LTZ

Njima cesto zna da ode ventil-los kvalitet materijala i jednostavno se zajede...a moze biti i deobni ventil...a za list...to se moze desiti samo ako je terano duze vreme bez velikog cepa,jer je na mali nemoguce da uleti nesto zbog obima rupe.
 
Ako se misli na radni ventil u razvodniku,njega sam ubacio novog.Deobni ventil sam proveravao tako sto stavim hidrauliku u polozaj za podizanje i volan motam,ne menja se nista.
Nazalost nemam nista cim bih probao zadnje prikljucke,tako da za to ne znam.
Malopre sam izvlacio sejacicu iz supe i prilicno je tesko dizao,na malom gasu uopste ne dize,na vecem dize,ali mi se to isto desilo i proslu zimu kada sam kupio sejacicu,jako slabo dize kada je bas hladno.
Tako da je neki moj zakljucak da je pumpa oslabila i u kombinaciji sa neodgovarajucim uljem dovodi do ovakvog problema.Necu nista vise cackati,em je zima,em tad kad budem trebao da radim bice i toplije,nova pumpa i ulje ce sacekati malo,trenutno ne daju komsije:osmeh:.
 
Kad je jako hladno vreme nemoj nista da te brine,jer se i kod mene to desava na T25 da kad je jako hladno jedva podigne prvi put dok se ne razbije ulje posle dize kao blesav.. Istoci to ulje ti skroz pa sipaj novo nemoj da mesas zato peni,a teze ti ide volan sigurno jer nisi nasuo isto ulje a i pocelo je da peni..:ppozdrav:
 
Danas konacno poboljsanje,cim je temperatura malo u plusu,hidraulika radi skoro kao i pre,definitivno je lose i neodgovarajuce ulje + mozda losa i pumpa,ali dobro,bar znam sta je,hvala svima na pomoci:ppozdrav:
 
To je sve isto kao i kod mene kad je hladno polako dize i zuji a kad se posle ugreje bez problema na T25.....
 
Jel' ima neko problema sa iskljucivanjem hidro pumpe? Lose mi pali traktor pa bi mu znacilo da iskljucim pumpu, medjutim polugica nece u drugi polozaj. Predhodni vlasnik je menjao pumpu pa je verovatno nesto lose uzubio. Imaste li vi slicnih iskustava?
 
Ne razumem sta tu nije uzubio kako treba??? Da li i moze to da se pogresi.. Moguce da je ta osovinica zapekla jer se dugo nije iskljucivala pumpa,probaj okolo da naprskas malo odvijaca,pa polako da je pokrenes,ja sam video jednom slucaj kod jednog na T25 to zapeklo i da covek ne dira to jer nemoze da razradi...
 
Ima polugica malo hoda ali nece da uzubi u onaj drugi polozaj gde je iskljuceno. Dodje na pola hoda recimo.
 
Uf ako polugica moze da mrda levo desno a nece da predje na polozaj gde je iskljuceno onda mora da se nesto unutra zaglavilo,ali nemogu da budem pametan sta moze da glavi to nikad nisam imao takav problem sem sto sam video da kod jednog to zardjelo... Sacekaj da ti se javi neko sa vise iskustva oko toga pa da vidis sta ti je ciniti,mozda treba da skines pumpu.. Alli meni sve vuce da ona nece da izadje iz zupca.. Kako si probao dok traktor radi ili kad je ugasen???
 
Postovani forumasi ! Ima li neko da se moze pofvaliti sa LTZ60AB tornado, pa da se cujemo. Uglavnom ga kudite. Zainteresovan sam za jedan iz 2005g. sa malo radnih casova i dobro ocuvan. Ne bih radio kod mene teske poslove. Uglavnom drljca, kembridz, prskalica, prevoz. Oranje, tanjiranje . . jedino ako veliki "vrisne" pa dok se ne popravi.
 
Postovani forumasi ! Ima li neko da se moze pofvaliti sa LTZ60AB tornado, pa da se cujemo. Uglavnom ga kudite. Zainteresovan sam za jedan iz 2005g. sa malo radnih casova i dobro ocuvan. Ne bih radio kod mene teske poslove. Uglavnom drljca, kembridz, prskalica, prevoz. Oranje, tanjiranje . . jedino ako veliki "vrisne" pa dok se ne popravi.
ja imam taj traktor i iskljucivo vuce m drva s njim ove sezone sam mu napravio 500 rc bez kvara jedino sam imao problem kad sam ga kupio ispadao je iz druge zbog fiksatora brzina koji se steluje ali majstor nije znao pa sam promenio zupcanike u menjacu i uz pomoc SAVORISA smo resili problem.kad kad pritegnem koji sraf i to je to,da ga kude kude ga ja sam za sada zadovoljan
 
Mnogi se zale na kvacila , Vi to ne spominjete? A i oko snage motora ima nejasnoca, sta kod Vas pise u saobracajnoj, ako je ona merodavna. Jedni vele da ima 70 a opet drugi 60 ks. Mozete li njegovu snagu uporediti sa nekim traktorom priblizne snage. Svidja mi se onako i na oko, a i kabina nije za potceniti. Meni bih bio zamena za RAKOVICU 65 koju sam skoro prodao.
 
Pise sve na prvoj strani teme,motor je od 820,prenos od T 40,po svim pricama je za izbegavati,narocito za teske poslove.
Kod mene u selu je bio jedan i prilicno se kratko zadrzao.
Mnogo bolja varijanta je Ltz 55A (ima slika na prethodnim stranama),gde je motor i menjac kao na T 40,samo sto je kabina bolja,ali je kod nas vrlo redak.
 
Kakvih li sve postova ovde nema ?! Želeo bih drugare pitati dali znaju koji traktor ima zapreminski veći motor T40 ili MTZ820 pošto jh ovde spominju - i dali oni razlikuju LTZ motor od MTZ -a ?
 
moj nosi motor D248 i u predhodnom postu sam napisao koji sam problem ja imao za sada me sluzi dobro
 
Nema svrhe dalje komentarisati , jedino podsetiti na onu staru - boj ne bije svetlo oružje već srce u junaka ! ( Malo ih zna da je MTZ 4750 a LTZ 4940 ccm ali poenta koliko su snage iscedili )
 
Nazad
Vrh