LTZ

E pa to jeste,kad upadnes u potok isprevrces se par puta udaris u panj sve to bez kabine to je definitely do rusa.To imt bez problema prezivi sam se okrene na gume i izadje uz potok cak mu ni vozac ne treba.Koliko ljudi autom pogine pa niko ne kaze da prelazi na bicycle
 
Da li je normalno na T40,da blokada mora onako jako da se gazi i ipak ponekada dok slajfuje podize i nogu {preskace},a dok ne slajfuje,drzi se lagano?
 
Ja vala jesam,cupao neke panjeve i neko drvece..I mogu da ti kazem da ne razumem onaj traktor uopste,zakacim ga za panj,blokiram ubacim u prvu i krene on,al nema da se ukopa vec celokupni traktor skacka po 5-10cm u vis,i polako ide..do duse j.... me jedan bagremov panj,stari iz tog panja bili seceni nekoliko bagrema i pustio duboko zile sa svim tegovima nisam mogao da ga iscupam..Jedino me ova blokada nervira,dal nesto sjebano ili tako normalno ne znam..
 
Pozdrav. Pocelo je sredjivanje limarije na mom T-40, interesuje me da li zna neko sifru po RAL paleti boja koja je najpribliznija fabrickoj? I narandzasta i zuta za tockove?
 
Da li je normalno na T40,da blokada mora onako jako da se gazi i ipak ponekada dok slajfuje podize i nogu {preskace},a dok ne slajfuje,drzi se lagano?

Pokusaj da nastelujes dubinu hoda papucice,na njoj ima sraf sa kontra-maticom.Verovatno da ne uzubi dovoljno,pa da pri skakanju traktora preskace,meni je to pomoglo.
 
Ne kosta nista.Bolje je pitanje zasto fali taj kardan i poluosovina.To sve skupa ne verujem da kosta 30 evra a neko da vozi taj traktor bez tih delova koji su jeftini a da nije stradalo nista drugo meni je ta prica malo nelogicna ali ajde.
 
Kardan mu fali verovatno zato sto je caura na prednjem mostu potrosena i zbog toga lomi kardan.Poluosovina je jedna od retkih slabih tacki na prednjoj vuci,desi se da ode pri naglim trzajima.
 
Ako planiras da kupis taj traktor ja bi svakako prvo utvrdio radi li ta prednja vuca uopste.To je moj stav a ti kako ti volja.Slucajno sam video cenu novog prednjeg mosta za T40 kad sam kupovao delove za generalnu.Cena prava sitnica 1900 evropljana.Mada taj prednji most je retko pokidljiva stvar na t40.Kardan hoce da manjka ali to se odradi kao i caura i idemo dalje.
 
Gume nove, a nekome mozda ne treba prednja vuca pa moze montirati prednji most od obicnog t40.
 
Sve se da to srediti... Kupovina novog mosta je nepotrebno kad i polovnih ima dosta.... Nije to skupo za popraviti... :ppozdrav:
 
MA sta vam je ovaj sa oglasa se popravi i tu nema price... A ja mislim da sigurno vredi 1900e jer prednja moze da se popravi sa relativno malo novca...
 
citam ove postove od malo pre ljudi kolege moramo bit iskreni imam ltz 55 a imao sam i t-40 duplak .neki dan sam orao sa komsijom on sa 560 imt plug 757 a ja sa rusom svojim plug prekretac 12 coli vjerujte da nema razlike na tvrdom terenu pratila me 560 u stopu jest gje je mokro ja bplje prodjem ,
dalje covjek je kod nas poginuo sa imt 558 isao uz brdo vozio drva i traktor se poceo dizat napred i prevnese na prikolicu u tom slucaju da je bio rus nebi se prevrnuo jer je napred tezi ,
imam vladimirca isto al je mnogo izdrzljiviji od t-40 .znaci ako bi hvalio pre bi vladimirca hvalio nego ltz .
za ltz nemam neke pohvale skoro nikakve normalan traktor al i ispod normale da budemo realni jer ja ih i odrzajem i radim s njima sve .inace ljubitelj sam ruskih traktora od malena al sad je ozbiljna situacija gdje se gleda zarada i doprinos od traktora tako da ltz ne zadovoljaje te uslove za normalnu zaradu i profit ,stalno neki kvarovi znamo mi to svi vlasnici kako sta al malo nas to prizna najvise ih ima na otpadima pucaju odvrcu se sarafi hidraulik los ,tako da hoce i potrosit a ponajvise u transportu imaju oni nekih i prednosti al to je neke sitnice koje jos ljude privlace ,menjaci znamo kakvi su ,
u glavnom druzimo se dalje dopisujemo u vezi ovih traKTORA a moja iskustva su takva a moji planovi od rusa samo vadimirca ostavit a ltz prodat il mijenjat nesto drugo spremnije sigurnije ,sad kad bi biro od t-40 duplaka il imt 560 il 558 pre bi uzeo imt a da negovorim o 577 bilo je i tu nekih poredjenja prije cito sam sa 577 i t-40 ma nema tu t-40 sta da trazi mozemo mi pisat sve i svasta al djela govore sve covjek sa 558 6500rs odradio besk otvaranja traktora ni menjac ni motor jednu lamelu zamijenio a moj 1500rs drugu lamelu mijenjam menjac otvaran hidraulik

- -bi zeleni - - - - - - - -

slazem se s tom u potpunosti dzaba t-40 6 sporih nesmije se opteretit u tim brzinama ostale ako 3 godine ores u drugoj brzini 4 godinu menjaj taj zupcanik od 2 brzine onda bruji .bolje jedna kako treba nego 2 lose kad trebas nekog da izvadis gledas u koju da ubais brzinu da sta ne podrobis
 
Dobro taj sa 560,nije dao levi zmigavac da te pretekne...Pa bre sta si cekao do sada,prodaj taj ltz kupi 560,prodaj i plug,kupi trobrazni prevrtac za 560 i resio si sve probleme..:D
 
Previse,mnogo me je potreslo,da sam morao popiti pivo da se smirim..:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Totalno ste u pravu,to je najnesposobniji traktor,evo i neki snimak koji dokazuje da ste u pravu..:cvetic:
Preko 12m drva,sa celestonkama...bas je nesposoban....
 
Nazad
Vrh