LTZ

Nemam nisam slikao ali nije tajna covek je iz deliblata prodajem t 40 i malog vladimirca prvo sto sam video to je da prednje gume uopste nema nosi 11.2.20 zadnje su 70-ak posto on je 78 god,fali krst kardana prednje vuce na tocku kad je nekako upalio to lupa oce klip da iskoci inace drugo je sve ok nema tegove....dao bi i ispod 1000 ali nekako mi se ne isplati treba da se ulaze covek je ako neko dobro poznaje deliblato ima dva sina u deliblatu posle trafo stanice sa desne strane kuca posten je sve mi je rekao ali ja sam mislio da motor moze jos da taljiga ali kad sam ga cuo samo sam viknuo ugasi da nas ne ubije klip...

- - - - - - - - - -

treba jos 1000 najumanje da se ulozi da bi bio traktor :/
 
Uf da sam imam para da odvojim za njega otisao bi da ga uzmem ako bi ga dao za 900 evra odmah pa polako sredio bi ga sam jer ne bi placao majstora sve sam radim pa polako... Ako je duplak ja bi ga uzeo ali fali ::novac::
 
Nemam nisam slikao ali nije tajna covek je iz deliblata prodajem t 40 i malog vladimirca prvo sto sam video to je da prednje gume uopste nema nosi 11.2.20 zadnje su 70-ak posto on je 78 god,fali krst kardana prednje vuce na tocku kad je nekako upalio to lupa oce klip da iskoci inace drugo je sve ok nema tegove....dao bi i ispod 1000 ali nekako mi se ne isplati treba da se ulaze covek je ako neko dobro poznaje deliblato ima dva sina u deliblatu posle trafo stanice sa desne strane kuca posten je sve mi je rekao ali ja sam mislio da motor moze jos da taljiga ali kad sam ga cuo samo sam viknuo ugasi da nas ne ubije klip...

- - - - - - - - - -

treba jos 1000 najumanje da se ulozi da bi bio traktor :/
Po cemu si zakljucio da je posten,po tome sto si ga jednom u zivotu video,i on ti ispricao i ono sto bi sam video kad upalis trakor?Jel traktor stoji na samu cosku ispred nekog lokala koji ne radi?
 
Ma LJUDI jutros sam provalio to je onaj iz adasevca duplak neispravan sto je stojao pored puta na oglasima ovaj ga kupio ofarba felne i misli da valja neki dinar STRASNO jutros sam se zagledao nesto u sliku i provalio da je to isti trakotr !!!!!!!
 
nije to skupo,ja bih prije uzeo neki kompletan u dobrom stanju nek je i 2500 .a to sto je jeftino ,kolik vidis na njemu sto m,u fali ,.toliko mu jos sice fali sto nevids,znam iz iskustva ,kupio sam ja jedan da malo ga sredim htio ga seb ostavit al sve mu nesto fali ,kolko sam ulozio u njeg nisam ga mogao ni prodat za te pare .jos sam ga sredio tip top.
 
Bas tako, bez 2500 e ne moze da se nadje da iole valja. E sad ko zna oko mehanike i ima vremena i jos dva rashodovana t40 iza kuce, njemu se naravno isplati da kupi taj od 800 do 1000 e pa da sredjuje. Ja sam platio i vise od 2500 ali je isao odmah u njivu a i oko njega ima da se cacka kojesta.
 
Kolege da li je neko menjao radni ventil hidraulike na razvodniku?
Kupim danas taj ventil,ali na njemu pise oznaka Mtz,da li je to isti ventil kao i na Mtz-u?
I da li kada se menja ventil mora da se rasturi ceo razvodnik,ili se menja na onom otvoru sa desne strane kod akumulatora?

Reseno,ventil izgleda drugacije,ali radi radnju dobro.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege jedno obavestenje imam tanjiracu za t 40 san snova bosansku tesku 2,20 zahvat koga zanima trebaju mi pare nek se jaavi na pp
 
Danas primecujem jednu novu pojavu,ili bar do sada nisam primecivao;dok sam dizao-spustao poluge u mestu,vise puta uzastopno,kada onda ugasim traktor,cuje se sistanje iz cevi oduska na rezervoaru hidraulike,da li bi to trebalo tako ili je mozda neki problem?
 
Danas primecujem jednu novu pojavu,ili bar do sada nisam primecivao;dok sam dizao-spustao poluge u mestu,vise puta uzastopno,kada onda ugasim traktor,cuje se sistanje iz cevi oduska na rezervoaru hidraulike,da li bi to trebalo tako ili je mozda neki problem?

Kompijuter regulise protok ulja pa kada se sve smiri on se iskljuci i nema sistanja. :haha: To je normalna pojava i kod mene se cuje isto nakon zaustavljanja rada motora, samo tome nikada nisam pridavao znacaja. A pre bih taj zvuk opisao kao zujanje.
 
Cudno skroz,na starom T 40 sam imao isto to zujanje kada se motor ugasi,nisam ga nikada locirao,jer me iskreno tada to bas i nije interesovalo,na ovom zujanje nemam kada se ugasi,ali se pojavilo ovo sistanje:bravo:,bas bukvalno sistanje,i dolazi iz oduska hidraulike.
 
takvo zujanje i ja primecujem kad ugasim motor,to se cuje centrifuga iz filtera ulja,cak mi je majstor i rekao da treba da se cuje ( onda nabacuje necistocu iz ulja na zidove ) ali je jako lose ako se ne cuje ( hitno ciscenja filtera ulja )
 
to zujanje je ujedno i kontrola da pritisak u motoru u redu jel je dobar kad ga ostavi da zuji kad ga ugasimo
 
Pa onda je po vama ovaj moj mrtav:sta:Pritisak ulja mu je odlican,kad upali 4,kad radi bas ceo dan u oranju,onda na leru ima 2,filter sam cistio,uljna pumpa je nova,ali na ovom ja taj zvuk ne cujem,sutra treba opet da menjam ulje i cistim filter,pa cemo videti...

- - - - - - - - - -

Kolege sve najbolje u Novoj godini,i da se nase cetrdesetke sto manje kvare i sto vise urade:ppozdrav:

A ja bih imao jos jedno pitanje,pa je svaka pomoc dobro dosla,prekjuce sam primetio da se sistanje iz rezervoara hidraulike javlja i cim se traktor upali,pa ugasi,iako nije radilo nista od hidraulike,i ulje u rezervoaru je skroz penusavo.Juce zamenim gumice u servo volanu (curenje) i danas upalim i nece da radi ni servo ni hidraulika nazad,vidim da je nivo ulja malo ispod propisanog,to sad cekam da se zagreje ulje pored peci,pa cu ga sipati.Ako ne bude radilo onda,da li je moguce da je hidr.pumpa otpevala svoje?
 
kolege i prijatelji zelim vam puno zdravlja u ovoj novoj godini nista nam vise ne treba sto rece moj pokojni deda daj boze zdravlja leba i masti nista vise pozdrav iz sumadije :D :D
 
Petar84,penusanje ulja hoce da se javi kad se doda drugo ulje na staro.mislim drugi proizvodjac,gradacija,viskozitet
 
ne može pumpa tako odjednom da crkne prvo bi trebalo da oslabi,da nije u razvodniku nešta zatvorilo kanal.U mog prijašnjeg traktora vtz-a je jednom list uletio u razvodnik.kad sam ga kupovo gazda reče ne radi hidraulika i odbio 600maraka od cijene a ono list.
 
To je tacno,dodavano je ulje drugog viskoziteta na staro,drugo nisam imao.
Ovo sto sam dodao je Sae 50,neko hidraulicno ulje za gradjevinske masine,i gledam na ovoj hladnoci je bukvalno kao redji med.Fabricki u sistem ide 15-40.

Dosuo sam ulje kao sto napisah,proradio je volan,mada mi se cini za nijansu teze ide,a hidraulika nazad se vrlo cudno ponasa.Desava se da nece da dize,pa kako se traktor greje dize,ali sa vecim gasom i to prilicno mlitavo.Mada nije dugo radio,mozda bi situacija bila bolja da se zagrejao normalno na radnu temperaturu.
Ato sa slabijim dizanjem sam primetio i prosle zime kada je bas bilo hladno,dok je jako hladan vrlo slabo dize i to sa vecim gasom,kako se greje tako bolje dize,a tada je celo ulje u sistemu bilo Sae 15-40.

Tako da je neka moja teorija da je pumpa oslabila i da nema dovoljan pritisak kada je ulje zgusnuto,tj.kada je hladan.Ima li to smisla?
 
Nazad
Vrh