LTZ

Nemas ti druze moj pojima o mehanici!
Vazdusno ti bolje od vodenog???
Ne kazem da je vazdusno lose ali od vodenog nemoze biti bolje sigurno!
Dal ti znas kakva je hidraulika na 558-560 a kakva na t40,dal znas kakve su kabine na 558-560 a kakve na t40?
Eto 2 pitanja pa ce mo posle jos!!

zasto mislis da je vodeno bolje od vazdusnog ajd navedi neki valjan razlog? nije vise nikom u interesu praviti takve motore koji su jeftini za odrzavanje,a da su ih poceli polako izbacivati iz upotrebe zato sto se nisu dobro pokazali to nije tacno.mozda ima nesto bolju hidrauliku IMT,ali sto se tice vuce i snage tu nema 558 ni 560 sta da trazi sa T40.
 
Srdjane,ti bese imao t40??? mogao mi izneti tvoje misljenje...

- - - - - - - - - -

Po meni vazdusno...nema antifriza,nema pucanje creva,ciscenje hladnjaka,a i mnogo bolje podnosi velike temperature...tako da leti samo picim dok ti kuvas...Podrazumeva se da nisam toliko retardiran i da nisam mislio na kompresiju vec pritisak ulja,ali svakom se desi lapsus...
Imam ga i sad...motor perfekcija,iako ima 35 godina,minimalno trosi za onu snagu koju daje-hidraulika moze da potegne dobro,izdrzljiv,izuzetno NEKOMFORAN I NEPREGLEDAN traktor,koji do,ako cemo uporedjivati sa imt-eom... do 577 nema konkurenciju u snazi.
 
Druze ove godine mi je prijatelj naravno sa dw bio u ispomoci u oranju orali sa istim plugovima imt 755 na 70ari 560 je potrosio 10l a t40 15l a bili smo i u sumi vukli imt 3t prikolice vukli po 5m t40 se drao ko magaraca 560 iso kao od sale a u oranju nije sigutno bolji do 558 on je najbolji orac od manjih traktora.....

Druze treba biti mozak da zakacis Imt- 755 za LTZ T-40as... Mogli ste i jednu brazdu da mu zakcite od 755 pa posle da pricate kako je potrosio 30l na 50 ari... Pa ljudi 755 vuku sa Imt 533-539... Treba pravilno agregatirati masinu da bi manje potrosila.. Nije da se ja sad pravim tu nesto pametan i da negog napadam il branim ali jednostavno nije to plug za njega....
 
Po cemu je bolje vodeno?????Fina na svakom imt-u,na rusu se taj problem da resiti tockom,ali pored njegove fine hidraulike rus zaore svaki imt,sa sve plugom zbog njegove velike potezne moci,velike tezine velikim brojem brzina ,i specificnih bocnih deferincijala zbog kojih tesko slajfuje...Kabina na rusu:mala,nepregledna,ruzna,jaka,pri prevrtanju ne moze se smrskati..Na starijim imt-ima ruzna,velika,pregledna,vuce promaja sa svih strana,staklo puca od udara grane,pprilikom prevrtanja u 90% slucajeva se gine...
Kod imt-a hidraulika u toku oranja prenosi silu vuce plugova na tockove i traktor mnooogo manje proklizava!
Kazes rus zaore svakog imt-a zabrazdi 820 i 577dv nece mu rus bezati ja ti garantujem!
Vodeno je bolje jer:
Ravnomernije hladjenje
Ravnomernija temperatura u toku hladjenja
Tecnost stvara obmotac oko hladjenih delova i smanjuje buku
 
Kod imt-a hidraulika u toku oranja prenosi silu vuce plugova na tockove i traktor mnooogo manje proklizava!
Kazes rus zaore svakog imt-a zabrazdi 820 i 577dv nece mu rus bezati ja ti garantujem!
Vodeno je bolje jer:
Ravnomernije hladjenje
Ravnomernija temperatura u toku hladjenja
Tecnost stvara obmotac oko hladjenih delova i smanjuje buku
Buku smanjuje,stoji...Ravnomernije hladjenje,NE!!!!Ocigledno ne znas kakvo je hladjenje kod t40..Ima interkuler,koji hladi ulje,a kada je ulje hladno ne mozes zagrejati motor,tako da tu tvoju teoriju obesi maci o rep...i od ulaganja u to hladjenje imas 500 dinara na 10 godina za dva kaisa...a tebe toliko kosta 1l antifriza...Za mtz82 i 577dw,ne mogu nista tvrditi,ali mislim da ga rus jede za dorucak,ali za 560dw i t40dw,tvrdim svojim zivotom da ce rus i brze orati od njega i manje potrositi!!!!!!
 
Buku smanjuje,stoji...Ravnomernije hladjenje,NE!!!!Ocigledno ne znas kakvo je hladjenje kod t40..Ima interkuler,koji hladi ulje,a kada je ulje hladno ne mozes zagrejati motor,tako da tu tvoju teoriju obesi maci o rep...i od ulaganja u to hladjenje imas 500 dinara na 10 godina za dva kaisa...a tebe toliko kosta 1l antifriza...Za mtz82 i 577dw,ne mogu nista tvrditi,ali mislim da ga rus jede za dorucak,ali za 560dw i t40dw,tvrdim svojim zivotom da ce rus i brze orati od njega i manje potrositi!!!!!!
Ravnomernije je hladjenje ja kad ti kazem raspitaj se!
Mozes ti da mislis sta oces al 577dv se neda rusu ja ti garantujem!
560dv je jednostavno pretezak za svoju snagu i to je to,zato i trosi a i neide!
 
Citam predhodne postove i ne znam da li da placem ili da se smejem.
-Poredjenje T40 dv i 577 dv. Glupo je porediti traktore cija je razlika u tezini preko 1000 kg i snazi 15ks, gume i hidraulik da ne spominjem. Sto se ovog poredjenja tice mogu reci samo da postoji jedan clan kome nije mesto u ovoj temi cije postove vec duze vremena zaobilazim i ne citam, kojega necu imenovati, a sam ce se prepoznati, koji poseduje T40 a misli da vozi Rolls Roys.
-Poredjenje T40 dv i 558.Traktor sa prednjom vucom i bez prednje ne treba porediti. Mozda 558 moze da parira T40 dv u idealnim uslovima oranja, ali gde je oranje blatnjavo ili brdo tu svakako prednja vuca dolazi do izrazaja.
- Vazdusar motor ne valja.:sta: Ne kazem da je savresen, ali ne vidim neke bitnije nedostatke. Leti zahteva nekoliko pranja motora radi uklanjanja prasine sa hilzni, zimi nema antifriza ispustanja vode i sl. Iako je vazdusar pregrevanje je skoro nemoguce jer poseduje interkuler, ili hladjenje ulja. Zimi lakse pali jer ima dekompresor. Snage ima dovoljno. Sto se vadnog veka motora tice posle 37 godina kod mene jos uvek nije radjena generalna mada je motor pri izdisaju. Planiram izaci jos jednu sezonu sa njim pa onda generalni remont.

Ove stvari ne pisem napamet. Vec dugi niz godina posedujem T40 dv koji maksimalno koristim i sa njime i t 25 obradjujem oko 20 ha zemlje + usluge. Za snagu do 60 ks i cenu bolji traktor u ovoj klasi ne postoji. Velike manu su mu reduktor (koji ne koristim i nemam problema sa njim), neverovatno mala, bucna i nepregledna kabina. Ovo je traktor koji nije skup za odrzavanje i svako domacinstvo ga moze priustiti.
 
T40 nije tezi od 560dv siguran budi!Govorim o 560 sa svim tegovima.
Vladj svaka cast!Ali ja nisam rekao ni u jednom mom postu da vazdusar nevalja!
 
Citam predhodne postove i ne znam da li da placem ili da se smejem.
-Poredjenje T40 dv i 577 dv. Glupo je porediti traktore cija je razlika u tezini preko 1000 kg i snazi 15ks, gume i hidraulik da ne spominjem. Sto se ovog poredjenja tice mogu reci samo da postoji jedan clan kome nije mesto u ovoj temi cije postove vec duze vremena zaobilazim i ne citam, kojega necu imenovati, a sam ce se prepoznati, koji poseduje T40 a misli da vozi Rolls Roys.
-Poredjenje T40 dv i 558.Traktor sa prednjom vucom i bez prednje ne treba porediti. Mozda 558 moze da parira T40 dv u idealnim uslovima oranja, ali gde je oranje blatnjavo ili brdo tu svakako prednja vuca dolazi do izrazaja.
- Vazdusar motor ne valja.:sta: Ne kazem da je savresen, ali ne vidim neke bitnije nedostatke. Leti zahteva nekoliko pranja motora radi uklanjanja prasine sa hilzni, zimi nema antifriza ispustanja vode i sl. Iako je vazdusar pregrevanje je skoro nemoguce jer poseduje interkuler, ili hladjenje ulja. Zimi lakse pali jer ima dekompresor. Snage ima dovoljno. Sto se vadnog veka motora tice posle 37 godina kod mene jos uvek nije radjena generalna mada je motor pri izdisaju. Planiram izaci jos jednu sezonu sa njim pa onda generalni remont.

Ove stvari ne pisem napamet. Vec dugi niz godina posedujem T40 dv koji maksimalno koristim i sa njime i t 25 obradjujem oko 20 ha zemlje + usluge. Za snagu do 60 ks i cenu bolji traktor u ovoj klasi ne postoji. Velike manu su mu reduktor (koji ne koristim i nemam problema sa njim), neverovatno mala, bucna i nepregledna kabina. Ovo je traktor koji nije skup za odrzavanje i svako domacinstvo ga moze priustiti.

Mozes malo bolje procitati postove ili da ti kupim naocare????Rekao sam za blato ne po snazi..
 
Ravnomernije je hladjenje ja kad ti kazem raspitaj se!
Mozes ti da mislis sta oces al 577dv se neda rusu ja ti garantujem!
560dv je jednostavno pretezak za svoju snagu i to je to,zato i trosi a i neide!

Izvinite sto upadam i ja u konsultacije,da iznesem i ja svoje misljenje,nemoze se porediti imt 577 i t40 imt 577 je potpuno kontra od traktora t 40 ali u svakom slucaju u Kolubari se koristi 577 dw i sto vise gledam sta rade sa njima t 40 to nebi mogao ni sanjati,ne bi mogao ono sto 577 dw radi u kolubari,nisam bio vlasnik 577 dw ali sam bio vlasnik t 40 traktora,star je bio 41 godinu ali to se nije dalo prepoznati,leto +30 C. tanjiraca bosanska teska ona velika ukoseni tanjiri,4 nizbrdo 3 uzbrdo (brza) nema teorije da digne temperaturu na 75 c.njega spasava sto ima interkuler pa dodatno hladi i ulje,a inace i ja sam za vodeno hladjenje,sto se tice oranja leopard 16 coli,i neokrecem se brze uzorem hektar nego sa 560 558 i rakovicom i manje potrosim nafte,delovi su povoljniji,a sto se tice brzine,t 40 je jako brz ali ima VELIKI MINUS zato sto ima mnogo osetljiv volan,lako moze da se desi da zavrsis u kanalu sa malo ne paznje,sto se tice kabine ima mesta unutra nas dvoica po 100 kg sedimo u njoj bez problema,ali sto je 577 sposoban da uradi ovde u firmi t40 ne moze ...
 
Bi Zeleni Mozda sam upotrebio pregrubu rec, ali cesto na forumu slusam prepirke na temu Vazdusno- Vodeno hladjenje. Svaki sistem ima svojih prednosti i nedostataka.
 
sta god da si rekao preterao si smiri malo strasti prema rusu

Iza svake svoje konstatacije stojim,a to sto neko konta postovo kako je njemu zelja to je njegov problem...Ni u jednom postu nisam rekao da je t40 jaci od 577,sem u blatu..Za za imt 558,560dw i obican i r65 sam rekao da je jaci i iza tga stojim..
 
Moze li da se skine kabina sa t40?i kakav je u strani meni se cini da je visok a uzak.treba mi traktor za brdske terene.negde sam procitao da prednja vica ne radi nizbrdo?takodje razmusljam o ursusu 355. Zaj traktor je dusu dao za strane i brda ali ovaj me privlaci zbog dw.
 
Moze li da se skine kabina sa t40?i kakav je u strani meni se cini da je visok a uzak.treba mi traktor za brdske terene.negde sam procitao da prednja vica ne radi nizbrdo?takodje razmusljam o ursusu 355. Zaj traktor je dusu dao za strane i brda ali ovaj me privlaci zbog dw.

Kabinu mozes svakako skinuti. Traktor je vislji od Ursus-a 355, a sto se sirine tice mozes je podesavati na felnama. Prednja vuca je automatska i ne ukljucuje se nizbrdo. Kabina poseduje zastitni ram, pa ukoliko skines kabinu pozeljno je da ovaj ram ostavis na traktoru za ne daj Boze, ako su tereni na kojima ga planiras voziti nezgodni.

- - - - - - - - - -

Moli se clan kinez da obrise sanduce. Izvinjavam se za :off_topic:
 
Nema veze sto je ruzna ali za nedaj boze glavu cuva... PA ti biraj hoces da bude lep ili siguran za nedaj boze.....
 
Nazad
Vrh