LTZ

Kolege jel nosio neko sa T 40 na zadnjim polugama teret veci od 700-800 kg ?
 
Pa i za nosenje i podizanje,konkretno da li moze da nosi prskalicu od 800 litara punu i ciklon od 800 kg pun?
 
Lagano ce podici, a sto se nosenja tice ako nije DV pozeljni su tegovi napred.
 
Dv je u pitanju,tegove ce do tada da ima,trenutno ih nema,ali opet da li je to bas tako lako,npr.ciklon u koji staje 800 kg je i sam tezak sigurno 300-400 kg...
 
Ako bude imao problema sa dizanjem samo mu smanji kolicinu vestaka koju sipas.
 
Pre neki dan mi je otisao i anlaser i akumulator,kupio sam originalni ceski brzi anlaser i akumulator Monbat 110 Ah,paljenje bez dekompresora-vergla isto kao i stari originalni,paljenje sa dekompresorom-vergla dosta brze,i ima onako moderniji zvuk dok vergla:osmeh:
 
Bices prezadovoljan, ja sam kupio pre 2 godine taj ceski brzi anaser a ostao mi je stari akumulator koji sada ima vec 4-5 godina takodje monbatov od 180 Ah, pali "teca" kao novi punto:cool:
 
Pre neki dan mi je otisao i anlaser i akumulator,kupio sam originalni ceski brzi anlaser i akumulator Monbat 110 Ah,paljenje bez dekompresora-vergla isto kao i stari originalni,paljenje sa dekompresorom-vergla dosta brze,i ima onako moderniji zvuk dok vergla:osmeh:

Koliko te je kostao ceski alnaser?
 
Evo slike E/Lc/4aM4kvJG/dsc01048.jpg[/img]
dsc01046.jpg
dsc01045.jpg
 
srafovi su sa druge strane,tj glave...i ko je jednom to radio,zna koje su to muke razmontirati...izuzetno tesko-kako fizicki,tako i psihicki...
 
Ma puko reduktor i pusta ulje.Kad sam skinuo tocak video sam da ga je predhodni vlasnik vario,ali nije dobro zavaren.Nije mi jasno kako i zbog cega puko?

---------- Poruka napisana 13-04-12 u 10:10 ---------- Prethodna poruka je 12-04-12 at 09:56 ----------

Reduktor sam zavario.Ali primetio sam drugi problem,crko valjkasti lager sa unutrasnje strane reduktora.Kak o se menja lager probao sam da skinem ali nece,odvio sam sraf,dali ima neki zeger ili nesto drugo pa nece.
dsc00036.jpg
dsc00035.jpg
.
 
kuciste reduktora moze puci iz vise razloga...zaribao lezaj,pretegnute utege-lanci spolja,ili mozda precenjivanje mogucnosti trAKTORA-taj traktor zna cesto da sahrani ovaj veliki zupcanik sa slike-tako sto mu otkine 1-2 zuba,i to se odmah oseti u vidu lupkanja u toku voznje....lezaj sa slike je oznake 2312.osovina glavcine je sa hronerima i treba da,nakon sto je izvadjen centralni sraf,ide ka spolja.za ovaj posao mozete koristiti i manji traktor,tipa 539,zakacite sajlu za glavcinu i polako vucite dok neko cekicem i parcetom drveta udara po osovini sa unutrasnje strane.ceo ovaj posao je jako spor,ali nije neizvodljiv,imajte strpljenja.obavezno zamenite i semering veliki do glavcine.
 
Reduktor nije puko vec sam odlivak reduktora imo male rupice,lose izliven,a predhodni vlasnik nije lepo zavario ,posto nije koristio gusane elektrode.Lezaj ima lufta nije skroz crko jel mora da se menja ili se samo zateze.Luft je mali.
 
luft unutar lezaja ili na kosuljici spolja?a za luft sto kazete "mali" ne govori nista-nemamo svi iste kriterijume.ako traktor radi bez problema i brujenja,pogotovo kada se nagne na tu stranu da lezaj dobije opterecenje,mislim da nije strasno.
 
Za skidanje lezaja mozes koristiti i radapciger. A ako kupujes lezaj gledaj sta uzimas jer danas svakakva sr..a prodaju. Trudi se se da nadjes lezaj sa GOST natpisom, jer to je ruski standard i sigurno je kvalitetniji od kineza.
 
Nebruji nista i nista se nije culo nego sam ja primetio,kad sam namestao reduktor.Kad sam probo da izbijem glavcina posla prema van 3-4 mm i tu je stalo,i sad nema lufta.Neznam dal da zategnem sraf i tako teram?
 
Nazad
Vrh