LTZ

Sad se ovaj traktor ne stidi boljih od njega... Sta vise sad ima i bolja resenja od mnogih... A sto mi se najvise svidja MNOGO izbora stepena prenosa...
 
Ovo je jako lepo uradjeno, cak se naslo mesto i za PP aparat. Zanima me kako se hauba otvara posto nisam zapazio taj detalj?
 
Ispalo je stvarno odlicno,ali bih zamerio samo jednu stvar,po meni je onaj cevasti ram sto stoji u fabrickoj kabini morao ostati na svom mestu,ili nekako da je ubacen drugi.Ne daj Boze u slucaju nekog prevrtanja,sumnjicav sam malo prema jacini ove kabine.
 
Na sto nacina je moguce prevrnuti traktor,pa cak i u Adasevcima.Meni je skoro poslo za rukom,pa gledajuci ove slike sam malo skeptican.
 
Sad je i konacno gotov,ulozeno je mnogo sati rada,znanja,truda,ali i para. Investicija je premasila cenu traktora pre sredjivanja.
imag0974.jpg

imag0975.jpg

imag0976.jpg

imag0977.jpg

imag0979.jpg

imag0978.jpg


imag0980.jpg

imag0984.jpg
 
@Danger nije njegov traktor,ali je on bio majstor.
@Petar84 gresite,napravljena je od debelozidnih cevi 4-5mm debljine zida,pogledajte novog dajca,maseja,fenta oa cete videti kako izgledaju slabasno kabine,ali samo izgledaju.@Stizanin stvarno bespotrebno citiranje celog posta sa svim slikama zbog jednog fazona.
@Voadj ako bolje pogledate videcete da se izmedju kabine i haube nalazi guma,tako da se hauba lako podigne.
 
problem sa curenjem

opet problem kod mene tek sam mislio da sam sve rešio kad bzv problem sa curenjem na pumpi hidraulika al ne da masti po kaišu nego razbija ,stezao sam okolo al ne vredi imate li savet u vezi toga ili sliku kako to izgleda rastureno
da znam gde da gledam ...imao sam nekoliko 82 i sve su daleko jasnije za sredjivanje i pristupačnije t 40 je muka živa mada sam ga 90 posto doveo u red..
photo.php
.kabina iz Adaševaca je fantastična
 
Ispod cevi koje se srafe u pumpu imas gumece, ako je to razlog curenja. Predihtovao sam 90% stvari na njemu, zasada uspesno. Ostalih 10 % nije curelo. Objasni malo detaljnije, mozda mogu pomoci.
 
Vladj na koje gumice se misli?znam da ima gumica na donjem delu pumpe,gde se kaci ona cev sa 4 srafa.
Meni mali problem prave dve cevi koje se kace na prioritetni ventil,stezao sam kolko god moze i opet malo vlazi na spoju,ima li tu neka gumica?
 
ne curi na gumicama tj jedva malo i to mi ne smeta nego gledajuci na pumpu horizontalno po spoju pumpe i motora tj tog dela gde se ona uključuje ...probaću sliku
10557181_10201532042822707_7407853346143511712_n.jpg


- - - - - - - - - -

ispod gornje matice na spoju
 
Vladj na koje gumice se misli?znam da ima gumica na donjem delu pumpe,gde se kaci ona cev sa 4 srafa.
Meni mali problem prave dve cevi koje se kace na prioritetni ventil,stezao sam kolko god moze i opet malo vlazi na spoju,ima li tu neka gumica?

Da imaju, menjao sam ih. Nalaze se ispod matice koja nosi holender za safljenje creva, na dodiru sa kucistem ventila.

- - - - - - - - - -

radekupinik Ako sam dobro razumeo izmedju pumpe i uzubljenja na motoru imas dihtung. Ako si to menjao proveri da nije negde kuciste pumpe napuklo.
 
sliva se tu od te gornje matice ,,,nisam menjao taj dihtung neznam ni da tu postoji al predpostavljam,kad bi bar imao slike tog dela u rasklopljenom stanju a dihtung verovatno ima u zrenjaninu
 
Nazad
Vrh