LTZ

Situacija zavisi od zemlje do zemlje..ali sledite primer gde rakovica,558,560 vuku imt 756,tu ce ga vuci i t40 bez dw,isto ili i brze ako je klizavo,blatnjavo istom brzinom ili brze i ako ima 46ks...A,sto se tice t40dw bolje ore od r76dw za nekih 20% u istom zemljistu..iza ovih konstantacija stojim i ko kaze da nije tako nikada ove traktore nije probao...Za 577dw ne mogu da pricam nista jer nikada uporedo nisam orao sa njim,ali moje misljene je da je za nekih 15-20% bolji orac od t40dwpo suvom,ali po kaljavom,klizovom su tu negde ili ga cak t40dw prelazi po kaljavom ako ima sve tegove...toliko o tome....ko ne veruje neka proba ove traktore sto sam naveo i videce o cemu pricam...
 
Pozdrav svima, sto se tice reduktora i kontra brzina na T40AS DV, odradio sam to pre neki dan kostalo me 190e, komplet solja sa ona tri zupcanika, u njima se nalazi 120iglica, zatim ona osovinica, veliki levi zupcanik, jer se bio istrosio ceo( taj levi veleki zup. je od onog sklopa satelita gde se nalaze tri komada) amater sam, ali sam to odradio bas lepo, a danas sam zamenio levu oblogu kocnice, bez skidanja trube, lagano sam je navukao, to je bilo za opkladu ali je uspelo...

- - - - - - - - - -

Kolege, jel kacio mozda ovde neko slike kako je uzeo grejanje sa motora pomocu nekog rebrastog creva? video sam to, ovde ili na yt... nmg se setiti... mnogo je lepo odradjeno

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;NfA5A5Bb3cw]http://youtu.be/NfA5A5Bb3cw[/video]

- - - - - - - - - -

belarus_t_40_as_dv


- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas4165222/belarus_t_40_as_dv/

- - - - - - - - - -

ima par slicica, pa pogledajte kako sam ja to odradio...
 
Sta radi T-40as.... A kakvu mu kabinu stavio svaka mu cast.... Zna li neko od cega je kabina!!!! Stvarno je uklopio covek kabinu svaka cast!!! Drugi traktor dobio!!!


- - - - - - - - - -

Evo jedne dobre borbe... Mada ne podrzavam ovo kidanje traktora bespotrebno...

 
Ok, ali mislio sam kompletnu sa blatobranima, na gornjem snimku rekao bih da je bilo dosta prepravki.
 
Ako je ista visina krila,mozda bi mogla da se namesti kompletna.Ova na snimku ima doradu da popuni oblinu na krilima.Da li je jos nesto doradjivao ne vidim.
 
na tockovima 8x25kg,i napred 8x30kg,sto je jednako 440kg...
Jesi siguran da su tegovi napred 30 kg

- - - - - - - - - -

Citam nesto danas konedatu,i naidjem na podatak da T 40 moze podici na zadnjim polugama 1600 kg :

http://www.konedata.net/Traktorit/belarus400.htm

Da li je to moguce?
Neznam tacnu tezinu ali ja sam sa mojim tovario sirovu kladu cirka 2.5 kubika kad sam je terao na strugaru.Tovario sam je sa strelom hidraulicnom bez oslonca strele na zemlju znaci na poteznicama apsolutno.Duzima strele je 2.5 metara stim sto sam kladu kacio na 1.5 metar na pola negde strele.Digao sam kompletnu kladu dugu 5.5 metara u precniku 85 cm na jednoosovinku prikolicu bez prednjih tegova koje sam uzajmio komsiji na MF koji se dize sa stevospremacem.Ja racunam lipa je oko kubik sirova negde oko 600 kila najmanje bagrem je 800 ja mislim.Znaci moze taj traktor mnogo.A vec sto pricaju za tanjirace 24 diska nije kategorija za t 40 da ga dize ili sta vec kao ni veliki setvospremac.Ja imam drvarku prikolicu i nikad ne kacim tegove kad u sumu idem u nju tovarim 4.5 metra drva i izlazim uz livadu kao da idem na avalu jel mi ovaj put kojim dolazim pravi problem moram da presecem njivu koja je jako nizbrdo pa mi ako ima blata klizi prikolica bocno pa nikad ne rizikujem tuda da idem pun,idem kad je suvo dole.
 
Dizem je i polugama i ima hidraulicni cilindar 1.2 metra teleskopski.Dignem je na neku visinu polugama posto mi je crevo malo krace znaci dignem na 70 cm i onda kipom dizem koliko mi treba poluge vise nista ne diram.Imam kljusu gore za klade i to je to
 
Molim vaz za jedan odgovor... Treba mi podatak na koliko KG se stezu glave na T-40,na koliko kila leteci i lezeci i na koliko se steluju usisni i izduvni ventili???
I da li sve to vazi i za Vladimirca???

Hvala unapred... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh