LTZ

T40 ide kod mene i po ekstremnom brdu sa dosta nagiba.Nikad mi ze nije desilo da se podigne cak ni za milimetar ni na stranu ni prednji kraj.Suma je obicno u brdu na najgorem mestu gde se nije moglo obradjivati tu je sadjena ili je nikla sama suma.Sada se klade tovare sa pecaljkom i opet nije problem dizati.Putevi su obicno losi,blatnjavi i useceni od guma.Tako da ja mislim da je to jako dobar traktor za nase uslove generalno kako u ravnici tako i u brdu.A sto se sirenja tice to ze moze do mile volje.Nije dobro ni jako rasiriti da ne ide u vagase onda van tih vagasa znaju da budu i panjevi pod liscem i tako dalje.Moze malo radi reda vise nego radi potrebe.
 
A jeli t40 ima blokadu zadnjeg dicerencijala?

Naravno da ima. Kad su dobre gume to se stiska jako retko. Inace milina je orati snjim onako na pola gasa dok se na pr novi tip 560 dernja pored tebe :)
Ovo o prevrtanju je naravno vise stvar osecaja tj straha, tu se slazem potpuno. Kod nas se mnogo krade suma ali kad T40 produbi kolotrag sa svojim klirensom tu posle ostalima nema prolaza, nasadjuju se samo tako.
 
Poslednja izmena:
i kod nas na kopu gdje idu u ugalj gdje nijedan nemoze proc traktor rus prodje a sto ljudi tu sile traktore ono je smrt za masinu.

- - - - - - - - - -

i opet me muci hidraulika na ltz ,kvar je na razvodniku blokiro ventil sto ima oprugu nez kako se zove taj ventil .on mi je blokiro ii nece da dize .pa sam stavio od vladimirca ventil al nisu potpuno isti.sad radi hid. odlicno al primijetio sam u transportu kad dam vise od pola gasa pocne da zuji u razvodniku,darnem bilo koju rucicu na razvodniku prestane zujanje mislim da dobro ne zatvara i propusta ulje .e sad ako je neko imao takvog iskustva molio bi da kaze.dal da uzimam nov ventil i stavljam na stari razvodnik .ili da nije do opruge ...il nezsto drugo
 
Pozdrav drugari zna li nko koji je precnik rupe na onie dve dizne u centrifugalnom filteru za ulje na t40as neki pametnjakovic je to zapusio pa moram da razbusim?
 
Ma navareno je na mestu gde su bile pa sam sad obrusio pa mi ostaje da probusim nove posto mi nije bilo jasno sto se kod mene ne cuje fiter a kod nekih sto sam slusao jos se malo vrti posle gasenja kad sam mu cistio filter prilikom zamene ulja video sam u cemu je problem!
 
Pa koj MOZAK moze da zavari to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E svasta rade sa tim ruskim traktorima dobro je sto i idu uopste!!!!!!!!!!! ::jako_besan::
 
Kod mene su 13. xx i cini mi se da su Bogom dane za njega. 16 moze biti da mu je presiroka.
 
Ja mislim da su 13 xxxx Za njega UZANE!!!!!!!!!!! Pa da budemo realni to je malo veca guma nego na IMT 542!!!! A ipak je to traktor MNOGO vecih gabarita i tezi i jos sa prednjom.... Ja mislim da su za njega gume 15 stvorene....
 
Ma navozao sam se ja RUSKIH vozila i sa uskim i sa sirokim gumama... Kad stavis neke OZBILJNE gume na Ladu i na UAZ-a tek onda vidis sta moze... Sa onim uskim samo deo.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh