTZ -a samo da kompletnog obujem treba mi preko 150000 din. IMT ima nerealno visoku cenu, narocito 577 dv. Na primer, covek za 86 god. trazi 8000e. Uz to treba odmah da izdvajam pare za uzane felne i uzane gume ( s obzirom na poslove koje bih kod mene radio ).Znaci jos 12000- 1300 e. Ima jedan deutz-fahr 80 ks, 7500 e. al 80 god. itd... Za MTZ552 traze od 5500- 6500 e. a to su traktori oko 90 godista, znaci stari 22-23 god. Ako neko ima dobar predlog oberucke ga prihvatam.
 
Možda sam žurio pa nisam napisao da sam pitanje postavio članovima koji tvrde da ima očuvanih traktora za 8000 ! Izvini Stari Vujadine ako si se osetio prozvanim .Ne znam dali znaš da je LTZ , dok ga je bilo , bio najjeftiniji traktor te veličine !??Tako je i sada medju polovnjacima .Malo njih ga je kupilo zbog loših uslova prodaje , jer onda se nije još znalo dali je dobar ili loš - jedino ako je bilo onih vidovitih ..!Pitaj slobodno ..
 
Rusa 820 ili 577 kod nas u selu kupljen jedan 577 za 7500 traktor kao nov radio covek sa njim bez kvarova ali opet gledam ove oglase i mislim da malo i precenjuju neke traktor ali dobro svaki moze da trazi koliko zeli..bio jedan dobar 552 2900 sati cini mi se delovao je jako ocuvan covek prvi vlasnik za 5500 ali vidim vise ga nema u oglasima..
 
Rusa 820 ili 577 kod nas u selu kupljen jedan 577 za 7500 traktor kao nov radio covek sa njim bez kvarova ali opet gledam ove oglase i mislim da malo i precenjuju neke traktor ali dobro svaki moze da trazi koliko zeli..bio jedan dobar 552 2900 sati cini mi se delovao je jako ocuvan covek prvi vlasnik za 5500 ali vidim vise ga nema u oglasima..
Koja su to godište traktori ? Ja sam isto obišao dosta oglasa - moji prodavci su čitali oglase pa se prema njima i vladaju ...
 
Druze vladj, torpeda nema mladjeg od 90-91 god. znaci mnogo stari traktori.Pored toga, kod duplaka na prednjim tockovima moram vrsiti prepravke da bih usao u setvu na 70cm a moram i kupovati uzane felne a i gume zbog prskalice. Dosta su i nezni a kod mene to drugi voze. A cenu drze li drze! Ipak cu morati da se odlucim, ili MTZ 82 ili Tornado.
 
Nazad
Vrh