LTZ

T 40 smo zadrzali 30g jer nismo imali za bolje a zadnjih 10g je slabo vozen najviše je vrtio mlin cekicar
Ćale je od 72-80godine apsolutno sve radio sa njim nekih 20ha plus kirijanje
Ako te zanima 99g smo izvukli 5000dm za njega da ga jos imam nebîh ga dao za 1500e nek stoji!!!!
Imam 3 traktora pa nek i on bude četvrti ne trazi hleba.
Tvrdim da je bolji od ursusa 335,355,360, od vladimirca, od imt 555, od Landina, Zadrugara,Zetora50.
Lično moje iskustvo u Obrovackom ataru 560 je za njega sila u njivi, a auto na drumu, a o udobnosti ne želim da pisem ja sam i 560 prepravljao da mi bude udobniji!!!

Da nemam traktor i da sam ogranicem novcem za kupovinu kupio bih T40.
 
svi mi znamo sta je dobro pa tako i traktor ,mogucnosti su takve kakve jesu opet kazem cena govori svoje za sve . i ja da nemam novca i nemam traktor skupio bi nekako pa kupuio t-40 pa radio da kupim bolje

- - - - - - - - - -
saleso
ipak je kvar na filteru skoro sam mijenjo nov kad danas opet da provjerim on se naduvo zacepio i ja ga izvadim kad normalno hidraulika radi

- - - - - - - - -
 
Drug moj za 3000e moze da se kupi mtz82 mala kabina sto je isto kanta da ne opisujem dalje
Ali to je spram T40 RAKETA, MUNJA NEBESKA, MA 82 JE SVEMIRSKI BROD ZA T40
salu na stranu dobar je T40 ali dobar je samo za prodaju medicinskih pomagala:
Kosmodisk
Doktor Levin magnetna narukvica
Fastum gel
Diklofen gel
Dormeo prostirka
PA LJUDI MOJI JA SAM POKUSAVAO DA OD NJEGA NAPRAVIM TRAKTOR
spustao volan,pravio vecu (višlju) šoferku, veci prozor nazad, poteznicu zadnju da ne vucem prikolice na poprecnoj puno samaraju, krov limeni sa šiberom itd
Pa moj deda je od njega dobio okostavanje kime, a tata reumu ruke uvek podignute da drzi volan
Kolega potrazite vi medicinsku pomoc na vreme jer po vasem postu vidim da vama je familijarno nasledno neka bolest u vezi sa skeletnim sistemom.Ja kad sasm bio mali imao sam problema sa tecnosti u zglobovima mozda resenje vaseg problema trazite na pogresnom mestu tj smatrate da su problemi mehanicke prirode a ja po postu vidim da su problemi medicinske prirode.Posavetujte se na vreme sa nekim ortopedom
 
evo danasnje i jucerasnje zanimacija, krenuo juce da prskam kolegi i na izlazu iz sela pukne sraf koji drzi pipak od kvacila tako da je usledila prava zabava, usput promenjena i nova lamela i stavljeni novi pipci, izgleda da ne mogu da traju duze od 42 godine koliko i ima ovaj moj traktor, a danas pre podne smo ga cale i ja sastavili a popodne sam nastavio prskanje..

2014-05-20-612.jpg

nova lamela
2014-05-20-613.jpg


2014-05-20-611.jpg

pipci su potroseni vise od 5 mm
2014-05-20-610.jpg
 
Dobar auspuh kolega.Jao kad pogledam ovu spojnicku setim se kako je to skoro kod mene bilo.Rastavimo traktor a ona ide unutra napolje i na kraju je izvucemo laganica.Prsten koji drzi spojnicku nije postojao i ona je na 5mm samo ulazila u lamelu.Kako je to izdrzalo Boga pitaj.Na srecu nije nista osteceno lamelu sam zamenio i idemo dalje.
 
Imao sam T40 kupljen nov1972g prodali smo ga 2000g a od 1988g imamo i 560 novi tip sa servom i pomocnóm hidraulikom
Rujkana sam tero kroz vatru i vodu vise na dva nego na četri tocka jos pamtim 3X brzinu ona fora rikverc puta rikverc dobar je STALJIN za blato i za prikolice zakaciš na poprecnu dignes poluge i vatra, za drljacu zbog prisilne hidraulike eventualno zadnja kasika za stajnjak zbog rucke napred nazad, da ores prva mu spora druga mu brza i vise nije nizasta
560ga ubije u oranju,kultiviranju,na svim drugim poslovima je ni da pridje IMT-u o udobnosti da ne govorim
kabina KLAUSTOFOBIJA dva kvacila, cuda razna to bas treba znati voziti de kompresor,pali gasi pumpu hidraulike zadnji prozor mali ko na klozetu niš nevidiš dok udjes u kabinu zaradis LAKE TELESNE POVREDE!, dok ízmenjam brzine kolena modra, menjac ko u pesmi (jeli šesta gde je nekad bila)ruski panorama krov pa svima pravi limar plekani cinkovani ko na odzaku na kuci!
dobro nas je sluzio14000moto sati sa dva motora i dva menjaca Hvala mu i nikad vise u avliju da ne udje
Gorka je istina sto za 1500e moze da se kupi zglavanT40 i moze da sluzi ko mora da ga vozi Srecno mu bilo!


HAHAHAHAHHAHA

Ja imam t-40 i mislim da je dosta dobar, ali ovaj opis je 100% istinit,nema gram lazi... :)
Ali su stvarno sa kabinom u*rali motku, hvala bogu da mi crkli amortizeri na sedistu jer sa mojih 2 metra svaku rupu koju napipam tockom glavom podizem kabinu :)
Ja kazem da je dobar jer mi je ovo drugi traktor u zivotu a pre njega sam ima t-25 tako da ... :)
 
danas sam mijenjao gumice na volanu .kada sam rasklapo sve je ispalo odjednom i rasulo se.zamijenio sam gumice skolpio sam ,volan mrtav nikakvog efekta nije mi jasno oni stiftici ima ih 4 2 tanja 2 deblja 2 opruge iste jedna manja .pritisak pumpe 80bar .jel zna neko kako ovo pravilno skolpit imal neke seme slike .
 
Nazad
Vrh