LTZ

Pozdrav svima. Trebao bi mi savet hteo bi da kupim tarktor, pa se dvoumim izmedju T40 AS i MTZ 52. Koji je vas savet?
 
Kolege jedno pitanje,kako na vasim cetrdesetkama hidraulika podize prikljucno orudje,tj.da li mora da se doda gas da bi dobro dizala,ili moze i bez ?
Kod mene dize ok,ali mora da se da bar malo gasa,rucica se vraca u neutralni polozaj,ali i tu se mora dodati malo gas.Imali smo pre ove jos jedan t 40,i kod njega je bilo ovako,ali se jos vise morao dodati gas.
 
Izgleda da je to onda jednostavno tako napravljeno,mada gledam da to nekako poboljsam.
Kod mene se inace cuje i neko zujanje dok dize,jedan clan mi je rekao da je problem u ventilu na razvodniku,hteo sam da ga kupim i promenim,ali tada ga nisu imali na stanju.
Takodje promenio sam i gumice na klipu,ocistio filter,promenio ulje,ali opet stanje je slicno,ili zanemarljivo bolje.
Ne znam da li bi se dobilo nesto kada bi se pojacao pritisak na radnom ventilu ili stavila jaca hidr.pumpa?
 
Kolege jedno pitanje,kako na vasim cetrdesetkama hidraulika podize prikljucno orudje,tj.da li mora da se doda gas da bi dobro dizala,ili moze i bez ?
Kod mene dize ok,ali mora da se da bar malo gasa,rucica se vraca u neutralni polozaj,ali i tu se mora dodati malo gas.Imali smo pre ove jos jedan t 40,i kod njega je bilo ovako,ali se jos vise morao dodati gas.

Kod mene, kad je hladno ulje, dize bez gasa a kad se zagreje, mora da se doda gas.
 
Snaga motora i vucna sila traktora su dva razlicita pojma. A porediti 577 i T40... tu nesto nije u redu. 577 je sto se snage motora tice jaci skoro 20 ks od T40.
 
Snaga motora i vucna sila traktora su dva razlicita pojma. A porediti 577 i T40... tu nesto nije u redu. 577 je sto se snage motora tice jaci skoro 20 ks od T40.

T-40 je traktor koji se kupuje za jeftine pare i moze da zavrsi dobar posao.Ako racunamo ulozeno dobijeno tu je T-40 neprevazidjen, jer za te pare nema traktora sa prednjom vucom i jeftinijim delovima. 577 je neuporedivo bolji raktor ali i mnogo skuplji.
 
T40 je i po meni ne prevazidjen traktor za te pare i moram kupiti jedan sto pre sa prednjom vucom...
 
Kod mene u selu je jedne sezone vukao jedan sa Rakovicom 76 vucno tanjiracu john deere od 2.8 bez pakera,prica da je islo nekako... Sto ne bi T40 sa vucnom od 2.4?? :sta:
 
Kod mene u selu je jedne sezone vukao jedan sa Rakovicom 76 vucno tanjiracu john deere od 2.8 bez pakera,prica da je islo nekako... Sto ne bi T40 sa vucnom od 2.4?? :sta:
Imas u Tanjiraca komerc male tanjirace od 24 diska, kazu da moze da je vuce traktor od 60 ks... ako ne prave imanje od 20 ili 22 diska...
 
Nazad
Vrh