LTZ

Tko je rekao da je t40 lep traktor? ja nisam nikada, ružan je do bola. Isto tako tvrdim da je taj traktor matrijal za reciklažu ALI takov traktor ako je redovito održavan i sređen može bez problema, u ovim kriznim vremenima obraditi stotinjak jutara zemlje svake godine
 
Tko je rekao da je t40 lep traktor? ja nisam nikada, ružan je do bola. Isto tako tvrdim da je taj traktor matrijal za reciklažu ALI takov traktor ako je redovito održavan i sređen može bez problema, u ovim kriznim vremenima obraditi stotinjak jutara zemlje svake godine

I potrosnja goriva je priblizna tenkovskoj :D
a po cemu to zakljucujes ??? duboko oranje sa plugom imt 756 manja potrosnja nego imt 560+756 plug !
 
iksi, ako ti valjaju imtei što bi ih mjenjao?
Bi Zeleni, nebi se raspao nakon godinu dana taj traktor može da napravi 10 000 radnih sati bez vecih problema.
 
izgleda da moj t40 nije ispravan, troši dosta manje od 558 dok recimo noviji zapadni traktori troše i preko 35 litara po hektaru moj t40 isti posao odradi sa 10-15 litara a 558 15-20

10l po hektaru je moguce,gde se ore za zito 17-18cm..Prosecna potrosnja na dubini od 30cm po hektaru iznosi od 18 do 25l.imt 558 u toj istoj zemlji trosi od 25 do 30l.u extremno teskoj zemlji rusova potrosnja dolazi do izrazaja gde on potrosi 30l,558 trosi 40l.potpisujem.i ne znam sta je cudno da manje potrosi u oranje od ferdze???? Pa drug potrosio sa ferdzom 60l nafte u 1hektar i 10ari,orao druga-treca spora non stop pod blokadom i orao dubinu od 22-23cm,u istoj njivi ja potrosim 30l gasnog ulja,na dubini od 30cm.vise tu njivu i ne ore ferdzom,kaze vise mu se isplati da plati oranje i ne muci traktor
 
Neznam sto tolko hvalite t40 ............on uopste malo ne trosi a u oranju sparm 558 nema sta da trazi 558 vuce 2X30 lagano a t40 jedva 2X25...................


Stvarno ima svasta ovde da se procita... Samo mi dodje slatko da se nasmejem.. . :haha: :haha: :haha: :haha: Mislio si T25 jedva vuce 2x25cm??? :haha:

Stvarno nema vise smisla dalje da teramo raspravku jer uvek jedno te isto i uvek isti clanovi... Dobar je to traktor naspram cene ali daleko od toga da je najbolji i najaci i da je najreseniji....

Ima on mana dosta i isto toliko vrlina... Ali nemoj sad bas toliko preterivati da taj T-40 nemoze da vuce 2x25 jer verujem da nikad nisi ni video tog T40 kako ore i mani se praznih prica....
 
Poslednja izmena:
Eto udjoh veceras u ovu temu nadajuci se da cu nesto korisno procitati. Dve i po stranice ispisane a nista ne pise. Pomalo me razocarava pisanje kolege North ARMY iz posta br #2491, koji nije prikladno da citiram.. Koliko sam upucen psovke su na forumu zabranjene za sve. A on kao moderator ne bi trebao takve stvari pisati, i ulaziti u takvu vrstu rasprave jer ocigledno da ovo ne vodi nikuda.
Posedujem T40 i svoje misljenje ili vrline i mane tog traktora sam dosta puta iznosio, tako da je suvisno da sada ponovo pisem o njemu.

Znam da ce moj post do ujutru biti obrisan od strane clana koga sam pomenuo, a predhodne dve strane ce ostati . . . ali nema veze, makar ce on uvideti svoju gresku.

- - - - - - - - - -

Moram jos da primeti da mnogi clanovi o ovom traktoru pisu po cuvenju, i da nisu imali dodira nekog sa njima.
 
I ja kao vlasnik jednog upravo sredjenog t40 traktorcica imao bih nesto da kazem za dnevnik.Evo posle svih remonta na t40 koji sam morao da radim zbog pritiska ulja koji je bio 3 godine konstantno na 0 bari ali je sasvim korektno odrafjivao posao koji mu se ponudi i sve bi to trajalo da lamela nije htela da odvoji,ne da vuce nego da odvoji kvacilo.Idemo redom ovako
Ja imam plug OLT koji je 2x35 VK i traktor je orao pre generalne sa njime bez ikakvih problema.Ajmo dalje-pri otvaranju traktora znao sam sledece:
Da mi je pritisak ulja na 0 bari vec tri godine
Da mi je radilica na izdisaju tj da je na trecoj specijali.
Da lamela ne odvaja lepo kvacilo
Ali pored svega toga imalo je nekoliko stvari koje ja nisam znao a taj traktor je radio bez problema i najteze poslove a ti nepoznati problemi su sledeci
Hidraulicna pumpa ja pustala ulje u karter
Karike nisu odgovarale klipovima tj imale su luft skoro 3-4mm
Spojnicak osovima je ispala iz lezista i povukla se iz zamajca tj iz lezaja tako da je drzala samo lamela i hvatalo je ssamo oko 7mm lamela sreca da nije mogla dalje u menjac ispala bi skroz.
Semering na lameli je vec hvatao na zube i istocio je sve do kap ulja iz menjaca.
i sto je najgore dve dizne nisu bacale naftu jedna uopste druga je pišala.
Konacno danas stigle i dizne sve cetiri i traktor je u kompletu.
Zakljucak je da pumpu do jeseni moram da sredim vara jedan klip na leru ali samo malo kad se da gas ona radi lepo,i dimi zbog jednog tog elementa.Moram da radim dalje poslove pa posle tanjiranja i setvospremaca pumpa ide dole.
Ništa više necu da kazem jasno je kolika je to mrcima od traktora nema toga traktora koji moze da radi uz toliki nemar.Nisam ja svemu kriva naravno ali kad kupis polovnu robu onda to ide tako.I pored svega toga znaci komplet delovi su izasli oko 650 evra.Na kraju sm i alternator sredio kud sve tu i on.Znaci 200 evra za ruku i imas utegnut traktor.Smatram da je to cena za IMT 533 a koliko je veci T40.Radilica je 32 kile merio sam (morao sam).Nemojte da mesate babe i žabe.Čovek koji kaže da T40 ne moze da vuče dve brazde po 35 cm ja verujem da nezna ni o kome traktoru se radi.A da 558 ore sa 2x30 e onda je to vec problem u pismenosti.Kada vidite traktor koji lici na IMT tj gume su mu iste to nije T40 dragi gospodine to je VTZ T25 jeste slicni ali nije isto.Nemojte da pisete nesto sto ne znate.Ako vidite traktor koji ima vise od 50 konja bez prednje vuce nikad ga ne stavlčjate u isti kos sa t40 to je greska koja se prasta samo pocetnicima.Traktor T40 DW moze da parira svakom traktoru do nekih 80 konja bilo koga proizvodjaca sto se tice oranja.ENDE
 
Plug 2x25 kod mene vuku, fergusoni,vladimirci i ja ga vucem sa zetorom2511, tako da ova tvoja teorija da T-40 jedva vuce 2x25 pada u vodu.
558 ne moze da se poredi sa T-40, zato sto 558 u oranju pored T-40 nema sta da trazi, jedino sto ne volim kod T-40 je potrosnja goriva koja nije mala u pravom dubokom oranju...
U pravu si ali 558 nikad ne moze da utrosi toliko nafte u oranju-Zašto?
Jednostavno-Rus ce to toliko duboko da poore da 558 moze o tome samo da sanja.
Date ljudi nema o tome rasprave to je sve jasno kao dan.JA smem da zakacim moje dve po 35 i da vucem 558 u oranju sa njegovih 2x35 u kategoriji njegove dubine oranja
 
Nas kolega Iksi rece da nemoze da vuce ni 2x25cm plug... :haha: MAda ni nije smesno vise je tuzno jer verovatno nezna ni o kom traktoru se radi verovatno je mislio na T25.. :haha:

Krajisnik- Sad cekam slike da vidim doteranu masinu i da te sluzi kao nova masina... :ppozdrav: Stvarno je mrcina kad uz toliko kvarova i nedostataka tebe sluzio sta onda dalje reci... ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh