LTZ

Onda su ti verovatno felne izbacene spolja. Meni je podesen na najmanju sirinu i 13 je taman.
 
Vozio sam se u tim starim 82-jkama sa tim gumama 13-14 i tu brale u tanjiranju nedao bi bog da sedis unutra!!!!! Jedan krug sam se vozio sa drugarem i jok vise!!! Ono je uzas kako trese.. JA mu kazem odakle bre uze te NOVE 13 tice stvarno mi nije jasno.. Odgovor je bio jer su jeftine... :sta: To nikad ne bi stavio na 82-jku tako uske gume...
 
Krajisnik jeli ti tesko da izmeris precnik te gume.nikad nisam video t40 pa nemam predstavu koliko je ta guma vislja od 16.9/28 iliti kolko joj je veci precnik? Jer na nekim klipovima mogu da primetim da je felna drasticno veca od recimo one na 558 tacnije za tih 10 coli ali guma je nekako "tanka" tako da sve ukupno dodje malo vislji tocak nego na 558.ili mi se cini.napominjem da uzivo nikad nisam video t40...
 
U bre brate to je velika razlika.Izmericu sutra pa cu da postavim precnik ako si mislio od zemlje do gornje tacke pod blatobranom.Ili si mislio na precnik felge.Izmericu ti oboje
 
Nemoras felnu znam koliko je 38 coli samo visinu gume tj komplet tocka...aj kad meris izmeri i visinu prednje gume da izracunam koliki je odnos mozda bi mogli da se predje na jeftiniju varijantu tj da se smanje tockovi i napred i pozadi. Tako bi smanjio klirens i traktor bi mi bio stabilniji. Jbg nemam ni ar zemlje a da je ravno, sve mi je u vecoj ili manjoj strani. Mada kad bi se stavili manji tockovi verujem da bi slabije vukao jer manji tocak lakse proslajfa a i bio bi sporiji. Da bi nesto dobio moras nesto da izgubis :)

- - - - - - - - - -

Cira92 vido sam sliku i sad vidim da je moj gornji post fantazija. Sve i kad bi se uklopilo traktor bi bio smesan. Jedino mi ostaje prosirivanje traktora. Na koliko moze da se prosiri i moze li da se ore sa prosirenim traktorom?
 
Ja nista nisam prosirivao i ide i po brdu, jedino sto se pazim da ne izvodim neke egzibicije. Mislim da bi prosirivanje na felnama bilo dovoljno. Istina je da kad sedis na njemu, bez kabine na nekom nagibu, prilicno je za.... osecaj.
 
Cira92 vido sam sliku i sad vidim da je moj gornji post fantazija. Sve i kad bi se uklopilo traktor bi bio smesan. Jedino mi ostaje prosirivanje traktora. Na koliko moze da se prosiri i moze li da se ore sa prosirenim traktorom?
Evo odgovora...

73ss.jpg
 
Glavni krivac za ljulanje u kabini i za strah od prevrtanja je VISINA sedenja kod svih Rusa... Jer nije isto da sedis na metar od menjaca traktora ili kao na 539 da ga zajases... Zato dolazi do laznog osecaja prevelikog nagiba... A inace traktor ko traktor ima isto teziste tako da ta prica o lakom prevrtanju ne pije vodu bas... Mozda za nijansu samo lakse moze da se izvrne zbog visine kabine...
 
Gresis Ciro glavni krivac za los osecaj u kabini je strah:osmeh:niko nema kod nas dva para da vozi rusa po nagnutim terenima a siguran sam da se mnogi drugi traktori lakse prevrcu.Ljudi samo kad ga vide ili kad udju u njega:aaa ovo nije za stranu mnogo visoko a niko negleda demuje teziste samo gledaju vrh kabine.
 
Traktor ciju sam sliku postavio gore je predvidjen za rad u sumi. Ako tu moze proci bez prevrtanja, onda je svakako manja verovatnoca da ce se prevrnuti u njivi . . .
 
Ma ja znam da se ne prevrce traktor tako lako ali recimo ja nemam petlju da vozim po brdima,niti sam vozio... :osmeh:
 
Nazad
Vrh