LTZ

Cao narode! Ja sam Žuna novi clan foruma. gledao sam vase predhodne diskusijepa sam hteo da se prikljucim. Zainteresovan sam da kupim t40, mnogo sam naucio iz vasih predhodnih prica o njemu ali ima tu jos stvari koje me interesuju. npr. po cemu se razlikuje t40 od 60ks u odnosu na slabije modele tog traktora? ali bez gledanja u saobracajnu.
 
svi sa prednjom vucom su sa jacim motorom,razlikuju se po oznaci motora na plocici-vidi na nekom dw,pa uporedi.
 
Mene interesuje sve o ltz 60 ab,kupio sam ga pre neki dan.I ako ima neko upustvo koje ulje ide u motor,koje u hidrouliku itd.Hvala unapred.
 
Traktor je 2006 godiste,ima motor D248,ali ima oznaku samo LTZ 60AB ali nepise da je Tornado,maska mu je cetvrtasta,u papire pise 44kw.Na forumu u tehnicku dokumentaciju njega nema samo za LTZ 55 i T40,a meni je nepoznat.
 
Pa ova dva na njemu su po 95 A a ova dva su od kola sto stavljam upali ko lud kakav de kompresor na kakvom god hoces mrazu
 
Poslednja izmena:
Evo i neke sl ike,i da naglasim bio je prljavo narandzaste boje,pa ga predhodni vlasnik farbao. ,,
www.dodaj.rs
[/URL]tp://www.dodaj.rs/f/3Z/Gq/3aX7cj6P/dsc00882.jpg[/img];
dsc00883.jpg
,;
dsc00884.jpg
,

---------- Poruka napisana u 14:32 ---------- Prethodna poruka je at 13:28 ----------

I jel zna neko nesto o ovakvom traktoru,pomoc mi je potrebna,neki prirucnik itd.Gde se sipuje ulje za reduktore?
 
Poslednja izmena:
zuba ovih dana cu uslikati pa cu uz okacene slike ispisati i objasnjenje sto se tice kontrole i sipanja ulja u sklopove.
 
Pitanje jedno,na T 40 se kardan preko motora ukljucuje hodom rucice ka sebi,a preko menjaca bi trebalo od sebe??Da li se kardan preko menjaca vrti samo kada je traktor u hodu?
 
Pitanje jedno,na T 40 se kardan preko motora ukljucuje hodom rucice ka sebi,a preko menjaca bi trebalo od sebe??Da li se kardan preko menjaca vrti samo kada je traktor u hodu?

Da, preko menjaca kada ukljucis vreteno se vrti onoliko brzo koliko traktor ide, to se koristi najcesce za odglavljivanje beraca jer radi i u smeru nazad i dosta je imalo primenu za prikolice drvarke i sl koje su imale pogonsku zadnju osovinu kao i diferencijal.
 
Traktor je 2006 godiste,ima motor D248,ali ima oznaku samo LTZ 60AB ali nepise da je Tornado,maska mu je cetvrtasta,u papire pise 44kw.Na forumu u tehnicku dokumentaciju njega nema samo za LTZ 55 i T40,a meni je nepoznat.

LTZ 60AB je isti kao i Tornado,samo je razlika u haubi i kabini.Kod Tornada je plasticna.Isti motor imaju D248 MTZ.
LTZ 55 ima motor isti kao na T40.Vazdusno hladjenje D144.Hauba i kabina su iste kod LTZ55 i LTZ60AB.

Tornada i LTZ60 je uvozila firma VGP Novi Sad.
 
Pozdrav kolege imam nesto da vam ponudim ako nekog zanima skinuo sam sa jednog ruje prednji most sa tockovima,posto sam namestio diferencijal za prednju vucu ovaj mi netreba pa ako nekog zanima da kupi nek mi posalje ponudu dacu ga posto zasto
 
Ovaj Sraf oznacava optimalnu kolicinu ulja sve preko toga je +, mada ne treba preterivati. Sipa se na sraf na vrhu reduktora koji mi je promakao u slikanju.
scaled.php


---------- Poruka napisana u 22:57 ---------- Prethodna poruka je at 22:54 ----------

Slika 2. kontrola ulja u menjaci. Gornji sraf oznacava maximum donji minimum. Oni se nalaze sa leve strane kucista menjaca.

scaled.php


---------- Poruka napisana u 22:58 ---------- Prethodna poruka je at 22:57 ----------

Slika 3. Ovde sipas ulje u menjac.
scaled.php


---------- Poruka napisana u 22:59 ---------- Prethodna poruka je at 22:58 ----------

Slika 4. Na ovaj cep ispustas ulje iz menjaca.

photo0145n.jpg


---------- Poruka napisana u 23:02 ---------- Prethodna poruka je at 22:59 ----------

Slika 5. Ovde sipas ulje u prednji diferencijal ili kuciste prednje vuce. Za ispustanje ima cep na dnu kucista.

scaled.php


---------- Poruka napisana u 23:03 ---------- Prethodna poruka je at 23:02 ----------

Slika 6. Sraf za minimum ulja

scaled.php


---------- Poruka napisana u 23:05 ---------- Prethodna poruka je at 23:03 ----------

Slika 7. Gornji za sipanje ulja. Donji minimum ulja.

---------- Poruka napisana u 23:09 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

scaled.php


Mora ovako jer kada sam je rotirao nece da je prihvati.
Ulje koristis Sae 30 za motor i hidrauliku, Sae 90 za sve ostalo. Rusi nisu probirljivi tako da ne juri No1 marke ulja i ne bacaj pare na to. Mozes jedino birati ulje za motor. Ili uzimaj neko jeftinije a cesce ga menjaj.

---------- Poruka napisana u 23:11 ---------- Prethodna poruka je at 23:09 ----------

Zamalo da zaboravim Slika 8. Sipanje ulja u rezeorvar za hidrauliku. Cep gde sipas i merac.

scaled.php
 
Da dopunim ja jednu stvar,kada se na prednjim reduktorima sipa ulje,normalno kontrolise se nivo na onom donjem sraficu sto je vladj slikao,e sad ima tu jedna nezgodna stvar,kada se ulje sipa i taj donji sraf za nivo je odvrnut,cim se sipa bilo koja kolicina ulja,ono odmah krene da izlazi kroz taj srafic,zato sto je neki saban tako konstruisao kuciste da se ulje sa gornjeg srafa odmah sliva preko zida kucista do donjeg,a sipalo se npr 0.1 lit ulja.Zato kada se sipa ulje treba sipati pomalo sa zavrnutim donjim srafom,sacekati da se slije,i onda ga odvrnuti da se proveri nivo,ako fali ponoviti proceduru i tako dok se ne postigne odgovarajuci nivo.

Takodje na svakom prednjem reduktoru,mostu i zadnjim reduktorima imas i sraf za ispustanje.
Kada ispustas ulje iz menjaca,ispusti ga i iz izvoda prednje vuce kod menjaca,jer ono ostaje i kada odvrnes sraf za ispustanje iz menjaca.
 
Nazad
Vrh