LTZ

Sta mislite kakav ce ishod biti?Uskoro zavrsavam traktorsku korpu za t40,dimenzije tacne su 195x137x132cm,radjena od debelih profila 5mm i zastita sa strane od lima 3mm,tezina prazne ce biti oko 300kg,kada budem odvio toplinku do kraja da bi korpa pravo stajala,tada ce biti udaljenost od traktora do kraja korpe sigurno 2m,i kada na kraj korpe budem stavio 500kg tereta,kako ce se rus ponasati,bez i jednog tega na pred???Ae poznavaoci rusa,da vas vidim,a rezultate cu izbaciti ovde,kada bude gotova korpa..
 
Sta ces nositi u toj korpi pa je morala da bude toliko debelog materijala????? :sta:

Ja uglavnom za 500kg tereta kacim prikolicu a ne korpu...
 
Sta ces nositi u toj korpi pa je morala da bude toliko debelog materijala????? :sta:

Ja uglavnom za 500kg tereta kacim prikolicu a ne korpu...
Drva,kada idem za manje,zito,kada idem u mlin za manje,tj za 600-700kg,vestacko djubrivo,imam njivu 20ari,pa kada idem za seno,zasto da se zekim sa prikolicom,imam i parcelu od 20 ari kukuruza,pa i za tamo da ne vucem prikolicu,ma za mnogo toga...
A,vec me pitao komsija i da mu tako po nekog bika,kravu,prevezem.:D
 
JA imam korpu ali ne tako veliku i uvek mi je jakse da zakacim prikolicu nego nju... Zbog kacenja a i zbog samog tovarnog prostora nemogu da se porede prikolica i korpa...
 
JA imam korpu ali ne tako veliku i uvek mi je jakse da zakacim prikolicu nego nju... Zbog kacenja a i zbog samog tovarnog prostora nemogu da se porede prikolica i korpa...

Naravno da ne mogu,ali ako ti je mlin 15 km od kuce,a nosis 13-40 dzaka zasto vuci prikolicu i manevrisati,valjda je lakse sa korpom..a,uzimao sam od komsije imt-ovu i natovarim 6 dzaka i ona se iskrivi ko da je puko brzi voz,tako da sam resio da napravim nesto sto se nece lomiti..A,imam osecaj da ce je rus vuci bez problema,tako da nisam zalio na materijalu..:D
 
2800 e. Nije bio loš, ali iskreno bas nešto i ne žalim za njim. Sad da mi neko da takav za dzabe samo bi mu se zahvalio i okreno.
 
nemoj tako dobar je to traktor,to je nepoderiva masina. u to sam se uverio xxx puta imao ga moj kum.u takvom stanju je bio kao i ovaj tvoj, otisao za 3000eur.sad zali sto ga je prodo jer je kupio cetvororednu majevicu za malog fergusona teska a kinez ima siroke balonke.
 
Danas prodat naš voljeni T40:cao:Babin prvi traktor kupio ga novog 1973. godine. Imao 6000 radnih sati i još uvek bio dobar. Redovno održavan i uvek garažiran. Sa njim smo napravili mnogo posla te je potpuno opravdao ukazano poverenje i dosta doprineo razvoju našeg gazdinstva. Odavno je dobio zamene a kada je jesenas stigao još jedan novi traktor više za T40 nije postojala potreba a i mesta pod krovovima je počelo da nedostaje. U zadnjih nekoliko godina uglavnom je i to samo po nekad išao u lakši prevoz i po neko rasturanje djubriva. Baba ipak nije hteo da ga proda i zacepio je lepih 2500 evra ali pojavio se čovek i bez reči platio. Teška srca smo se danas rastali od njega ali takav je život. Odavno je imao daleko više emotivnu nego racionalnu vrednost. Ipak bude ti žao, setiš se kako te ćale vozio na njemu kao klinca...šmrc
 
Slazem se sa Zombiem.. Recimo ja Vladimirca NIKAD ne bi prodao i kad jednog dana postane suvisan ili premali za poslove uradicu ga komplet i sluzice mi samo ovako kao uspomena (deda ga kupio novog) i sve je od njega pocelo,vise mi vredi emotivna vrednost nego tih 1000e...

Dok je mene na prodaju nece biti posle sta mu bog da... :osmeh:
 
Danas prodat naš voljeni T40:cao:Babin prvi traktor kupio ga novog 1973. godine. Imao 6000 radnih sati i još uvek bio dobar. Redovno održavan i uvek garažiran. Sa njim smo napravili mnogo posla te je potpuno opravdao ukazano poverenje i dosta doprineo razvoju našeg gazdinstva. Odavno je dobio zamene a kada je jesenas stigao još jedan novi traktor više za T40 nije postojala potreba a i mesta pod krovovima je počelo da nedostaje. U zadnjih nekoliko godina uglavnom je i to samo po nekad išao u lakši prevoz i po neko rasturanje djubriva. Baba ipak nije hteo da ga proda i zacepio je lepih 2500 evra ali pojavio se čovek i bez reči platio. Teška srca smo se danas rastali od njega ali takav je život. Odavno je imao daleko više emotivnu nego racionalnu vrednost. Ipak bude ti žao, setiš se kako te ćale vozio na njemu kao klinca...šmrc
Ево му генерације из `73 7600 радни сати,отац имао 44 године кад га је купио а ја 18.Сад је мени 59 а њему 41 година!
Све је на њему оригинал само што сам скинуо кабину да лакше улазим и излазим.
Могао би још једног трактористу после мене да отпрати у пензију!
zv8tbd.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh