LTZ

Ja sam po izgledu zakljucio da su isti znaci nisam pogresio,ma ja obozavam sve ruse neznam nekako ih volim a komfort mi je naj manje bitan... Izgleda da cu se ipak odluciti za duplaka,nekako mi je bolji za vucu,ako je malo blato on ce vuci berac bez obzira na brdo.. a znam koliko je izdrzljim jer imam vladimirca pa pretpostavljam... Kod mene u selu ima jedan T-40,svi beze od njih,a zapravo nemaju pojma svi kupuju Ursusa c355 a po meni je T-40 sto puta bolji traktor od Ursusa.. Kod tog coveka sam video na njegov da ima neki nastavak za kardan koji moze da seskida??
 
Svaki traktor ima svoje prednosti i naravno mane. Ursus je dosta manji potrosac od svih ruskih traktora te snage. Nastavak ili produzetak izlaznog vretena mozes skidati. Prednja vuca kod T40 dv se ukljucuje automatski kada proklizaju zadnji tockovi. Radi i napred i za nazad, ali je ne mozes rucno ukljuciti da bi bila konstantno ukljucena, vec kada se traktor rastereti odnosno zadnji tockovi prestanu proklizavati ona se iskljucuje. One su jako dobro uradjene i ne znam coveka koji je rasturao kuciste prednje vuce da bi je opremao. Ako imas jos pitanja obrati se, izacicu u susret koliko mogu.
 
Sada zavrsavam sezonu,ali u prolece ce da padne kupovina lil vec preko zime... U medju vremenu cu mozda malo da te dosadjujem sa nekim pitanjima u vezi traktora... :cao:
 
Taj nastavak moze da se skine ako se ne koristi kardan,ali u suprotnom ne mozes ni jednu masinu prikljuciti bez njega,jer je kardansko vratilo dosta uvuceno unutra.

Volan ako je traktor ispravan mora ici bez ikakvog problema u mestu,kod mene je tako,stvarno nemam nikakve primedbe,jednom mi se cinilo da je mozda za nijansu teze islo,za jedan krug sam mu povecao pritisak i od tada nema greske.
Stoji da nema nikakav ajnslag,ali je po meni to mala cena za tu njegovu prednju vucu,koja je kod njega gotovo neunistiva,sto nije slucaj i kod mnogih drugih traktora,kao recimo Mtz.Moji su imali T 40 dv,kupljen je nov 1979,prodat pre godinu-dve,pa smo ponovo uzeli T 40 isto sa prednjom vucom prosle godine.Svasta sam radio sa njim,i samo jednom mi je pukao kardan na izlazu polutke prednje vuce i to u jako gadnom cupanju drva,koje je trajalo jedno 5 dana po ceo dan,tako da ako se izuzme da ne koci prednjom vucom,gotovo je savrsena.

Kabina kolko god da mu je mala i neudobna ima jednu dobru stvar,unutra ima jako dobro napravljen cevasti ram i pri prevrtanju moze da sacuva vozaca,sto nije slucaj reko bih kod skoro svih traktora iz te klase.
 
Upravu si Petre za taj cevasti ram to sam video izuzetno mi deluje jak a to glavu cuva.. Ma i ja cu naj verovatnije da prezalim taj ajnslag zbog prednje vuce.. Nameravam dosta poslova da radim sa njim a da pustam malo Imt da predahne.. Opterecen je do krajnjih granica... Kruze price po mom karaju da se greju leti po vrucini mnogo... Moj Vladimirec nema taj problem, neznam za T-40 ipak je to dva klipa vise..
 
I ja sam gledo da uzmem jedan stari t40 , al su mu otvorili motor , izgleda da je zaribo pa čekam da ga urade da vidim šta će biti jer je svana očuvan . Primjetio sam da mu se prednji trap malo "klima " kad se pr točak uhvati rukama i jako cimne napred nazad , šta bi moglo biti?
 
I ja sam gledo da uzmem jedan stari t40 , al su mu otvorili motor , izgleda da je zaribo pa čekam da ga urade da vidim šta će biti jer je svana očuvan . Primjetio sam da mu se prednji trap malo "klima " kad se pr točak uhvati rukama i jako cimne napred nazad , šta bi moglo biti?

Ceo prednji most kod DV drze cetiri dugacka srafa. Proveri da li su svi na svom mestu i da li su dotegnuti. Ako su popusteni moguce da je se na njima napravio luft, a takodje moses proveriti luft na biksnama na prednjem diferencijalu, zbog ovog lufta kod DV moze doci do pucanja kardana koji pogoni prednju vucu.

- - - - - - - - - -

Upravu si Petre za taj cevasti ram to sam video izuzetno mi deluje jak a to glavu cuva.. Ma i ja cu naj verovatnije da prezalim taj ajnslag zbog prednje vuce.. Nameravam dosta poslova da radim sa njim a da pustam malo Imt da predahne.. Opterecen je do krajnjih granica... Kruze price po mom karaju da se greju leti po vrucini mnogo... Moj Vladimirec nema taj problem, neznam za T-40 ipak je to dva klipa vise..

I ako je motor na T40 pred generalnom ne moguce ga je pregrejati jer ispod poklopca turbine se nalazi interkuler ili sistem za hladjenje ulja u motoru, koji znacajno snizava temperaturu motora pogotovu u letnjim danima. Zatim kod vazdusara iako skala dodje do 120 stepeni oni su jos uvek sposobni za rad bez straha da ce se pregrejati dok kod motora sa vodenim hladjenjem to nije slucaj.
 
Inače taj traktor što sam gledo izgleda očuvano osim tog malo lufta i motora naravno koji je možda čak i zaribo . Traže 2-2.5 hiljade e . 3 gume nove .
Dal se isplati raditi generalnu , jel se lako nadju dijelovi , i kolko bi generalna mogla koštati ugrubo?

(jel moguće da onako tanak kardan pogoni prednju vuču i ne puca ?)
 
MOMOSARIC 2500 eura sa novijim zadnjim gumama ispravan T40 dv sa notorom koji pali na kljuc nije puno. Sto se motora tice ne znam koliko bi te kostala generalna, a opet zavisi da li bi radio punu generalnu. Mozda 800 eura za kompletnu generalnu bi bila neka maksimalna cena, mada ne znam tacno. Sto se delova tice u SRB ima ih u svakom gradu pogotovu u Vojvodini, na vaserima ... A sto se kardana tice on je napravljen da u slucaju nekog prevelikog opterecenja pucanjem zastiti prednji diferencijal. Mada se kod mene to nije desilo vec je pukao zbog lufta u biksnama.
 
I ja sam gledo da uzmem jedan stari t40 , al su mu otvorili motor , izgleda da je zaribo pa čekam da ga urade da vidim šta će biti jer je svana očuvan . Primjetio sam da mu se prednji trap malo "klima " kad se pr točak uhvati rukama i jako cimne napred nazad , šta bi moglo biti?

kod mene je ovo isto pocelo da se desava, samo sam promenio bikse na kolevci i vise nije bilo nikakvih problema, msm da su kostali oko 10eura nisam siguran, pored toga sam menjao caure na rukavcima (gornja i donja) i krajeve spona, sada ide volan kao na mercedesu..

@cira92 sigurno se neces pokajati, moj ima sada oko 8500 casova, a pumpa za gorivo jos nije pipnuta, originalna ruska blomba stoji, motor takodje, ni gram ulja ne trosi, sa njim radim sve povrsinske i lake radove, prosle godine sam kupio mtz 82 sa kojim orem, tanjiram, spremam.. tako da je sada njemu banja, uz malo paznje tokom voznje i rada sa njim bices jako zadovoljan..


jos jedna stvar kad budes kupovao moj savet ti je da ne sitnicaris puno jer je uvek bolje uzeti dobru stvar, na kojoj se vidi da je cuvana i odrzavana nego nekog lesa pa da ga ti posle sredjujes, to moze do beskraja da traje i posle ispadne skuplje nego da je da si uzeo valjanog.. obavezno kao sto je jos neko rekao vec u gume da gledas..:p
 
Ma ja traktore perem svake nedelje,kod mene nece imati nikada blato ni na gumama a kamoli u stublinama,tako da nece biti grejanja ni malo,ja sa pumpom za prenje i toplom vodom sve skinem necistocu... Obozavam da odrzavam traktore i naj vise volim da ih drzim u fabrickom stanju,ne dozvoljavam nikakve prepravke,i uvek pazljivo postupam sa njima u voznji,ni T-40 ne bi bio izuzetak.. Verujem ti Milane imam Vladimirca ama nije pipnit samo menjaj ulje filtere i vozi.. Jedva cekam da ga kupim... :osmeh:
 
Ako je generalna potrebna,to je najmanji problem,kompletni delovi kostaju manje od 500 e,bar je do skoro tako bilo,dobra stvar je sto kada se radi generalna,nema nikakvog busenja stublina,vec se iste kompletno menjaju i dobija se motor kakav je i fabricki bio.
Kod ovog traktora su najveci problem popravke,delovi jeftini,ali vrlo nezgodni za menjanje,kad ode nesto mora se rasturiti 5 stvari pored toga da bi se moglo zameniti.
Sto se tice lufta napred,hoce da se desi da se popusti,ili cak da ode navoj na onom velikom srafu sto drzi glavcinu unutar prednjeg bocnog reduktora.To mi se ranije desilo na starom kada smo tovarili stajnjak,sreca nije bio na asfaltu,inace bi razbio ceo prednji reduktor,jednostavno je tocak sa glavcinom ispao napolje.
 
www.dodaj.rs
[/url]ttp://www.dodaj.rs/f/2h/dj/2N71bpMY/dsc00130.jpg[/img] gde nabaviti deo,moze polovan!
 
zuba Ovo mozes i zavariti, ali da ti ovo ne bi trajno jelo dzigericu najbolje da nadjes polovnu od starog tipa i problem resen. A novu nemoj ni slucajno kupovati jer ces platiti duplo vise nego polovnu a kvalitet si i sam video.
 
Hvala Vladj.Kupio sam polovan deo,i razlika je ocigledna u kvalitetu.Posto je to od stari tip,uradiosam mu neke prepravke,dogradio onaj deo sto zabravljuje kuku.
dsc00132.jpg
 
Nazad
Vrh