LTZ

zombie_666 ma covek vec ima ovakav traktor samo bi hteo da ove modifikacije uradi na svom.

Može sve da se odradi ali treba uzeti u obzir da bi bilo potrebno izvršiti potpunu rekonstrukciju prednjeg mosta - drugi diferencijal (pošto LTZ i nema pravi diferencijal naprijed) a napraviti ili upasovati diferencijal je nauka za sebe. Kada bi se to nekako i ostvarilo (a već vidim da bi koštalo kao pola traktora ako ne i više) tek tada bi se nekako morao ugraditi i prepraviti uključivač prednje vuče sa npr MTZ.

Dakle, sve je moguće ali je daleko od isplativog. Bolje mu je da proda LTZ i uzme MTZ 552 i riješen problem, dobio bi sve što mu treba, gomilu brzina, ručno uključivanje prednje vuče, kočenje sa prednjom vučom nizbrdo....
 
ja ideju imam za ukljucivanje na kardan,interesuje me dali moze da se oni pipci u diferencijalu blokiraju nekako da bi vuca ostala ukljucena
 
zuba Znam na sta ciljas. Hoces da blokiras pipke i tako da prednja vuca bude trajno ukljucena. To blokiranje je izvodljivo otvaranjem prednjeg diferencijala. E onda dolazi mehanizam rucnog iskljucivanja koji ce ti koristiti npr u transportu i on mora biti na izlasku vretena od prednje vuce iz transmisije, tacnije ispod kabine. A ukljucivanje moze se uraditi i jednostavnije sa malim prepravkama. Recimo da se tom ukljucivanje i iskljucivanje vrsi sa klinom koji ce sluziti da blokira dve cevi koje prolaze jedna kroz drugu. nadam se da shvatas o cemu pricam.

- - - - - - - - - -
 
Nem smiješ nikako blokirati pipke! Broj obrtaja prednjih i zadnjih točkova kod LTZ nije tačno sinhronizovan - prednji točkovi se okreću malo brže nego što bi trebali tj. prelaze veći put od zadnjih i na tvrdoj podlozi bi na silu "vukli" zadnje. To bi strašno opteretilo transmisiju a pored toga bi prednja vuča bila stalno blokirana. Takva prednja vuča bi se smječa uključiti samo na veoma, veoma klizavom terenu gdje ne bi bilo opasnosti od lomljenja transmisije.
 
Nema potrebe da se to rješava. Kada prednja vuča nije uključena prednji točkovi svakako ne vuku. Kada je ona uključena, a to se dešava samo kada zadnji točkovi prokližu za 1/3 svog obima (nisam siguran za ovaj podatak, molim nek neko potvrdi ili ispravi) a to se opet dešava samo na klizavom terenu gdje je relativno svejedno to što se prednji točkovi okreću malo brže.
 
To znam. Pitanje sam postavio ako bi se preradila prednja vuča da je stalno uključena. Odnosno da se mehanički (ručno) uključuje/isključuje. Dali bi se tad mogao uskladiti sinhron između prednjih i zadnjih točkova ( kad bi se izmenili dimenzije guma - veličina )
 
ja mislim da ce to da radi jer prednja ma koliko brze da vuce to ce biti na zemljanom terenu ,a ne na asfaltu tako da cu da probam treba mi za onu 3x kada spustam posto radim sa drvima.Jel ima neko sliku na kojoj se vide oni pipci sto ukljucuju vucu
 
Prelistaj temu, postavljao sam te slike x puta. Računaj da bi blokiranjem pipaka prednja vuča takodje bila stalno blokirana - stalno, čak i kad prednja vuča nije uključena.
 
Ajde da se ne cimas postavicu tu sliku....




13z9xn6.jpg
 
Majku mu boziju imperijalisticku znaci da ne cackam mecku.Kako sam se zajebo s ovaj traktor **greška mu konstruktora.
 
ma zavrsava i to dobro za sad samo mi je problem za spustanje,mada kad je velika nizbrdica spustam u onu 3x
 
Nazad
Vrh