LTZ

Sklapamo nekog T40 kojeg smo uzeli ocotanog pa imamo problem sa onim cevcicama oko pumpe visokog pritiska i filtera pa ako neko ima noviji tip 84 85 god bio bih zahvlan da slika taj deo i izbaci hvala unapred

Jel ovakav model? Ja imam takvog, mogu da slikam. Moj ima linijsku pumpu. Imas ovde i servisno uputstvo za njega sa skicama.

wakby9.jpg
 
LJudi ne mogu da verujem danas sam bio u kovinu prodao traktor i oterao covek pravi pelet za grejanje,ne mogu da verujem da samo 82-ke rade da nema ni jedan t 40 makar duplak video sam jedno 100 komada po njivama:sta: ? ? / /? ?
 
Tu sam da nesebicno pomognem kao i svi ostali clanovi, uostalom to je i svrha ovog foruma. Dobro dosao u Ltz zajednicu i jos jedan put sve cestitke na kupovini. :ppozdrav:
 
Ide kao mecava jos pogotovo moj nije bio duplak i bez tocka sam orao prezadovoljan sam nek su mu alal pare ja sam ga uzeo cak iza sombora u svetozar miletic 250 km u jednom pravcu od mene kad smo otisli sa golfom pita covek a kad ce slep sluzba reko nista se ti neboj samo mi pokazi de je struja i isecemo safove i spakujemo ga u golfa rikao je nemac ceo put nigde nije stao imas slike na predhodnoj stranici pluga

- - - - - - - - - -

i to ga uzemo za 10000 din

Pa druze kako mi to promace, trazim plug vec neko vreme za mog T-40 i ti ga uzmes na par kilometara od moje kuce, a da nisam ni cuo za njega :) samo nek te dobro sluzi.

Jel ima neko tablicu brzina kretanja, koliko ide u kojoj brzini T-40?
 
Ispalih se danas dok sam proveravao ulje u bocnim reduktorima i posto sam odvio donji kontrolni saf, iscure mi nekih 0.5 l ulja. Sad moram da dolijem ili menjam posto je ulje bilo bas crno. Da li zna neko koliko staje ulja u bocne reduktore baj d vej?

Vladj, ti rece da je donji sraf optimalni nivo ulja a posto postoji vislje jos jedan, baci me u razmisljanje da li bi mozda trebalo da ide vise ulja i jok?
 
Poslednja izmena:
anthrax To sam napisao jer mi je na mestu gde je taj sraf stajao izgledalo da bi bilo previse ulja. Preciznu kolicinu ne znam, tacnije nikada me nije zanimalo, jer ako ulja ima ispod minimuma sipaj u reduktor dok je odvijen sraf za min. pa kada pocne da preliva ti ga prisafi i dodaj jos 0.8-1l na to sve tako ja radim. Ovo je za zadnje bocne reduktore. A i rusi su svaki granicnik ili sraf u odnosu na koji se meri malo podigli uvis za svaki slucaj tako da svaki minimum nije minimalna kolicina ulja vec malo u +.
 
Tako ce i da bude. Posto cu da skidam i tockove neki dan, mislim da mu skroz zamenim ulje u reduktorima jer mi ovo sto je u njima lici (i mirise) na pregorelo ulje.
 
Danas pala prva brazda i razocarenje; proklizava lamela pri jacem gasu. Palo je stelovanje kvacila na ona 3 srafa na polugama sto potiskuju lezaj jer je hvatalo pri vrhu i sad je druga prica mada sutra opet treba da ga probamo u brazdi.

Ako ispadne da ipak lamela treba da se menja, zna li neko cenu iste ili je vredi nalepljivat + druk lager a tek razvaljivanje traktora na pola ::jako_besan:: jbga
 
Nazad
Vrh