LTZ

Nasao sam video nekog bez kabine sto silira kukuruz i pristojnije izgleda.uzgred ne silira lose,izgleda da ima dosta snage na kardanu. Jos me zanima ako bi se prosirio za 15-20 cm da li bi bilo nekakvoh stetnih posledica?
 
Pa da nesto unutra strada. Mi smo ranije prosirivali tomu vinkovic i pucale poluosovine ili neki zubcanici pozadi nisam siguran bio sam mali.znam da se od toga odustalo. Da li ce kod rusa da se desava nesto slicno?
 
Ajmo redom.T40 moze da se prosirava do mile volje sto na felgama sto je i najlakse i ma jos par nacina ko koristi taj traktor to i zna ali samo prosirivanje na felnama sasvim je dovoljno.Sto se tice imt 560 i T40 nikad nece biti kategorija ni u jednom poslu.
Evo jednog koji nije verovao
http://www.youtube.com/watch?v=cRY6uvcfWW8
U oranju 560 nema apsolutno nikakve sanse sa LTZ rusom,raspored brzina na rusu su i dan danas neprevazidjene jednostavno imas mnogo opcija i to je to.
Hidraulika jeste da nije fina ali je svakako silnija od imt ili bilo koga traktora te kategorije.
Osvrnimo se na drugu stranu-uporedjujete traktor T40 i IMT 577 dw oba hajde da rezimiramo koja vremenska distanca je u pitanju koliko godina je razlike od serije do serije.Da li je imt 577 postojao kad su se pravile prve serije ltzt40.
Uporedjujete dva traktora razlicite kategorije tj snage onda definitivno IMT je u gubitku ako traktor sa gotovo 80 konja svrstava u isti kos sa rusom od 52 ili koliko vec.Sto se samog oranja tice izmedju 558,560,565,rakovica 65 i druge serije to je glupost i da se prica.Ja sam imao i 565 i rusa u isto vreme i radio i sa jednim i sa drugim ravnicu u slavoniji ali kad je trebalo da se potegne,povuce,zadubi brazda nikad imt nije isao jednostavno nije pogodan.Tri brzine na 60 konja cist promasaj i bezite od toga sto dalje.
Danas kad bih uzimao traktor preko 50 konja i da ima tri brzine nebi ga pogledao pa da je nov ispod cekica takodje ne priznajem traktor iznad 60 konja a da nema prednju vucu to je vec smesno.Dolaze nam na njive velike masine treba iza njih obraditi njivu.Kad sam doso u Srbiju tj u Sumadiju 1996 godine nije bilo veceg traktora u selu od imt 539 mozda njih sve skupa pet iznad 40 konja.Danas nema kuce koja nema traktor oko 50 i vise konja.Jednostavno dolaze teske masine,kombaji koji imaju bunker 4000 kg pa sta da ferdza poore iz njega.

- - - - - - - - - -

Druze ove godine mi je prijatelj naravno sa dw bio u ispomoci u oranju orali sa istim plugovima imt 755 na 70ari 560 je potrosio 10l a t40 15l a bili smo i u sumi vukli imt 3t prikolice vukli po 5m t40 se drao ko magaraca 560 iso kao od sale a u oranju nije sigutno bolji do 558 on je najbolji orac od manjih traktora.....
Smesna konstatacija.Ali svako ima pravo na svoje misljenje i ja to cenim ali smatram da si jako u krivu.Imao sam ja obe verzije i rasdio uporedno.Po cemu je 558 najbolji orac to mi objasni molim te.Koja je razlika u mehanici izmedju 558 i 560.
 
I ja kazem da je ipak smesno porediti traktor sa DV i traktor bez DV.... A pogotovo je smesno porediti T-40as sa Imt 558,to je SMESNO,jos jednom SMESNO.... I ne bi vise da kvarimo temu i da se prepiremo,jednostavno svaki traktor je dobar na svoj nacin,a RUS (T-40as) je dobar za POVUCI i tu je AMIN..... :cvetic:
 
I da za snagu na kardanu on ima snagu ali mu fali brzina na kardanu.Mi smo berac ubrzavali kad smo vukli ima previse snage ali nema brzinu na kardanu.Posle smo malo i preterali pa je hteo da baci kukuruz i na glavu ali lakse je ici polakse nego ga ganjati a ne iskoristiti.Moj T40 ceka remont na prolece i obuvanje ako bog da i onda na kraj sveta.
 
Nije los taj T40,neki dan mi pobegao jedan sa prednjom vucom,suv motor i gumme skoro noe za 1500e. Prica mi teca oko njih i kako ih niko ne volikaze jedan se prodavao par meseci ostao iza nekog dede i kod nas ga u kraju niko nece...na kraju ga uzeli jedni na vecem imanju onako da im se nadje.
Solidan traktor spram cene.
 
Ajmo redom.T40 moze da se prosirava do mile volje sto na felgama sto je i najlakse i ma jos par nacina ko koristi taj traktor to i zna ali samo prosirivanje na felnama sasvim je dovoljno.Sto se tice imt 560 i T40 nikad nece biti kategorija ni u jednom poslu.
Evo jednog koji nije verovao
http://www.youtube.com/watch?v=cRY6uvcfWW8
U oranju 560 nema apsolutno nikakve sanse sa LTZ rusom,raspored brzina na rusu su i dan danas neprevazidjene jednostavno imas mnogo opcija i to je to.
Hidraulika jeste da nije fina ali je svakako silnija od imt ili bilo koga traktora te kategorije.
Osvrnimo se na drugu stranu-uporedjujete traktor T40 i IMT 577 dw oba hajde da rezimiramo koja vremenska distanca je u pitanju koliko godina je razlike od serije do serije.Da li je imt 577 postojao kad su se pravile prve serije ltzt40.
Uporedjujete dva traktora razlicite kategorije tj snage onda definitivno IMT je u gubitku ako traktor sa gotovo 80 konja svrstava u isti kos sa rusom od 52 ili koliko vec.Sto se samog oranja tice izmedju 558,560,565,rakovica 65 i druge serije to je glupost i da se prica.Ja sam imao i 565 i rusa u isto vreme i radio i sa jednim i sa drugim ravnicu u slavoniji ali kad je trebalo da se potegne,povuce,zadubi brazda nikad imt nije isao jednostavno nije pogodan.Tri brzine na 60 konja cist promasaj i bezite od toga sto dalje.
Danas kad bih uzimao traktor preko 50 konja i da ima tri brzine nebi ga pogledao pa da je nov ispod cekica takodje ne priznajem traktor iznad 60 konja a da nema prednju vucu to je vec smesno.Dolaze nam na njive velike masine treba iza njih obraditi njivu.Kad sam doso u Srbiju tj u Sumadiju 1996 godine nije bilo veceg traktora u selu od imt 539 mozda njih sve skupa pet iznad 40 konja.Danas nema kuce koja nema traktor oko 50 i vise konja.Jednostavno dolaze teske masine,kombaji koji imaju bunker 4000 kg pa sta da ferdza poore iz njega.

- - - - - - - - - -


Smesna konstatacija.Ali svako ima pravo na svoje misljenje i ja to cenim ali smatram da si jako u krivu.Imao sam ja obe verzije i rasdio uporedno.Po cemu je 558 najbolji orac to mi objasni molim te.Koja je razlika u mehanici izmedju 558 i 560.
Tvoj odgovot sam hteo cuti,a usput sam dobio i jos par realnih odgovora od vlasnika t40,i svi se poklapaju sa mojim dosadasnjim tvrdnjama..Tako da ovi sto mrze t40 mogu samo da mu zavide..;)
 
Nije los taj T40,neki dan mi pobegao jedan sa prednjom vucom,suv motor i gumme skoro noe za 1500e. Prica mi teca oko njih i kako ih niko ne volikaze jedan se prodavao par meseci ostao iza nekog dede i kod nas ga u kraju niko nece...na kraju ga uzeli jedni na vecem imanju onako da im se nadje.
Solidan traktor spram cene.


Joj gde ih samo nalazite... :osmeh: Kad cujem da je neko kupio T40as sa utovarivacem za 1500e poludim... ::jako_besan:: Mada i meni pobego jedana T40as za 700e a neispravnim menjacem ostalo u jako dobrom stanju ,sto je najvaznije gume bile kao NOVE.... Ali moj cale neka sutra neka prekosutra i kad mi kod coveka traktor prodat... :udri:
 
Ciro ovaj je bio skroz kompletan po tecinom opisu kao onaj MTZ82 sto je komsija prodao.
Jbg iznenadio se kad je cuo da bih ja kupio tako nesto,AKO opet bude nesto javice.
 
Ciro ovaj je bio skroz kompletan po tecinom opisu kao onaj MTZ82 sto je komsija prodao.
Jbg iznenadio se kad je cuo da bih ja kupio tako nesto,AKO opet bude nesto javice.

I ja uglavnom cujem prekasno... Za 1000-1500e takav traktor otplati sebe ko nista... Pa samo da ide jedne godine u oranje ili u transport kod mene i isplacen je za mene,posle toga mogu da ga prodam i da zaradim jos...
 
Nije los taj T40,neki dan mi pobegao jedan sa prednjom vucom,suv motor i gumme skoro noe za 1500e. Prica mi teca oko njih i kako ih niko ne volikaze jedan se prodavao par meseci ostao iza nekog dede i kod nas ga u kraju niko nece...na kraju ga uzeli jedni na vecem imanju onako da im se nadje.
Solidan traktor spram cene.
Bio je jedan bez prednje vuce sa novim gumama 1150 e
 
Ima nas jos zainteresovanih za te od 1500 sa novim gumama u stanju koje je rekao N.A. Uzeo bih za sebe, nek se nadje.
 
Nazad
Vrh