LTZ

Rece mi drugar sinoc pouzdano, inace vlasnik T40 AV, da na rusu uglavnom, prvo strada vozac:sjasi:
 
Ovo zaista prvi put vidim na ltz traktorima pogotovu starije proizvodnje. Lepo odradjeno.:bravo: Nisam nigde pronasao podatak koliko je dodatnih ks dobio sa turbinom.
 
Kolege odavno se nismo culi,ima moj komsa prodaje prednju vucu za 600 e sa tockovima kompletna za t 40,malo je priglup moglo bi to da se uzme jeftinije,ispravna je koga zanima poslacumu mu u poruci br ja bih uzeo ali nemam pare a neda na rate i jako mi komsa :((( U NEDELJU SLIKE POZDRAV
 
Eee ljudi ima na najlon pijaci kod rusa da se kupi ta turbina i kosta 230 eura!!! ja sam vec razmisljao da stavim na moj t40 samo neznam odakle da izvucem dovod uzlja za turbinu a da potom ne gubim pritisak u motoru... jel neko zna nesto o tome mozda?
 
Sto bi to radio?T 40 ima po meni motor sa dovoljno snage za najveci broj operacija,postoji sansa da ti brze odlazi i ovako osetljiva lamela i korpa.
 
T40AS ima odlično ukompnovan odnos snage i mase tako da je dodavanje turbine najobičnije traženje vraga i skraćivanje radnog vijeka motora i nadasve zapetljanog i prilično osjetljivog mjenjača. Ugradnja turbine jednostavno nema ama baš nikakvog smisla.
 
Posle malo zatvaranja brazde,eto mene sa jednim pitanjem za kolege sa T 40,desava se sledece:kada je traktor hladan hidraulika (poluge) se jako sporo podizu,toliko sporo da moram da drzim gas maltene do kraja,a desava se da uopste ne reaguje prvih dve-tri sekunde,kada i digne do kraja rucica se ne vraca u neutralni polozaj.To mucenje traje tako dok se ne zagreje,kada se zagreje onda dize mnogo brze i rucica se vraca u neutralni polozaj,sta bi ovde mogao biti problem?
Inace volan radi odlicno.
 
Kolegin T-40
28su96q.jpg
 
Verovatno je gusto ulje ili su gumuce u hidraulici pojedene... E od kog traktora ti je ta kabina? jel imas jos par slika da stavis da vidimo kako izgleda od napred , nazad , i iz nutra s tom kabinom? Esi video moju masinu? http://youtu.be/2t33HG7cgKc
 
Ulje je 15-40,ne bi trebalo da je gusto,a moguce da su gumice lose,gledam sinoc kada podigne sejacicu i stoji ugasen,posle recimo pola sata,sat,spusti se,pogledacu gumice.

---------- Poruka napisana 14-03-12 u 14:39 ---------- Prethodna poruka je 12-03-12 at 08:40 ----------

Evo malog update-a problema koje sam resio:
1.Prvi jutarnji start,trebalo je dosta vremena da povuce naftu,promenjen je nepovratni ventil na pumpi
2.Hidraulika je sporo dizala dok je hladan-dok sam zavrsio zatvaranje brazde situacija se popravila prilicno,a na kraju sam ocistio filter i rezultat je da sada i na jako malom gasu dobro dize.Jos sam trebao da promenim gumice na klipu i radni ventil na razvodniku,ali ventil trenutno nisu imali,pa ce to zajedno sacekati,a jos sam kupio i prigusni ventil,pa cu i njega montirati,jer problem je isti kao i kod mtz-a,teze masine jako brzo spusta i onda lupaju o zemlju,meni konkretno treba zbog sejacice.
3.Volan je malo teze isao na malom gasu,a proradi dobro cim se malo isturira ili da veci gas - povecao sam pritisak na ventilu za 1.5 krug i sada se vrti sa dva prsta pri svim obrtajima.
 
Nazad
Vrh