LTZ

Da li je neko radio stelovanje zadnjeg diferencijala na T40. Koliko je komplikovano i ako moze postupak ukratko.
 
@nono,a kako da oslobodim zupcanik koji vodi do prednje vuce,kada ima neki sraf sa druge strane kucista menjaca?
 
Hvala na dobrodošlici,
nešto od svega ponuđenog je od koristi,najčešće se pominje LTZ T40,dok u saobraćajnoj od mog traktora piše Belorus T40,konverzacije između forumaša su nadahnjujuće,mada pojedini pojmovi su mi totalno strani,jer nikada pre nisam imao traktor...
Bilo bi lepo u nekom momentu ako bi neko imao malo više vremena pa da mi opriča štagod o ovom mom
Hvala još jednom


 
Poslednja izmena od urednika:
jel zna neko kako bih mogao da razvucem malo zadnje tockove na t40 da ima sire gaziste? jel trebaju duzi brezoni ili kako se to radi?
 
Jedino mozes okretanjem srca felne u razlicitim polozajima da dobijes drugaciji razmak.
 
pa ja bi mu rasirio gaziste samo jedno 10 cm po tocku.. al neznam kako to da izvedem... kod druga na t40 je podbacen metalni prsten te debljine al je njegov 83 ce godiste a moj 79 to i on kaze da mu je to fabricki tako...
 
Imam problem sa T-40, naime ostao sam bez sporih brzina. Evo par slikica da vidite u cemu je problem

DSC01435.jpg


DSC01436.jpg


Traktor je kupljen sa tim problemom i ako mi nismo znali da ga ima. Vidi se da se to i pre desavalo i da je neko vario ali taj var nije izdrzao.

Pitanje koje imam je da li neko zna gde mogu nabaviti ovaj deo, koja je cena?
 
LJidi pomazite!!Majstor rasklopio traktor i zamenio zupcanike za prvu,drugu i trecu,lamelu,lagere itd.Sklopio i kad sam probao sad je jos gore.Traktor sad upadne u drugu i pod teretom ispadne,sad lupa u sve brzine,kao da neko cekicem udara tako se udarci osecaju u kabini pod noge,diferencijal bruji jos vise.Delovi su sve novi stavljeni,sta li moze biti?Da naglasim majstor je prvi put radio ovakav traktor.
 
Sad se salta normalno i ide u svaku,sem sto posle pri opterecenju ispada iz druge.Lupa u svakoj brzini,i menjac svira i bruji slicno kao bocni reduktori,da usi otpadaju.Majstor zajebo stvar ocigledno,a uzo mi 250 evrica,sutra dolazi ujutru da opet otvara menjac.Imam utisak kao da je otpalo nesto u menjac pa lupa.Ili nesto nije lepo nastelovano,posto nije radio ovakve traktore dosad.A za delove sam puko 300evra.A i prednja vuca je od popravke menjaca stalno ukljucena,i na ravno cak kad je traktor .
 
Ukljucenje prednje vuce nema veze sa menjacem, ona se pali automatski u prednjem diferencijalu. Da li ste sipali dovoljno ulja u menjac?
 
Moglo bi biti dosta stvari. Pre nego sto ga rasturite ponovo skini poklopac sa menjaca i proveri da li je sve na svom mestu. Tacnije da li nedostaje neka podloska, zegerov prsten, odstojnik i sl. Jer ako se menjac cuje u svakoj brzini ili je reduktor ili neki zubcanik slobodno seta i dodoruje drugi zupcanik. Koristi knjigu ili katalog za kontrolu i proveri svaki detalj posebno. ako sve bude ok otkaci prednju vucu i podigni zadnji tocak od zemlje. Upali traktor dok je usaltan u neku brzinu i uveri se odakle buka dolazi. Kada ovo budes radio gornji poklopac na menjacu ce ti biti otvoren zato povedi racuna i dalje ruke od zubcanika. Ovo je moje misljenje i ovako bih ja uradio, jer tada bih bio siguran odakle buka dolazi i sta yreba remontovati. Mozda i neces morati da rasturas menjac ponovo. A sto se tice izbacivanja menjaca iz druge ne mora biti menjac direktan problem.
 
Nazad
Vrh