LTZ

Ako ne bruji , i ne curi ulje pored onog velikog semeringa ne diraj nista , zameni samo semering ako curi ulje i vozi.Tako mi je rekao covek koji je nekada radio u interservisu.
 
Ja imam problem kod moga t40 kvasi mi gurtne za kocenje i slabo koci a posto sam u brdovitom kraju to zna da bude problem.Kad ne radi 3-4 dana koci kao lud dok opet e ukvasi.Moracu skidati trube jel to veliki problem kod njih!?Onda bih izmenjao semeringe ako ima na obe strane i do menjaca i do tocka neznam koji je proces nikad nisam skidao inace na drugom rusu koji sam imao bile su kocnice perfektne
 
Meni kvasi na jednoj strani,tako da me ceka isti posao,ako curi na reduktoru,onda je sigurno manji posao,ali opet kad je dotle skinuto,trebalo bi zameniti i semering do menjaca,nego ako je neko od clanova vec radio isti posao-da li je za skidanje trube (ili kako se vec zove) potrebno skinuti celu kabinu,ili moze da se skine samo blatobran?
 
Kada sam radio menjac na t 40 nisam skidao kabinu, a mislim da za skidanje cizme sa bocnim reduktorom nije potrebno skinuti ni blatobran. Na bocnoj cizmi kod Vladimirca postoji na dnu rupa koja bas za to sluzi da ulje koje dospe iz menjaca izvuce van. T40 ima isti princip kocenja kao i Vladimirac. Nisam siguran da li t40 takodje sadrzi tu rupu, pogledacu posle kada dodjem kuci. I kroztu rupu bi trebala biti provucena rascepka koja sprecava zapusavanje rupe.
 
Kolko ja znam u tu rupu se uvrce sraf sa kontra maticom,kojim se takodje steluju pakne,tu ne sme biti ulja ni pod razno.Ako ne moraju da se skidaju blatobrani,onda to i nije tako veliki problem uraditi.
 
Da li je neko mozda skoro kupovao sat za merenje temperature motora?
U prodavnici gde kupujem delove u Subotici,inace odlicno snabdevena,mi kazu da te satove vise ne nabavljaju,jer su imali dosta reklamacija,navodno su svi mala privreda i zato ih vise ne drze,ima li negde da se nadju pouzdani i kvalitetni satovi u Vojvodini?
 
@Petar84
Blatobrani su srafljeni za cizmu traktora i nisam siguran kako ces da skines cizmu ako ne diras blatobran.mozda ako bi malo izdigao blatobrane pa da probas da odvijes one gornje srafove sto drze cizmu . Pre nego sto pocnes sa skidanjem leve cizme obavezno ispusti ulje iz menjaca jer ako to ne uradis skupljaces ga sundjerom sa zemlje!
 
nono
Blatobran ostaje vezan za kabinu, ako na to mislis, a sto se srafljenja tice nisam siguran koliko tacno ima mesta.
 
@vladj ,blatobran jeste vezan za kabinu ali je zasrafljen za cizmu , pa bi morao da odvije te srafove i da sve to izdigne da bi imao pristup gornjim srafovima .Kao sto vam je poznato cizma je ukrug zasrafljena za menjac.
 
PROBA TRAKTORA POSLE POPRAVKE
dsc00060.jpg
dsc00059.jpg
 
Kad ste skidali seleringe sa truba jel su standardni i mogu se naci ili je neka muka da mora da se juri sto godina.Ja nabavljam inace delove iz Vojvodine u Utrinama i kod Lazara pa verujem da oni to treba da imaju.Moram da pozovem da pitam dali imaju pre nego sto krenem u otvaranje da ne cekam posle sto godina.Nije mi problem da sacekam nekoliko dana jer je rus svoje odradio sad Stajer ide dalje ali me iskreno strah da bude na klocnovima traktor nedaj boze da padne jer mi je i garaza malo nizbrdna pa nesmem da rizikujem jer ta garaza sluzi i meni i caletu za sve,drugu nemamo.I pored svega ako padne Bog nece da ga digne :)
 
@ Krajisnik
semerinzi su standardni dimenzije 65x45x10 .Proizvodi ih INIS Niš i ima ih u svakoj prodavnici traktorskih delova , inače to su semerinzi za Rakovicu i koštaju oko 200 dinara kom.

---------- Poruka napisana u 00:14 ---------- Prethodna poruka je at 00:09 ----------

Pozdrav komsija,
broj motora se nalazi na bloku sa leve strane na plocici , a broj sasije ispod instrument table sa leve strane isto na plocici.
 
Znali neko dali mora da se traktor rastavlja na pola,posto menjam u gornji snop zupcanik za drugu,u donji snop za trecu i do njega za petu,ili postoji neki nacin da se nerastavlja?
 
Znali neko dali mora da se traktor rastavlja na pola,posto menjam u gornji snop zupcanik za drugu,u donji snop za trecu i do njega za petu,ili postoji neki nacin da se nerastavlja?

Oba puta kada sam radio menjac rastavljao sam traktor na pola. Menjao zubcanike 1,3,4, i jos neke koji su bili okrnjeni, i menjao glavnu osovinu koja nosi zupcanike (ona koja je debljine ruke) jer sam je skrcao na pola. to je bilo kada sam kupio traktor i drugi put menjao sam vec pomenut zubcanik prve jer je izvalio jedan zub na njemu u oranju.
 
narucio sam zubcanike sa komplet dihtunzima kod agro zorica i to me kosta sedamnaest hiljada i nesto ,neznam kakav mu je kvalitet delova
 
@ zuba
Ne moras da rastavljas traktor na pola , o tome sam pisao u ranijim postovima imas na 23 strani.Izvadi usporivac brzina sa leve strane , zatim konusni reversni sa spojnicke , i onu osovinu sto drzi snop zupcanika.Sve to izlazi na levu stranu .Pogledaj na strani 23 sve je to Savoris slikao i imas i crtez i samo polako nije to kosmicki brod.Ako ima nejasnoca pitaj. Pozdrav
 
Nazad
Vrh