LTZ

semerinzi su zamenjeni i pumpa sada ne pusta ulje jer sada redovno pratim nivo ulja u motoru zbog toga. pumpu sam inace rasklapao i segmenti u njoj su kao novi, nema nikakvih riseva. e sad ta pumpa je kod mene u garazi stajala 25 godina i nisam ni znao od cega je dok nisam kupio rusa:osmeh: kakva sreca.predpostavljam da su tu semerinzi propali od stajanja. a dalje sta ti nisam rekao da sada rucice ne mogu da mi izbace kada poluge dodju do kraja. tako da i dalje sumljam na sigurnosni ventil. da on propusta pogotovo sto je u sistemu bilo ulje kakvo je bilo a nafta sigurno nije mogla da opere svu necistocu pa je nesto podletelo sada ulje se ne usmerava kuda bi trebalo i zato gubi pritisak na zadnjoj hidraulici.
 
Pod sigurnosni ventil je dovoljno dlaka da podleti i od hidraulike nema nista,znaci mora da zatvara i da otvara na nastelovanom pritisku.I naravno nemoj da te cudi da je crko,ali i nema neke tehnike u njemu,kuglica,opruga,sraf koji sabija oprugu....
 
To je po meni losija varijanta od kugle ali ako je tako neko smislio ima da radi,u sustini isti princip.
 
Jedno pitanje... Na t 40 dv u 2 i 3 brzini kao da se nesto cuje (kao da lupa u menjacu)a u ostalim brzinama se ne cuje. Sta bi to moglo biti i dali moze lako da se namesti??? Unapred hvala :ppozdrav:
 
PG Krnac Pogledaj da li na istom vratilu stoje oba zubcanika. Ako stoje onda je mozda u pitanju lezaj, odnosno par. Mozda su se zubcanici i okrnjili pa ne hvataju celom povrsinom i prave buku. Bilo kako bilo mislim da menjac moras rasklapati, samo sto je manji bosao zamena lezajeva nego zubcanika.
 
da li je neko dotezao lezaje u reduktoru gde je osovina sto ide na tocak malo mi ima lufta a lezeji su citavu kanda bi trebalo malo dotegnuti pa pitam jel neko radio ima li neko iskustva u tome
 
LJudi znali ko kako zameniti obloge kocnica jel mora da se skida bocni reduktor ili ne.Ja sam probao ali klin koji drzi kocnice mi smeta.I ujedno kako se posle toga steluju.
 
Ja sam nedavno menjao kod vtz obloge i mora se skidati komplet,mislim da je to slucaj i kod ltz pogledaj da li je konusan dobos ako jeste mora ,a steluje se iz kabine odgore imas poklopac i to moras osloboditi da bi skinuo reduktor
 
koji profil guma prednjih koristi ltz od 70 ks
ja imam ltz 60 av njemu su gume 8,3-20,ako imas tornada mislim da su kod njega vece.

---------- Poruka napisana u 08:34 ---------- Prethodna poruka je at 08:29 ----------

Ja sam nedavno menjao kod vtz obloge i mora se skidati komplet,mislim da je to slucaj i kod ltz pogledaj da li je konusan dobos ako jeste mora ,a steluje se iz kabine odgore imas poklopac i to moras osloboditi da bi skinuo reduktor
kod mene se steluju odpozadi ima poklopac a reduktor se skida klasicno kao i kod drugih traktora,mene jebe onaj klin sto je povezan sa pedalama koji steze obloge prilikom kocenja
 
LJudi znali ko kako zameniti obloge kocnica jel mora da se skida bocni reduktor ili ne.Ja sam probao ali klin koji drzi kocnice mi smeta.I ujedno kako se posle toga steluju.
mene ceka isti poso nikad do sad nisam menjao kocnice,ali kolko sam gledao mora da se skine cizma cela i blatobran dosta veliki poso
 
mene ceka isti poso nikad do sad nisam menjao kocnice,ali kolko sam gledao mora da se skine cizma cela i blatobran dosta veliki poso

Blatobran ne moras skidati samo ga rasafi od cizme. ako ga budes skidao to je 15 min posla. Obrati paznju kada budes skidao desnu cizmu da vratis zubcanik blokirac na svoje mesto. Cim zasrafis desnu cizmu probaj blokirac da bi se uverio da ne glavi.
 
hvala puno druze ma snaci cu se blatobran bi skinuo zbog lakseg pristupa,pusta mi ulje na desnoj kocnici neynam dal iz menjaca ili iz reduktora videcemo kad budem skinuo
 
Kolege ima li neko ideju sta bi ovde mogao biti problem,desava se da ostavim traktor da radi na leru,i u jednom trenutku samo pocne da gubi gas i ugasi se,ako sam u tom trenutku u njemu malo povecam na rucnom gasu i opet radi na leru,nema pravila uopste,nekad radi i 15 min pa se ne ugasi,a nekad prodje minut-dva i gasi se.
U trenutku kada se ugasi vrlo lako upali ponovo.
Sve najosnovnije sam kontrolisao,filteri su menjani,prana je talozna casica,ne vuce nigde vazduh,menjan je nepovratni ventil na bos pumpi,uopste traktor pali i radi odlicno,ali ovo pocinje da me nervira.
Ima li neko ideju sta bi moglo biti?:bravo:
 
Ako ima neka opruga postavljena da vraca gas, moguce je da od vibracije povuce i zato se gasi naizgled je laicki, ali kvar se trazi od najmanje moguceg pa posle dalje
 
Nazad
Vrh