LTZ

Restauracija polako vraća stari sjaj traktoru, ima još puno posla,ali svakim danom promene su sve vidljivije.
Većina poznanika komentariše traktor ,svako na svoj način,al kanda me zloba njinova tera sve dalje i dalje...
Od mog zadnjeg javljanja naučio sam neke osnovne pojmove tako da sad tek ponešto i kontam oko makine.
Ukratko,svi bitni parametri za rad traktora su ok,stuja je pokrenuta sa orginalnim prekidačima koje sam samo rastavio i podmazao (očistio),i koji svi do jednog perfektno rade a iz 76-te su...
Ista stvar i sa svetlima,samo pregled i čišćenje,jedna zamena sijalice,i rade.!!!!!!
 
Na traktoru nisam zatekao tegove napred,a danas u ataru vidim isti model bez prednje vuče sa čudom tegova napred!!!!
O čemu se tu radi!?
Valasnik mi kaže da je problematičan bez tegova napred,i da je ta kombinacija sa tegovima fabrička,kao treba mu teret i tu???
Sad nisam baš siguran,moguće je da nešto ne razumem ,al zar neće tako pre stradavati prednji trap???
Imali ko šta reći na sve ovo?
 
Znam da ovo nije u sklopu teme al mi treba Vaše znanje,imam T-40 bez prednje vuče,i kupljen je bez ijednog tega napred.
Danas sam u ataru video isti model sa čudom tegova napred ,a čovek mi kaže da su veoma važni,dok se meni čini da je to možda puno za trap,zar ga neće razbiti tih 200kg????
Opet on tvrdi da je bez njih jako sklon "poletanju" i da je to opasnije od tegova...
Jbg,šta kaže iskustvo na sve ovo?

---------- Poruka napisana u 19:00 ---------- Prethodna poruka je at 18:57 ----------

I da,traktor je 76-to,u relativno sačuvanom stanju,sve je sačuvano,čak signalizacija sva fercera,originalni prekidači rade uz samo malo čišćenja,sva instalacija hidraulike lepo reaguje (kažu ovi moji mudraci),malko curka na volanu,al ostalo je ok

---------- Poruka napisana u 19:01 ---------- Prethodna poruka je at 19:00 ----------

Menjač je ispravan,rade spore brzine bez preterane buke,kažu kod njih je to tako,te da ne koristim spore ako nemoram itd...

---------- Poruka napisana u 19:03 ---------- Prethodna poruka je at 19:01 ----------

Naravno,malo dotezanja trapa,pa ovog šrafa,pa onog šrafa,spone ok,uglavnom bilo bi života s njim ako je verovati onome što je pokazao...
 
To je veoma cest slucaj kod danasnjih delova...jednostavno vise ne postoje kontrole,i svakakvi delovi se prodaju...nedovrseni...i da...ako neko ima da proda prednje felne od T40,neka javi-mozemo da se cujemo preko PP.
 
Imam nekih noviteta koji su se skoro uočili,naime curi ulje iz dekle ka levom zadnjem točku,odmah posle menjača,nadam se da će slika malo pobliže objasniti o čemu pričam.
Koliki je problem ovo popraviti?
vzy0sj.jpg
[/IMG]
 
jesi li siguran da je sa spoja "trube" i kutije menjaca, pre ce biti da se sliva sa klipa hidraulike.Proveri jos jednom.
 
xmla3p.jpg
[/IMG]Pa malo pušta i na hidrauliku,ali dole baš CURI! Sve mi to deluje veoma zahtevno za rešavanje,a voleo bih da odgonetnem...
Ako sam dobro video,ovo je baš lepo za rešiti,ajde obradujte me...

---------- Poruka napisana 28-05-12 u 21:24 ---------- Prethodna poruka je 24-05-12 at 19:06 ----------

Ajte ljudi imal koga?
 
makarijee Uzmi prvo operi detaljno traktor, ili uslikan deo ali da se masnoca i prljavstina skinu, i kasnije u radu pokaza ce se gde pusta ulje, da ne bi nagadjali. Tada ce mo moci i da ti pomognemo.
 
Daklen,curi mesto gde se spajaju truba i dekla menjača,mislim sad više ne pošto je iscurelo ulje...
To je baš deo koji je uslikan ,jeste nisam ga baš pripremio za slikanje (moram dati otkaz šminkerki),ali to je tu.
Znači ,ima traga i sa klipa hidraulike,ali to je za sada benigno.
Mene ubija u pojam cirkus koji me najverovatnije čeka,a najžalije mi je što to nisam primetio pre,postoji mogućnost da nisu baš vodili računa o njemu,što sam u više navrata utvrdio.
 
Da ovo su specijalno radjeni traktori za rad na velikim nagibima ili stranama. Kosenje..... i druge operacije
 
pa zavisi sta ti je istroseno u anlaseru, kod mene je citav rotor bio ostecen pa sam zato odlucio da uzmem novi anlaser... ako su ti samo cetkice lose to mozes za jeftine pare promenuti. Dok ne otvoris neznas sta je u pitanju...
Ja sam jesenas ostavio traktor u sumi udaljenoj od sela 4 km skoro zbog alnasera.Nece da okrene i bog.Sutradan cale ode sa drugim traktorom i upale rusa dodju kuci i ja ajde sta cu skinem alnaser i u servis u Krusevac.Covek mi naplati 30 evra servis,popucali neki nosaci,rotor katastrofa kaze trebao si odavno da doneses ovaj alnaser na remont.Odradio ga i sada imam akumulator original BMW sa serije 7 od 97 ampera kao mina palio na -22 zimus sa dekompresorom sa ukljucenom hidropumpom to ja niska nisam gasio.Ako je dobar motor mora da upali sa akumulatorom od 97 ampera eto to je provereno.I mene zeza upravljac ponekad mislim da je razdeljivac u pitanju iako sam ugradio orbitrol oce da zablokira.Ili je pumpa ili je razdeljivac.Takodje kada podizem orudje i kada dodje do kraja ide volan kao pero lako tako da je moguce da je ono sranjce od raspodeljivaca mada planiram da stavim drugu pumpu imam od omege a imam i od vladimirca da bih razdvojio hidruliku.Eto pitanje za poznavaoce jel moze servo pumpa od auta na orbitrol od 80 kubika
 
Džaba rode pitanje kad niko neće da odgovori...
Nešto se desilo sa ovim forumom većina poznavaoca više se ne javlja na postavljena pitanja,lično sam razočaran i ujedno zahvalan jedinom forumašu koji mi je odgovorio na poziv u pomoć.
Administratori, šta se dešava?
 
@ ima tema ugradnja hidro volana ja i mirko 015 smo tamo "istupili" tastature pre deset petnejst postova kolko te pratim čini mi se da ti je razdelnik problem evo tamo nadji moj post da nepišem ponovo http://poljoinfo.com/showthread.php?234-Deutz-Fahr&p=524457#post524457 pa malo probaj da vidiš šta se dešava kod tebe što se tiče pumpe od vektre može da posluži samo gledaj da joj zadaš obrtaja kada ti je motor na 600 obrtaja da ona ima oko 1000 obrtaja da postigne kapacitet zadovoljavajući ako zapne javi na pp tu sam
 
e ljudi kad ste kod hidraulike, u zadnje vreme na mom t 40 hidraulika mi neopisivo jede dzigarice. nasao sam da je problem u sigurnosnom ventilu zamenio ga sa novim koji je radio extra na rolo presi dok nisam dosao u livadu a onda je pocelo da zeza. nije mi jasno tacno kako se to desava ali taj problem se odrazava i na volan (malko teze radi).a skoro sam sigurno nije problem u podeonom ventilu jer je sve radilo extra dok sigurnosni jednom nisam preopteretio. pa ako je neko imao slican problem(a resio ga) da pomaze.
 
Žuna ...Hm to što si radio možda si napravio nešto loše to bi rekao da se desilo u pumpi pošto si sigurnosni ventil pritezao pa mogu će je da je pumpa "dobila po ušima" pa sada ulje u pumpi kruži u mestu a ne da protiče kroz njui da izvršava zadate potrebe proveri nivo ulja da ne pretače u karter motora a može da je i prljavština neka pod ventil naišla pa sad pretače u povrat u rezervar ulja malo to bolje pogledaj netreba prerano donositi zaključke
 
otprilike da se ova druga stvar desava, da je nesto podletelo pod ventil. iz razloga sto kada mi je ukljuceno dizanje rolo prese ne moze da radi dok ne dam pun gas kada oduzmem gas presa pada, a pumpa se ne cuje kao kada je preopterecena. a i vlasnik pre mene je sipao pregorelo ulje u sistem i time verovatno navuko necistoca. e sad posto je pumpa bila losa ja sam u sistem sipao naftu i pustio u rad neko vreme da bi se sistem ocistio a kasnijesam to prosuo i sipao novo ulje, nisam brinuo o pumpi jer je ionako bila losa. inace nasao sam drugu polovnu pumpu i dobrom stanju sto se tice unutrasnjeg sklopa ali sam pao na popravnom posto nisam proverio semeringe na njoj pa sam posle pukao za jos ulja i ponovno skidanje pumpe. e sad sto se tice toga sada je sve ok ali me zeza razvodnik tj. taj usr..i ventil. ja sm taj ventil zamenio novim jer je stari ventil imao riseve po sebi a i sic (leziste ) nije bilo u nekom stanju. e sad me brine kvalitet tog novog ventila jer sada nista nije sigurno kada kupis. u pocetku sve je radilo extra dok jednom nisam preopteretio namerno da bih video kako ce reagovati taj novi ventil. inace ja sam vlasnik ovog traktora tri meseca a kod nas na zlatiboru i nisu zastupljeni tako da sam sam u ovome. i svaka vasa sugestija dobro mi dodje.mada polako ulazim u fazon jer je masina onako bas uproscena. a da! kada je bio stari ventil uticalo je na volan pa sam vise bio bez njega, a sada kada se ulje malo zagreje on postaje malko tezi ali ipak moze da se okrece sa dva prsta.
 
OK ali ipak treba to da se ispita pumpa koliki pritisak postiže i ventil do kojeg pritiska drži u protivnom se vrtiš u krug a kupovati nemoj ništa i raditi dok nebudeš znao pritiske.Pumpi kad strada semering ona je već loša semerig u pumpi štiti da se ulja ne mešaju . Unutar pumpe to je polje povratnog voda ulja koje nije pod pritiskom a već kad dodje pritisak na njega on propušta ili ga ulje istera iz žleba loš ptitisak prati temperatura isprati malo gde je žarište šta se pre zagreje pumpa ili ventil što se tiče kvaliteta ventila tu sam tanak a za sam ventil nemože ni proizvodjač da garantuje kad se nadje tako staro ulje:sta:
 
Nazad
Vrh