LTZ

Kolege mala pomoc,sinoc kada sam zavrsavao oranje desava se da kad podignem plug do kraja,polako pocinje da pada i za nekih 20-ak sekundi padne,hidraulika dize odlicno,i uvek kada podigne do kraja prebaci u nulti polozaj,ali poluge se polako spustaju,sumnjam na gumice u razvodniku,da gledam to ili moze biti jos nesto?

Na kraju prestalo je da se desava samo od sebe,nista nije dirano,posle sam i tanjirao i tanjiraca koja je teza od pluga vise nije padala,valjda ce tako i ostati,hvala svima na pomoci:ppozdrav:
 
0.30 oba ako gresim molim da me ispravite
U pitanju je odgovor oko stelovanja ventila na LTZ

- - - - - - - - - -

Jel si kontrolisao ulje u rezervoru hidraulike.A ako je gumica na cilindru onda je apsolutno moguce da popusta hidraulika i defiitivno je to problem.I meni se to desilo ali manjak ulja u rezervoaru je bio problem a uzrok - Semering na hidropumpi i sve lepo pretocio u motor.Stanem,izvadim ulje vratim u hidrauliku i ajde dalje.To su neke rigorozne mere ali kad si u njivi sta da radis nikako ne mozes da menjas semering.Neznam da li sam mogao da iskljucim hidropumpu ali vec je ostala takoreci suva i nije mogla da digne tako da su mere bile ocajne.
 
planetar od sporih dva sam polomio u godini dana .znam da hoce se polomit od velikog opterecena al ja spore brzine koristim samo za baliranje i siliranje .zbog cega to odlazi stalno a tesko nabavit te delove
 
planetar od sporih dva sam polomio u godini dana .znam da hoce se polomit od velikog opterecena al ja spore brzine koristim samo za baliranje i siliranje .zbog cega to odlazi stalno a tesko nabavit te delove

Pisao sam o tome, problem je lose podmazivanje. Koristi zadnji hod+revers. Ona je sporija od prve a nema veze sa reduktorom, tako da je mozes koristiti i za opterecenja.
 
Kupio bih hidrauliku od t40 znaci rukavci,poteznice sve komplet moze bez a moze i sa cilindrom.Ako ko ima od prijatelja da proda neka mi se javi na PP ili ako ko ima koji otpad ili nekoga ko prodaje delove polovne od t40 neka mi javi.Eto hvala unapred.Treba mi za prednju hidrauliku
 
video sm bio je jedan t40 sa prednjom hidraulikom na polovnim automobilima

- - - - - - - - - -

a evo i slika prednje hidraulike na t40
prednja.jpg
 
brzina hod+revers je izmedju 4i 3 spore tako i radim s njom al za baliranje je potrebna i 1 spora i 4 i 5 spora tako da trebam nabavit taj planetar do proleca bio sam u N.sadu isao da kupim nov al to je bacanje novca niz vodu delovi su skroz loseg kvaliteta tako da nisam ni kupio pa cu nac negdje polovan

- - - - - - - - - -

brzina hod+revers je izmedju 4i 3 spore tako i radim s njom al za baliranje je potrebna i 1 spora i 4 i 5 spora tako da trebam nabavit taj planetar do proleca bio sam u N.sadu isao da kupim nov al to je bacanje novca niz vodu delovi su skroz loseg kvaliteta tako da nisam ni kupio pa cu nac negdje polovan
 
ma znam iz onog levka pa kroz cev ali oni lezajevi iglicasti mi totalno sumnjivi dali motda znas kolko je debela ona osovina sto na nju ide iglc.lezaj?
 
Da iz levka u prednjem delu menjaca. Reduktor nisam imao potrebe rasturati tako da ne znam tacnu debljinu osovine. Poklopac reduktora sam par puta skidao i reduktor podmazivao WD40 sprejom da bi smanjio buku.
 
redukktor je meni potreban i koristim ga al je on lose fabricki uradjen kod t-40 traktora to im je mana i kad sam imao t-40 prije 3 reduktora su mi otisla za 5 godina nije samo do iglicastih lezaja ima i do kucista gdje se postavlja i do podmazivanja i materijala od kojeg je napravljen po mom misljenju to je fabricki lose odradjeno i po meni to im je najveca mana te spore brzine

- - - - - - - - - -

Sa kojom presom za baliranje radis?
radim sa lifamovom presom i dobra je e sad sve zavisi koiki su redovi sena dal da idem 1 sporom il 4 to svi znamo da redovi zahtijevaju brzinu

- - - - - - - - - -

148645_504368129608570_834546290_n.jpg


- - - - - - - - - -

ovaj je bio moj duze vrijeme pa sam ga prodao kupio ltz

- - - - - - - - - -

18505_529384167106966_1809527274_n.jpg


- - - - - - - - - -

407235_503889452989771_1551649936_n.jpg
 
radim sa lifamovom presom i dobra je e sad sve zavisi koiki su redovi sena dal da idem 1 sporom il 4 to svi znamo da redovi zahtijevaju brzinu

Pa zadnji hod + revers je prebrza ili prespora brzina u baliranju?
Sto se reduktora tice u uputstvu stoji doslovce: "Upotreba reduktora se kategoricki zabranjuje ukoliko opterecenje na kuki prelazi 900 kg". Sta god da su time hteli reci.
 
pisao sam o sporim brzinama kad su potrebne a ja obicno hod+revers koristim al zatreba i prva spora i 4 i 5
 
Nazad
Vrh