LTZ

Ako dobro znam,mislim da nema nikakva opruga sto vraca gas,rekao bih da se rucica gasa ne pomera,jer sedim u njemu,radi dobro na leru i samo polako pocne da popusta gas i gasi se...
 
To je simptom regulatora pumpe VP...to je kod njih cesta pojava...odneseh kod bosiste,ako moze da nasteluje,a ako ne,onda nov regulator mora.
 
A jos mi rekli da je pumpa tarirana kad sam ga kupovao...
Sacekace malo da prodje sezona,hvala puno:cao:
 
pomoc,koju tanjiracu mi preporucujete za t-40 sa prednjom vucom ??? citam,citam i nista konkretno da nadjem.inace moj t-40 vuce i radi u saradnji sa zmaj-em 224
hvala na savetima !!!
 
Nema potrebe da isprobavam,samo sam dodao na tvoj post da T40 nema sta da trazi sa vucnom tanjiracom,bilo kojom.Nosena 28 diskova mu je puna kapa.
 
hvala na odgovorima,idem da vidim jednu oltovu nosenu tanjiracu od 28 diska.a moze biti da je preko zime predim u vucnu.
sta mislite o tome ??? da li cu dobiti nesto na radnom ucinku ???
 
Imam jedno pitanje imam 4 traktora ali mi je naj optereceniji Imt 539,pa mu trazim zamenu malo da ga odmeni,za oko mi je pao T-40,e sad da li cu moci sa njim sejati kukuruz,zito,brati kukuruz,balirati ili tako te stvari,da bi podelio poslove na ova dva traktora,posto se imt bas namucio.. A T-40 je dosta jaci traktor i jos bi ja kupio duplaka obavezno,molim vas recite mi vasa iskustva, kakav je za odrzavanje,kakav je potrosac,da li je oktetan,ima li delova i sve ostalo,vrline i mane... Unapred zahvalan...
 
T40 sa prednjom vučom nije baš okretan, kabina je jako mala i neudobna, upravljanje je malo čudno (uvrnut mjenjač) ali ima jako mnogo snage, dijelova ima kao i za sve ruske/belaruske mašine. Može da radi sve navedne poslove, čak i medjuredne obrade jer ima uske gume i veliki klirens.
 
Pa meni mala kabina ne smeta uopste kao ni udobnos,vazno mi je da se ne muci u navedenim poslovima kao imt 539.. Da li ima dvostepeno kvacilo??
 
Pa meni mala kabina ne smeta uopste kao ni udobnos,vazno mi je da se ne muci u navedenim poslovima kao imt 539.. Da li ima dvostepeno kvacilo??

Da poseduje dvostepeno kvacilo, ona su takodje razdvojena na posebne nozne komande sto je po meni jako dobro resenje. sto se anslaha tice kao sto je rekao
zombie_666 anslah mu je uzasno mali tako da okretanje na kocnici mozes zaboraviti. Moja preporuka za navedene poslove bi bila T40 bez prednje vuce. Izlazno vreteno je dosta brzo i lagano se ukljucuje. Hidraulik ima dosta veliku podiznu moc. Sto se potrosnje tice malo ce ti vise trositi nego 539, jer ipak motor je 4 cilindra. Ako ga budes kupovao gledaj da nadjes ukoliko je moguce sa novijim zadnjim gumama, jer to ti je usteda nekih 700 eura.
 
Pa neznam sta da radim,jako se dvoumim,kada bi uzeo duplaka taj traktor bi bolje pomogao u oranju od rakovice 65,ali to vuce cenu okretnosti... Imt se muci sa berac ako je uzbrdica a jos ako je blato da ne pricamo... Sada je dobio ogroman plus zbog duplog kvacila... On je dosta slican kao moj T25 Vladimirec.. Jer mnogo komplikovan menjac? Znaci brz je na kardanu? Kazi mi kakav je na volanu jer se ako okrece i jer volan precizan? Rakovicu prezirem bas zbog toga sta moja nema hidraulican volan...
 
Bolji je orac od rakovice sigurno u oranju zbog prednje vuce i uzih guma. Volan svi poseduju hidraulicni, ali nije bas najbolje resen. Recimo kod mene volan se ne moze motati u mestu ali pri bilo kojoj brzini ,mota se lagano, kakva su iskustva kod T40 bez prednje vuce ne znam. Inace ja ga koristim za oranje, vucu kiperke, vucu prikolice za djubre, niske prikolice za bale, kosenje, gazenje silaze. Sve ostalo mi radi Vladimirac. T40 i Vlajko imaju iste motore samo je razlika u pumpi i broju cilindara. Klipovi, hilzne glave, ventili ... sve je isto.
 
Nazad
Vrh