LTZ

Овде ферго пролази како хоћеш,можда би се помучио преко оног дела који има као бент неки,али би прошао..Стварно како ти не досади да поредиш тракоторе који немају као прво исти предњи мост,Лтз има дв а 560 нема,друго паметнији си од свих који имају тракторе овде на форуму да је баш тај лтз најбољи трактор а и они који га имају сами кажу да је чист просек као и 560,гвожђе зрело да се мења само да је пара::novac::...Досадан си стварно више...http://youtu.be/HZYVkBNOxgc ево ти како се возе дрва са 560 у брду,плус блато плус кривина.
 
Ferdza da izvuce ovo? dal ti znas sta pricas? 12m drva je preko 8000kg,i prikolica blizu 2t i ni gram tereta na traktoru,plus klizavo..??? drugo je jednosovinka,drugo dvoosovinka...
 
Не знам шта причам,ето сам се возам на тим тракторима има година ихахаха...Не би веровао својим очима шта су 539 и торпедо извукли из шума и по каквим вукојебинама се окретали...Ово што си поставио је 0,само једна препрека озбиљнија...Уживај ти у свом трактору нико теби не брани ал немој другима да солиш памет како је шта и колико може..Ваљда свако на овом форуму зна који је максимум да извуче из свог трактора...Имаш у теми имт члан са 577 вуче преко 5 приколица пуних кукуруза без дв...
 
Klinac jesam 23god,ali pricam nesto u sta sam siguran...Duzina 5m,sirina 2m,visina 1m,to je 10m drva..a,ovda u visinu ima sigurno 130cm,znaci preko 10m,ispravi me ako gresim
 
niki
uskoro cu i prodat a kupit cu sta ja budem hteo a plug mi netreba .nesekiraj se malo te pogodila istina motori su iste snage druze samo rus ima bolji prenos a loseg kvaliteta .i nemam namjeru kupit 560 naso si se uvrijedjen nisam imao tu namjeru nikoga uvrijedit nego sam htio da iznesem svojam iskustva i istinu koju mnogi vlasnici traktora kriju.
znaci imao sam t-40 81 godiste i nije se pokazo ajd mislio sam i star je i odradio je nekog posla .prodam i uzmem ltz 55 93 godiste sa 800 rh i isto sve kvarovi kao i sa predhodnim t-40
 
Imao sam T40 kupljen nov1972g prodali smo ga 2000g a od 1988g imamo i 560 novi tip sa servom i pomocnóm hidraulikom
Rujkana sam tero kroz vatru i vodu vise na dva nego na četri tocka jos pamtim 3X brzinu ona fora rikverc puta rikverc dobar je STALJIN za blato i za prikolice zakaciš na poprecnu dignes poluge i vatra, za drljacu zbog prisilne hidraulike eventualno zadnja kasika za stajnjak zbog rucke napred nazad, da ores prva mu spora druga mu brza i vise nije nizasta
560ga ubije u oranju,kultiviranju,na svim drugim poslovima je ni da pridje IMT-u o udobnosti da ne govorim
kabina KLAUSTOFOBIJA dva kvacila, cuda razna to bas treba znati voziti de kompresor,pali gasi pumpu hidraulike zadnji prozor mali ko na klozetu niš nevidiš dok udjes u kabinu zaradis LAKE TELESNE POVREDE!, dok ízmenjam brzine kolena modra, menjac ko u pesmi (jeli šesta gde je nekad bila)ruski panorama krov pa svima pravi limar plekani cinkovani ko na odzaku na kuci!
dobro nas je sluzio14000moto sati sa dva motora i dva menjaca Hvala mu i nikad vise u avliju da ne udje
Gorka je istina sto za 1500e moze da se kupi zglavanT40 i moze da sluzi ko mora da ga vozi Srecno mu bilo!
 
Nazalost imao sam i taj cuveni rakovicin 65 motor.Imao sam 565 imt traktor i rusa istovremeno.Taj sto kaze da imt moze da ore bolje ili priblizno rusu taj to prica ono sto je cuo a ne probao.samo da kazem da je 565 kad sam ga ja kupio u martincima ima oko 3 meseca a rus je bio u super stanju a bio je mislim 79 godina nesmem da sigurisem.Ore i 565 nije da ne ore moze on da povuce ali ako okreme tocak gotovo tu nema boga koji ce da ga natera napred.Mi smo ga koristili najvise u berbi kukuruza zbog kardana i u transportu,meksi je za voznju.On ima daleko precizniju hidrauliku volana to mi se svidjalo.Prva brzina nikad stici,druga onako,srednja sam sebe po putu ne moze da vuce a ide brzo kao metak.**greška ti ja oranje ako ja sa 65 konja moram da saltam u spore u Slavonskoj ravnici.Ja rusa nisam usaltovao u spore otkad ga imam,hvala Bogu.Ako rus u prvoj nemoze da ore tu nesto nije kako valja ili zemlja ili plug.Ja nisam naleteo na zemlju kojoj rus ne moze da odoli a u zakup uzimam bas njive gazda koji imaju cuvenog 558 eto tako se potrefilo.Smonica bato boga da rodi kad se izore ali godinama je 558 dizao plug i doslo je do betona.Sada ja to lepo orem bez kinte dve ili tri godine,bacim cisterne sa osokom i teraj misko.Eto bas taj lik ima 558 i sve masine doduse stariji je covek ali idalje se bavi poljoprivredom a smonicu meni dao
 
Ja sam imao T40 a IMT560 imam jos uvek rekao sam da je na "ČERNOBILU" prva jako spora za oranje a drugom mu je tesko,
Kada su sovjetski inzinjeri napravili T40 prototipove su poslali po holhozima gde su obucili "MAŠINISTE" da ih voze.
Posle ízvesnog vremena kad su opet dosli u holhoze da vide i upitali"KAK RABOTAET ETA MAŠINA" odgovor je bio "MAŠINA HOROŠO MAŠINIST NJIČEVO" RUJKAN sahranio traktoristu!!!!!
Opet kazem da je to najbolji traktor koji može da se kupi za 1500e za te pare bolji ne postoji!!!!!
A poslovica kaze Koliko para toliko muzike!
Da je tako dobar kao što tvrde neki forumasi koštao bi mnogo više.
 
Druga mu je brza kao u imt prva,a prva kao u imt 3-a spora i malo brza,ako tvrdis drugacije,a imao si t40,nzm sta da ti kazem...moracu da iznesem tehnicku dokumentaciju koja potvrdjuje moju pricu..a drugom rus ore kod mene 70% zemlje,a ostalih 20% prvom,i na kraju 10% trecom..a,imt ore kod mene 50-60% trecom sporom...pa ti vidi vidi sta je bolje za oranje...i msm da smo preterali sa ovom raspravom,msm da je najbolje staviti jedan i drugi u brazdu snimiti i izbaciti ovde..vec dva meseca se ubedjujem sa drugom koji ima 560dw da oremo uporedo zajedno,prvo je hteo,posle kada sam orao onu smolnicu ne obradjivanu mnogo godina kada je video odustao je i poceo mi je prosipati neku pricu dzaba on ore,kada gle kako je ruzan,ima malu kabinu,neudoban je,itd...ako padne dogovor gledate snimak..
 
Nazad
Vrh