LTZ

Koji je bolji traktor za izvlacenje trupaca sada po ovom blatu u sumi? t40dw ili 577dw?
 
Stavio sam sve tegove na t40 sada pa cemo videti sta ce biti u sumi..Siguran sam da cu 577 sa standard gumama zaobilaziti uvek..Reze su i sada do kolena,a kakve ce biti kada se prevuku sva drva,videcemo..:) idemo bez cekrka...tako da me nece teret gurati vuci cu ga i nizbrdo...:)
 
pisao sam o sporim brzinama kad su potrebne a ja obicno hod+revers koristim al zatreba i prva spora i 4 i 5
Ja imam t-40 od 1975. g. Još ni jednom nije imao problema sa reduktorom a vrlo često sam balirao u spore brzine. Vladj lepo napisa da je zabranjeno uključivati reduktor pri opterećenju većem od 900 kg na kuki i takođe je zabranjeno uključivati 5. i 6. sporu brzinu. Ja poštujem kako su napisali u uputstvu i nemam problema sa reduktorom.
 
Jel ima neko slike od t40 u oranju,koje plugove vucete i u kom mestu?koji je model traktora sa ili bez DV,najvise me zanima kako se ponasa u brazdi i sa plugom
 
579213_487491201296263_1343443864_n.jpg

evo jedna od ltz 55 plug prekretac 12 cola
moje misljenje za t 40 je najbolje uzet plug imt-ov 756
 
Jel ima neko slike od t40 u oranju,koje plugove vucete i u kom mestu?koji je model traktora sa ili bez DV,najvise me zanima kako se ponasa u brazdi i sa plugom

Od ove godine orem sa Lemindom 14 coli. Zadovoljan sam radom pluga, a ni traktoru nije pretesko. Evo jedne slike iz oranja koja je ostala sacuvana posto je memorijska kartica otkazala. Traktor je DV.


x6kc.jpg
 
Moj komsija sa ltz 60ab tornado vuce 757.20 2x14 pa sad neznam dal je t40as kadar da kod mene vuce 757.20,njega vuku i traktori imt 560,jel neko radio prskanje,spartanje sejanje i te precizne radove sa t40?
 
Druze pisano je dosta o tome.
Sa prednjom vucom moze sigurno da vuce takav plug,osim u nekoj teskoj ritskoj crnici.
Moze da radi precizne poslove,ali je problem preglednost zbog kabine i okretnosti.Dobra stvar je za precizne poslove sto ima uske gume.
 
ja ne koristim spore ali sam cisto probao par puta, malo vise samo zuji u sporim
Ja nikad nisam koristio spore na T40 a par puta jesam ubacivao cisto da vidim brzinu i tacno je da se cuje nesto bucnije u kabini.Orem drugom,prvom sam orao skoro livadu moju 35 godina bila livada i ja je razoravao i nesto se desilo i polomim plug to jest iskrivim raonik i one drzace raonika tri komada.Sta se desilo neznam u sred njive sam ga iskrivio tacno na pola nive i po sirini i po duzini.Jedan sraf sto drzi raonik je pukao.Katastrofa
 
Sliku nemam, ali vucem OLT posavac jednobrazni, i neki mali dvobrazni IMTov, igra se sa njima, orem duboko drugom-trecom, uglavnom trecom brzinom. Ali mu nedostaje redovan dvobrazni plug. U planu je nabavka IMT 756 VK pa cemo probati sa njim. Traktor nema prednju vucu.

A spore brzine su mi odavno otisle, jos dok je deda radio sa njim, orao je u sporima i raspala se "solja", otpao jedan zub koji je bio pre varen vec kod predhodnog vlasnika. Imao sam u planu nabavku jedno vreme, ali nista od toga, nemam potrebe za njima, sve sto je potrebno sporije radim sa vladimircem
 
ni ja nemam slike oranja,orem sa t-40 dw i plug dvobrazni 756 VK,raonici sa kljunom.spore brzine upotrebljavam samo prilikom kacenja masina i u berbi kad vucem zmaj-224.u oranju upotrebljavao sam ove jeseni od 1 -4 brzine,zavisi zasta orem i sta je pre toga bilo na njivi,inace sam iz Vrsca i radim zemlju na B.Crkvanskom putu

- - - - - - - - - -

e,da imam tocak na plugu
 
579213_487491201296263_1343443864_n.jpg

evo jedna od ltz 55 plug prekretac 12 cola
moje misljenje za t 40 je najbolje uzet plug imt-ov 756

ja sa ovim orem u 1 brzini a zemlja je teska crna sijonica a drugom nemoze ,takva je zemlja kod nas pod zakup sto obradjujemo .slomi masine tanjiracu 24 tanjira jedva vozi u 4 brzini ,a ima i kucnih zemalja lakih bjeljuga gdje moze i 3 da orem.a nekad i sa vladimircem vozim ovaj plug u lakoj bjeljugi ore prvom al sa opterecenjem ,
 
Nazad
Vrh