LTZ

stvarno dobar covjek ja bio mlad nisam mogao prec granicu bez licne on mi u bijeljinu donosio delove a sad nece ni postom da salju. .

- - - - - - - - - -

e nasao sam kvar pukao zucanik koji vrsi prenos od radilice na bos pumpu hid.pumpu i bregastu sve ostalo ok .
 
Da osvezimo temu jednom slikom iz branja kukuruza, slikanom ove jeseni. Njegovo Velicanstvo T40 i "mali" MTZ 952.


xur6.jpg
 
Poslednja izmena:
Za 20 ha zemlje koliko radim trenutno nemam potrebu za traktorom od 100 ks, ali u narednim godinama planiram povecanje povrsine tako da ce biti potrebno prosiriti vozni park.
 
Poslednja izmena:
Kolege mala pomoc,sinoc kada sam zavrsavao oranje desava se da kad podignem plug do kraja,polako pocinje da pada i za nekih 20-ak sekundi padne,hidraulika dize odlicno,i uvek kada podigne do kraja prebaci u nulti polozaj,ali poluge se polako spustaju,sumnjam na gumice u razvodniku,da gledam to ili moze biti jos nesto?
 
Petar84 Ako hidraulik podize ok onda nije pumpa. Ako hidraulik podrhtava prilikom dizanja, nemas dovoljno ulja u sistemu. Ako su lose gumice na klipu i pustaju ulje van opet ne bi smelo tako brzo da sodje do spustanja hidraulika. Ostaje samo razvodnik. Ako vec otvaras razvodnik zbog zamene gumica mozes zameniti elemente levom i srednjem ventilu, iz razloga sto se znatno manje koriste levi i desni, od srednjeg pa su i manje pohabani.
 
Vladj me derdihitrio,ako vec rasturas obavezno im zameni mesta... Bas zbog toga sto ovaj za poluge mnogo cesce koristis... I ja sumnjam na razvodnik,nemoze tako brzo da pusta kad je klip upitanju..
 
gumice u razvodniku sluze samo da ulje necuri napolje na samim polugicama za odabir polozaja gore dole,elementi koji sluze za otvaranje protoka ulja na sebi nemaju nikakvih gumica nego je metal na metal uradjeno i ako su rupe pohabane tu nema spasa,u 97% slucajeva elementi se nemogu zameniti jer je fabricki svaki radjen i upasovan za sebe pa moze da se desi da element iz kanala 1 udje u kanal 2 i napravi jos veci zazor dok kontra nemoze da udje,ako je uopste upitanju razvodnik najbolje je premestiti cevi na samom razvodniku ako se nema ::novac:: za drugi,sto se tice klipa itekako moze da popusta ako su gumice pohabane

- - - - - - - - - -

veoma je lako provaliti dali je do klipa...............
 
Pa ovako,gumice u klipu su zamenjene skoro,mislim,poluge ne padaju stalno,vec tek posle celog dana rada,na kraju,mada mislim da danas manje nego juce,no nebitno.
Cevi na razvodniku mislim da se ne mogu premestiti.
Inace kako da proverim da li je do klipa?:bravo:
 
Hauba sa Torpeda RX.. Lepo sve ispalo ali sa cega li je kabina??? Mada se meni licno vise svidja kad se samo kabina zameni a hauba ostane orginalna...
 
Nazad
Vrh