LTZ

Ispade t40as u brazdi bolji i od 577dv..Sta se sve nece procitati na ovom forumu.
A i porediti 558 sa t40as nije bas na mestu..Traktor sa duplom vucom i bez duple vuce nije za porediti..
 
Kod nas 558 lagano ore sa 2x30...
Slazem se da ore nisam ja rekao da on ne moze da ore ali koliko duboko moze da ore,koji plug itd.Ja sam rekao da je smesno da rus ne moze sa 25 a 558 sa 35 pa to je smesno i to je vec problem u racunici.

- - - - - - - - - -

Ispade t40as u brazdi bolji i od 577dv..Sta se sve nece procitati na ovom forumu.
A i porediti 558 sa t40as nije bas na mestu..Traktor sa duplom vucom i bez duple vuce nije za porediti..
Mozda sam ispustio nesto i izvinjavam se-Hteo sam reci da rus sa prednjom vucom moze da parira svakom traktoru do 80 konja bez prednje vuce.Nisam nikada video 577dw uzivo kako ore.Gledati snimak je glupo.Nema toga kod nas
 
Nas kolega Iksi rece da nemoze da vuce ni 2x25cm plug... :haha: MAda ni nije smesno vise je tuzno jer verovatno nezna ni o kom traktoru se radi verovatno je mislio na T25.. :haha:

Krajisnik- Sad cekam slike da vidim doteranu masinu i da te sluzi kao nova masina... :ppozdrav: Stvarno je mrcina kad uz toliko kvarova i nedostataka tebe sluzio sta onda dalje reci... ::svaka cast::
Nije gotovo Ćiro fali estetika.Tek danas je masinski tj mehanicki deo uradjen.Kako mi bode usi taj element u pumpi za tu jednu diznu sacuvaj Boze ali nemam sada vremena za pumpu.Steta inace radi kao sat cim malko dodas gas.Kako je radio na dva klipa meni ni sada nije jasno.To sam ukapirao tek kad smo ga upalili posle generalne na auspuh pocela da curi nafta (mada je i pre toga bilo ali sam mislio da ga muci ko zna sta).Kad mi odvijemo tu diznu gde curi ono nista.Odvijemo drugu ono se ugusi traktor.Odvijemo prvu do zamajca on nista.Strasno.Naravucenije - Kod rusa ces lakse da vidis da ne radi jedna nego dve dizne jer sada me zeza ta jedna i tacno se cuje a kada dve zezaju sastavi nekako rad i ne cuje se.

- - - - - - - - - -

E to je druga stvar bez prednje vuce..
Opet nije to zahvalno porediti..
Nisam ja poredio za mene je iskreno 558 traktor totalni promasaj nase industrije.Prvo napraviti traktor sa 50 konja bez DW to je nista drugo napraviti traktor od 50 konja sa tri brzine ne nista.Ja nikad nisam seo na 558 imao sam 565 i to je klinac od traktora sa IMT ove tri brzine malo posla se moze kvalitetno zavrsiti.
 
Druze nisi ti navikao na imt.Imam 560 od skoro i sasvim mi je dovoljno 6 brzina da odradim sve poslove kvalitetno..
Meni je pametnije da naprave traktor sa 6 brzina i odlicnom hidraulikom nego traktor sa brdo brzina i hidraulikom koja je ravna nuli,taj traktor je za mene promasaj.
A i to da je 558 los to se ne slazem.
 
Druze nisi ti navikao na imt.Imam 560 od skoro i sasvim mi je dovoljno 6 brzina da odradim sve poslove kvalitetno..
Meni je pametnije da naprave traktor sa 6 brzina i odlicnom hidraulikom nego traktor sa brdo brzina i hidraulikom koja je ravna nuli,taj traktor je za mene promasaj.
A i to da je 558 los to se ne slazem.

Da li je po vasem misljenju kod svakog traktora koji ne moze orati sa plugom bez tocka hidraulika ravna nuli, ili simpatisete ruske traktore?
Ukoliko izuzmemo stelovanje dubine na hidrauliku kod 558, po cemu je losija hidraulika na ruskim traktorima? I takodje nisam siguran da bilo koji IMT moze da potiskuje orudje na dole, za razliku od rusa, a to ume cesto biti od koristi kada je rec o teskim oranjima.
 
Jednostavno ne volim da nemogu hidrauliku da stelujem kako ja hocu.A i nisam neki ljubitelj ruskih traktora.
A to potiskivanje moze da bude od koristi a i ne mora jer ako moras da stiskas plug bolje ga podigni i idi kuci.Ali u svakom slucaju bolje imati nego nemati.
 
Jednostavno ne volim da nemogu hidrauliku da stelujem kako ja hocu.A i nisam neki ljubitelj ruskih traktora.
A to potiskivanje moze da bude od koristi a i ne mora jer ako moras da stiskas plug bolje ga podigni i idi kuci.Ali u svakom slucaju bolje imati nego nemati.

To se da zakljuciti. Nisam ni ja preveliki ljubitelj IMT ali ne upadam u tu temu i ne ubedjujem vlasnike IMT traktora da im traktori ne valjaju. Svaki traktor koji uspesno zavrsava poslove za koje je planiran, ne moze da ne valja. I dalje tvrdim da za 2000-2500 eura ne postoji bolji traktor od 60ks sa prednjom vucom od T40. Ne kazem da je savrsen, a i dosta puta sam iznosio njegove nedostatke. Na prvom mestu mala kabina koja je uzasno nepregledna... Nadam se da me neces pogresno shvatiti. :ppozdrav:
 
Ne ne taman posla da te pogresno shvatim :)
Taj traktor je za svoju cenu odlican tu nema price.Cak sta vise i ja sam planirao da ga kupim ali je ispalo ovo sa 560.
Nisam ja mislio nista lose. :)
 
Ni jedan traktor nema tako dobru hidrauliku kao LTz tj generalno ruski traktori.Snaga hidraulika u odnosu na njegovu tezinu je idealno uklopljena.Neznam sta se ti ljudi busaju na finocu hidraulika na IMT traktorima pa po cemu je LTZ gori od IMT.Zato sto nema jedan sraf koji reguliste da palica hidraulika ne ide nize dole.Da ne govorimo o prednostima pri opravci bilo kojed dela u sklopu hidraulike.Zatim zupcasta pumpa koja ne dozvoljava ispustanje ulja tj orudje ne pada ni kad je traktor ugasen.Zatim blokada hidraulika pri oranju kad plug postigne dubinu tj osloni se na tocak hidraulika neda da plug iskoci iz dubine kao kod IMT.Pola njiva koje trenutno obradjujem sa IMT nebi mogao da poore nijedan plug.Uzimanje ukorovljenih njiva bez placanja vise mi znaci nego bilo koji IMT traktor sta hocu reci ja uzimam njive koje nisu radjene neke po dve neke po tri a neke i po par godina bez nadoknade.Racunaj to na nivou godine pa pomnozi sa tri godine i to je cena koja otplacuje gotovo pola traktora e sada zamisli da sve to ne mogu da poorem.Ja nikada u zivotu plug nisam potisnuo ali svakako bi iskocio negde bas prosle godine pisao sam u temi plugovi sam polomio moj plug tj raonik i nosac raonika sam ustvari iskrivio.Znaci da je ta njiva bila lepa za oranje a sta bi bilo sa IMT tu nema oranja.
 
U pravu si ali 558 nikad ne moze da utrosi toliko nafte u oranju-Zašto?
Jednostavno-Rus ce to toliko duboko da poore da 558 moze o tome samo da sanja.
Date ljudi nema o tome rasprave to je sve jasno kao dan.JA smem da zakacim moje dve po 35 i da vucem 558 u oranju sa njegovih 2x35 u kategoriji njegove dubine oranja

558 ne moze da se poredi sa T-40 u oranju. T-40 je za oranje zakon u toj klasi traktora, rekoh da drugar sa kojim godinama saradjujem u poljoprivredi ima T-40 i kada god treba duboko oranje ja ga pozovem da mi poore. Pod dubokim oranjem podrazumevam ono preko 30cm.
Jesenas kad smo raroravali za sadnju voca, T-40+ leskovacki lemind + 40cm oranje x 60ari =30l gasnog ulja, sto i nije tako puno s obzirom da 558 ne moze da vuce taj plug na toj dubini u ovoj zemlji.

T-40 je tata za oranje u toj klasi i to ostaje ali poljoprivreda nije samo oranje, ima tu raznih poslova za koje je T-40 previse robustan, glomazan i neokretan.
 
Uz svaki veci traktor trebao bi da se ima i jedan za sitnije poslove.Ja sa rusom orem,tanjiram,podrivam,vucem rotalicu i setvospremac.Sve ostalo vuce Stajer.Iz njegovu cenu komotno moze da se kupi i jedan manji traktor do 1500 evra i opet ulazi u okvirnu cenu nekog imt-a od 60 konja bez prednje vuce
 
Nek bude tako ali od kad sam video kako covek gine sa tog traktora taj traktor kod mene u dvoriste nece uci!!!!!!
 
Skoro je caletov drugar iz okoline Valjeva umalo pogunio na 558,trenutno je u bolnici u Beogradu.
Vukli su drva sa dva 558,za jednog je zakacena prikolica sa 6-7m drva,drugi ga je zakacio lancem napred i vuku uz neko brdo gde jedan nema sanse da izvuce..Pukao je lanac i ovog pocne prikolica da vuce nazad izprevrce se sreca covek upao izmedju blatobrana i sedista i nije ga direkt traktor nagazio,da je ostao da sedi na sedistu poginuo bi.Uz to traktore voze bez kabine.
 
Nek bude tako ali od kad sam video kako covek gine sa tog traktora taj traktor kod mene u dvoriste nece uci!!!!!!

Slazem se sa clanom Philby. Svaki traktor predstavlja opasnost po vozaca ako se precene mogucnosti traktora.
Kako je poginuo, prevrtanje ili nesto drugo? Pitam iz razloga sto su rusi jedinu pametnu stvar uradili na onoj maloj kabini stavljajuci iznutra ojacanje cevima. Jeste da se cesto mlati glavom u njih ali bolje neka stoje tu gde su za ne daj Boze.
 
Na stranu se prevrno i rokbo u neki potok i nije imao kabinu vec samo onaj ram i udari se o neki panj izlomi ziveo posle toga ppar meseci i umro
 
E sad nije bas suditi traktoru za to... Malo je :off_topic: ali je jedan stariji covek poginuo sa 539 kod mene u selu kad je u korpi vozio june.. June bilo tesko,traktor se propinjao i on u punoj brzini izgubi kontorlu i zabaci ga u sanac (kojeg dete moze da preskoci) i traktor bez kabine ga preklopi i kraj price...

Sa svakim traktorom moze da se pogine u to budi siguran... :off_topic:
 
Nazad
Vrh