LTZ

"Krajisnik"
U jednom tvom postu msm da sam video da si pre imao imt 560?? ako jesi,reci nam koji je po tebi bolji i zasto...takvo misljenje smatracu da je merodavno,jer ja sam probao nekoliko puta r65,558,560,ali nisam nesto bog zna sta radio sa njima,prvi utisci su da su igracke za t40..?[/QUOTE]

iako nisam prozvan odgovoricu ti ja,jer sam imao i R-65 i imt560 pre T-40dw
prednosti su na strani t-40 ( radnik,ekonomican,mali potrosac,odrzavanje)
mane su mu mali aslang,udobnost i brzina ( malko je brzi od mog imt 539
 
Bas tako,to sam i ja primetio..manje je okretan,u njivi nije toliko neudoban,ali na asfaltu jeste oseti svaku rupu,a brzina mu je ok 32km/h,merio mi drug motorom koji ima digitalni sat,t40 bez dw je brz kao imt 539...a r65,i 560 idu oko 35-36km/h.. dok imt 558 brzi je sporiji od svih njih,a kamoli onaj spori...Potrosac je dosta manji,pogotovo u teskom oranju i za 30-40%...i za toliko isto od gore pomenutih moze vise da povuce..a u blatu moze povuci vise i nego 577....motori vise nego dobri,i mnogo manje se kvari nego pomenuti,takva je praksa,bar kod mene...Moj t40 dw je iz 1978-e godine i do sada sam mu zamenio samo vodjice ventila i gumice na klipu za hidrauliku,i sada trebam da mu zamenim jos par gumica,i to je ulaganje od 100e za 36 godine..
 
niki9298
Preterujes sa t40 citam tvoje postove vec duze vreme!T40 jeste dobar traktor al ne toliko koliko ga ti hvalis!
Sad cu da te ispravim r65 je brza od 560 na asvaltu,motor nemoze da bude nikako bolji od ovih sto si pomenuo to ni u ludilu,zasto poredis obican 577 uporedi 577dv!
577dv ima da ga sije gde oces,ti sto si ulozio 100e za 36 godina to govori kolko ga ti ustvari koristis i zasto je kod tebe tako "dobar"
Planirao sam i ja jedan t40as ali ti druze pretera! :ppozdrav:
 
Kao prvo,taj t40 kod mene u poslednjih deset godina radi oko 5h,malo sume,malo usluzno vucem pesak,i tako neke gluposti,tako da znaci ne puno..ali do pre 10 godina,radio je oko 15h nase,plus sto je cale radio za pare,nema kome nije orao i plus sto je radio u zadrugu,vukao berac i tako te gluposti...I sada kada ga upalim,kompresija mi je 5 bara,u radu se spusti na 4,a u ekstremnom teskom oranju kada ore ceo dan 3,5bara,ne ispod toga!Ja sam uvek iskren tako da bicu i sada jos jedan jedini deo koji mu je pojeban je zubcanik za 6-u brzinu,bruji u njoj pojeo je zube napravio ih na spic,ali tera to tako vec 7-8 godina bez problema i necu mu to dirati dok ne stane..Motor ima bolji od 558,560 milion posto,tj dugovecniji je,i od novog imt 577dw,jer drug radio njegovom generalnu na 7000sati,za stare tipove imt 577 nzm..u blatu garantujem zivotom da 577 moze da mu pljune pod prozor,jer sam video kako se ponasa 577dw u blatu napune krampone i samo maze,jedva izvuce samog sebe a kamoli trupac u sumi..i iza svake svoje reci stojim,a ti kada budes vozi t40dw bar jednu sezonu tek ces moci skapirati o cemu pricam..
 
Kao prvo,taj t40 kod mene u poslednjih deset godina radi oko 5h,malo sume,malo usluzno vucem pesak,i tako neke gluposti,tako da znaci ne puno..ali do pre 10 godina,radio je oko 15h nase,plus sto je cale radio za pare,nema kome nije orao i plus sto je radio u zadrugu,vukao berac i tako te gluposti...I sada kada ga upalim,kompresija mi je 5 bara,u radu se spusti na 4,a u ekstremnom teskom oranju kada ore ceo dan 3,5bara,ne ispod toga!Ja sam uvek iskren tako da bicu i sada jos jedan jedini deo koji mu je pojeban je zubcanik za 6-u brzinu,bruji u njoj pojeo je zube napravio ih na spic,ali tera to tako vec 7-8 godina bez problema i necu mu to dirati dok ne stane..Motor ima bolji od 558,560 milion posto,tj dugovecniji je,i od novog imt 577dw,jer drug radio njegovom generalnu na 7000sati,za stare tipove imt 577 nzm..u blatu garantujem zivotom da 577 moze da mu pljune pod prozor,jer sam video kako se ponasa 577dw u blatu napune krampone i samo maze,jedva izvuce samog sebe a kamoli trupac u sumi..i iza svake svoje reci stojim,a ti kada budes vozi t40dw bar jednu sezonu tek ces moci skapirati o cemu pricam..

niki9298
Preterujes sa t40 citam tvoje postove vec duze vreme!T40 jeste dobar traktor al ne toliko koliko ga ti hvalis!
Sad cu da te ispravim r65 je brza od 560 na asvaltu,motor nemoze da bude nikako bolji od ovih sto si pomenuo to ni u ludilu,zasto poredis obican 577 uporedi 577dv!
577dv ima da ga sije gde oces,ti sto si ulozio 100e za 36 godina to govori kolko ga ti ustvari koristis i zasto je kod tebe tako "dobar"
Planirao sam i ja jedan t40as ali ti druze pretera! :ppozdrav:
Na zalost moram da se umesam i da pitam u cemu je preterivanje ???? prvi traktor kod mog caleta dalekih 70-tih god je bio t-40 ( u to vreme su isli u Novi Sad na tzv kurs ) i prodat je zbog nemogucnosti da se nadju adekvatni akumulatori !
 
Kao prvo,taj t40 kod mene u poslednjih deset godina radi oko 5h,malo sume,malo usluzno vucem pesak,i tako neke gluposti,tako da znaci ne puno..ali do pre 10 godina,radio je oko 15h nase,plus sto je cale radio za pare,nema kome nije orao i plus sto je radio u zadrugu,vukao berac i tako te gluposti...I sada kada ga upalim,kompresija mi je 5 bara,u radu se spusti na 4,a u ekstremnom teskom oranju kada ore ceo dan 3,5bara,ne ispod toga!Ja sam uvek iskren tako da bicu i sada jos jedan jedini deo koji mu je pojeban je zubcanik za 6-u brzinu,bruji u njoj pojeo je zube napravio ih na spic,ali tera to tako vec 7-8 godina bez problema i necu mu to dirati dok ne stane..Motor ima bolji od 558,560 milion posto,tj dugovecniji je,i od novog imt 577dw,jer drug radio njegovom generalnu na 7000sati,za stare tipove imt 577 nzm..u blatu garantujem zivotom da 577 moze da mu pljune pod prozor,jer sam video kako se ponasa 577dw u blatu napune krampone i samo maze,jedva izvuce samog sebe a kamoli trupac u sumi..i iza svake svoje reci stojim,a ti kada budes vozi t40dw bar jednu sezonu tek ces moci skapirati o cemu pricam..

Kod tebe se meri kompresija i u radu?
 
niki9298
Preterujes sa t40 citam tvoje postove vec duze vreme!T40 jeste dobar traktor al ne toliko koliko ga ti hvalis!
Sad cu da te ispravim r65 je brza od 560 na asvaltu,motor nemoze da bude nikako bolji od ovih sto si pomenuo to ni u ludilu,zasto poredis obican 577 uporedi 577dv!
577dv ima da ga sije gde oces,ti sto si ulozio 100e za 36 godina to govori kolko ga ti ustvari koristis i zasto je kod tebe tako "dobar"
Planirao sam i ja jedan t40as ali ti druze pretera! :ppozdrav:

Upravu si bi zeleni mislim nemam nisto priv t40 ali nikako nemoze biti bolji do 560 novi tip dokazano u praksi milion puta........
 
U kojoj praksi?po cemu je bolji?i od koga t40 sa ili bez dw???I jesi li ti imao obadva,pa da mozes tvrditi to???
Druze ove godine mi je prijatelj naravno sa dw bio u ispomoci u oranju orali sa istim plugovima imt 755 na 70ari 560 je potrosio 10l a t40 15l a bili smo i u sumi vukli imt 3t prikolice vukli po 5m t40 se drao ko magaraca 560 iso kao od sale a u oranju nije sigutno bolji do 558 on je najbolji orac od manjih traktora.....
 
Druze ove godine mi je prijatelj naravno sa dw bio u ispomoci u oranju orali sa istim plugovima imt 755 na 70ari 560 je potrosio 10l a t40 15l a bili smo i u sumi vukli imt 3t prikolice vukli po 5m t40 se drao ko magaraca 560 iso kao od sale a u oranju nije sigutno bolji do 558 on je najbolji orac od manjih traktora.....

Svaka cast za mozak...Prvo,u kojoj to njivi t40 vuce plug 755???hihihihihihihihi...Drugo,teoretski nemoguce da t40 potrosi vise od 560 u oranju,nemoj da ti se neko smeje....Trece neka se dere koliko hoce u sumi ce izvuci njegovu prikolicu i imt 560 zajedno sa njim..Cetvrto 558 bolji orac od t40dw???? peto izbrisi post,da neko ne pukne od smeha...
 
Druze ove godine mi je prijatelj naravno sa dw bio u ispomoci u oranju orali sa istim plugovima imt 755 na 70ari 560 je potrosio 10l a t40 15l a bili smo i u sumi vukli imt 3t prikolice vukli po 5m t40 se drao ko magaraca 560 iso kao od sale a u oranju nije sigutno bolji do 558 on je najbolji orac od manjih traktora.....
Smanjite ribu...
 
Na zalost moram da se umesam i da pitam u cemu je preterivanje ???? prvi traktor kod mog caleta dalekih 70-tih god je bio t-40 ( u to vreme su isli u Novi Sad na tzv kurs ) i prodat je zbog nemogucnosti da se nadju adekvatni akumulatori !
Sta nerazumem covek hvali t40 kao da je naj savrseniji traktor na svetu,taj traktor itekako ima mana koje on mozda nije ni svestan da ima!
Ja t40 cenim i postujem za mene je to solidan traktor,cak sam planirao da ga uzmem.


Kao prvo,taj t40 kod mene u poslednjih deset godina radi oko 5h,malo sume,malo usluzno vucem pesak,i tako neke gluposti,tako da znaci ne puno..ali do pre 10 godina,radio je oko 15h nase,plus sto je cale radio za pare,nema kome nije orao i plus sto je radio u zadrugu,vukao berac i tako te gluposti...I sada kada ga upalim,kompresija mi je 5 bara,u radu se spusti na 4,a u ekstremnom teskom oranju kada ore ceo dan 3,5bara,ne ispod toga!Ja sam uvek iskren tako da bicu i sada jos jedan jedini deo koji mu je pojeban je zubcanik za 6-u brzinu,bruji u njoj pojeo je zube napravio ih na spic,ali tera to tako vec 7-8 godina bez problema i necu mu to dirati dok ne stane..Motor ima bolji od 558,560 milion posto,tj dugovecniji je,i od novog imt 577dw,jer drug radio njegovom generalnu na 7000sati,za stare tipove imt 577 nzm..u blatu garantujem zivotom da 577 moze da mu pljune pod prozor,jer sam video kako se ponasa 577dw u blatu napune krampone i samo maze,jedva izvuce samog sebe a kamoli trupac u sumi..i iza svake svoje reci stojim,a ti kada budes vozi t40dw bar jednu sezonu tek ces moci skapirati o cemu pricam..
Stavi na 577dv stavi mu gume zadnje 13.6/38 pa ga poteraj u blato nece nista da zaostaje ni za jednim rusom,a kamoli za t40!!
Sve si rekao kad si se izjasnio da mu je motor bolji od r65,558!
Jos jedno pitanje posto vidim da si "dobar" mehanicar,dali je po tvome bolji motor sa vazdusnim hladjenjem ili sa vodenim?
T40 je jedini traktor koji ima sat koji ima merac kompresije :haha:
 
Poslednja izmena:
Smanjite ribu...

Srdjane,ti bese imao t40??? mogao mi izneti tvoje misljenje...

- - - - - - - - - -

Po meni vazdusno...nema antifriza,nema pucanje creva,ciscenje hladnjaka,a i mnogo bolje podnosi velike temperature...tako da leti samo picim dok ti kuvas...Podrazumeva se da nisam toliko retardiran i da nisam mislio na kompresiju vec pritisak ulja,ali svakom se desi lapsus...
 
Svaka cast za mozak...Prvo,u kojoj to njivi t40 vuce plug 755???hihihihihihihihi...Drugo,teoretski nemoguce da t40 potrosi vise od 560 u oranju,nemoj da ti se neko smeje....Trece neka se dere koliko hoce u sumi ce izvuci njegovu prikolicu i imt 560 zajedno sa njim..Cetvrto 558 bolji orac od t40dw???? peto izbrisi post,da neko ne pukne od smeha...
Neznam zasto bih brisao post :sta: a to sto vi gledate da je jedini traktor koji valja t40 ja nemam nista pritiv.....
 
Po meni vazdusno...nema antifriza,nema pucanje creva,ciscenje hladnjaka,a i mnogo bolje podnosi velike temperature...tako da leti samo picim dok ti kuvas...Podrazumeva se da nisam toliko retardiran i da nisam mislio na kompresiju vec pritisak ulja,ali svakom se desi lapsus...

Nemas ti druze moj pojima o mehanici!
Vazdusno ti bolje od vodenog???
Ne kazem da je vazdusno lose ali od vodenog nemoze biti bolje sigurno!
Dal ti znas kakva je hidraulika na 558-560 a kakva na t40,dal znas kakve su kabine na 558-560 a kakve na t40?
Eto 2 pitanja pa ce mo posle jos!!
 
Nemas ti druze moj pojima o mehanici!
Vazdusno ti bolje od vodenog???
Ne kazem da je vazdusno lose ali od vodenog nemoze biti bolje sigurno!
Dal ti znas kakva je hidraulika na 558-560 a kakva na t40,dal znas kakve su kabine na 558-560 a kakve na t40?
Eto 2 pitanja pa ce mo posle jos!!
Po cemu je bolje vodeno?????Fina na svakom imt-u,na rusu se taj problem da resiti tockom,ali pored njegove fine hidraulike rus zaore svaki imt,sa sve plugom zbog njegove velike potezne moci,velike tezine velikim brojem brzina ,i specificnih bocnih deferincijala zbog kojih tesko slajfuje...Kabina na rusu:mala,nepregledna,ruzna,jaka,pri prevrtanju ne moze se smrskati..Na starijim imt-ima ruzna,velika,pregledna,vuce promaja sa svih strana,staklo puca od udara grane,pprilikom prevrtanja u 90% slucajeva se gine...
 
Nazad
Vrh