LTZ

Sta sve nece praviti od T 40 traktora....:osmeh: Zglobni...


photo.php
 
Gde li samo iskopavas ove slike :osmeh:

Svaka cast majstoru za trud, samo neznam sta postize sa fabrickim motorom, nije to dovoljno za tako nesto (po meni).
 
LTZ T-40 Lakse je meni iskopati sliku, nego njima napraviti ovog frankenstajna.:haha:

Nisam uspeo naci snimak ove masine u radu. Zanimalo me je kako je reseno saltanje brzina na zadnjem delu? Kvacilo mu nazad ne treba a pogon zadnjeg dela verovatno dobija putem izlaznog vretena.
 
Molim vaz za jedan odgovor... Treba mi podatak na koliko KG se stezu glave na T-40,na koliko kila leteci i lezeci i na koliko se steluju usisni i izduvni ventili???
I da li sve to vazi i za Vladimirca???

Hvala unapred... :ppozdrav:

Glave na vladimircu se stezu na 11,5 kg,trebalo bi da je tako i na t 40

- - - - - - - - - -

Ovaj lepotan je na satu imao oko 9000 rh,bio je u boljem stanju iako je 71 god,nego VTZ 2048 A 2005 god....

2012-10-11-081210.jpg
 
Neunistivi traktori.... Kod mene u selu ide jedan vecito i to sa minimalnim odrzavanjem....
 
Cuj lepotan, to moze samo onaj sto ga je pravio ili vlasnik da voli ::000:: Mada za nas T40 bez kabine ortak kaze "e bre bas je pravi traktor, onako kako ga deca crtaju" :)))))
 
Pa bre,mogu ti reci da gresis...t40 bez prednje jeste ruzan,zbog svog prednjeg mosta,izgleda kao jarac,ali t40 dw izgleda kao tenk,a sam njegov izgled govori o njegovim sposobnostima..:sjasi:
 
Naravno da znam,ima vec ajslang,veci i od 539,mozes ga okrenuti na kocnicu,ali je i vidno slabiji od dw i po snazi i po poteznoj moci,sve ima svoje...
 
pa nzm,moraces da ides da pitas ruse,kako su to uradili,ali tako jeste,tako pise i na plocici,i u knjizi koja se dobija uz njega,a i vidi se u radu..par puta sam radio iste poslove uporedo sa t40 bez dw,i oseca se razlika..ne u smislu proklizavanja vec bez dw uvek ide stepen nize...ko ima oba,zna o cemu pricam..
 
Ma kakav duplak,nikad u zivotu t40 dw znas kolko je trapaviji od ovog bez duple vuce...
Kako koji,ne mozes da kazes za sve.Prvo ovi bez vuce jeste da imaju veci ajnslag ali to je resivo evo kod mene ima veci ajnslag nego ferbuson iako je prednja vuca.Jednostavno ugradis orbitrol i nema frke sa ajnslagom.Ni jedan t40 sa prednjom ne moze da navije tockove do k granicnika to je problem.U stvari problem su trapave spone volana obe idu zajedno sa stuba upravljaca i to je problem.Kod mene je samo cilindar i spojeni tockovi i onda ide do mile volje ajnslag.Kad ga upalim slikacu kako to izgleda.A sto se tice snage i drugoga pa to je izmedju t40 dw i t40 dosta veliko.Nije samo pumpa u pitanju sto se snage tice ja kad sam moj rasturao imao je klip od obicnog t40 manji je za 1.5mm precnik.Nisam mogao da verujem ali tako je.Kod Macara kupim klip,hilznu i resen problem.A tek tezina prednjeg kraja da ne pominjemo razliku.Ali je i obican bolji od traktora u kategoriji do 60 konja to je sigurno.
 
Cuj lepotan, to moze samo onaj sto ga je pravio ili vlasnik da voli ::000:: Mada za nas T40 bez kabine ortak kaze "e bre bas je pravi traktor, onako kako ga deca crtaju" :)))))

Kako za koga za nekog je lepotan a za nekog gomila gvozdja... JA nemam nista protiv tog traktora i cenim ga izuzetno,ima vlasnika koji su se naradili sa njim i jako je izdrzljiv traktor,nemari ni za lose odrzavanje ni na lose grivo... E sad sto neki vide samo gvozdje to je druga prica... MAda to gvozdje ko da ima dusu,za razliku od plastike... :ppozdrav:
 
Kako za koga za nekog je lepotan a za nekog gomila gvozdja... JA nemam nista protiv tog traktora i cenim ga izuzetno,ima vlasnika koji su se naradili sa njim i jako je izdrzljiv traktor,nemari ni za lose odrzavanje ni na lose grivo... E sad sto neki vide samo gvozdje to je druga prica... MAda to gvozdje ko da ima dusu,za razliku od plastike... :ppozdrav:
nije lepotan ali je radnik koji ne trazi odmor !
 
Traktor koji jako tesko podize prednji kraj to je tacno.Jako dobar radnik i to je tacno.Jako brz u transportu i to je tacno.Kad treba da podigne na poteznicama nema mu premca i to je tacno_Odlicno podnosi nase uslove odrzavanja i to je tacno.Kad ga opteretis trosi sasvim korektno znaci nije veliki potrosac i to je tacno.Pa sta bi ste vi vise hteli od traktora koji kosta 2000 evra.
 
Moze neko da se ubedjuje danima samnom i ja cu uvek da kazem i necu da promenim misljenje.. Kad neko ima 2000e u dzep i hoce da kupi traktor za te pare najbolji izbor mu je T-40as!!!! Za 2000e nema sanse da se uzme jaci,sposobniji i blolji traktor od njega!!!!!

Mada je vec sve manje T-40as za 2000e videli vlasnici pa traze dosta vise para....
 
T40 dw ne moze se naci ispod 3000e u korektnom stanju,a obican t40 2500..poznanik uzeo bez dw za 2700e,i imao jos ulaganja u njemu izasao mu preko 3000...nabili su cene u poslednjje vreme,nzm sto,a vec prosle godine,tj 2012-e su bili mnogo jeftiniji...

- - - - - - - - - -

"Krajisnik"
U jednom tvom postu msm da sam video da si pre imao imt 560?? ako jesi,reci nam koji je po tebi bolji i zasto...takvo misljenje smatracu da je merodavno,jer ja sam probao nekoliko puta r65,558,560,ali nisam nesto bog zna sta radio sa njima,prvi utisci su da su igracke za t40..?
 
Nazad
Vrh