LTZ

Ovih dana bi trebao da idem da gledam jedan T-40as.... Od prvog vlasnika sa pravih 300 i nesto kusur radnih sati... Zvao sam vlasnika telefonom i pitao za cenu.. Ceni ga 5000e!!!!!!!!!! Ali kaze da nije fiksno... Moj cale je bio u prolazu i svratio je i pogledao traktor,kaze da je u neverovatnom stanju kako je ocuvan,prasine na njega koliko volis,samo je ponekad paljen kad se vlasnik vrati iz inostranstva... Sve je prvo na njemu,gume i sve ostalo... Kompletan je ima tegove,nastavak kardana,tegove na felnama,topling,poteznicu sve sve sve.... Moj cale nije mogao da ga upali da vidi kako radi (nema akumulatore ili su skinuti) zena koja je kod kuce to nezna...Ali vizuelno kaze da je ostao zatecen kao nov je.... Trebalo bi da idem i ja ovih dana da ga pogledam... Znam da je cena malo jaca,ali ako je sve tako kao sta vlasnik kaze i kao sto je video moj cale i traktor stvarno ima samo 300 nesto radnih sati,sta mislite koliko vredi???? Koja je plafn cena za njega???? 5000e ne planiram da ga platim ali sta mislite jer vredi 4500 ili 4000e??? :sta:

Koje godiste je taj traktor? Ukoliko je sve kako si napisao onda je 4000-4500 eura cena ok. Vec za 5000-6000 mozes uzeti Ltz AB 60(tornado) sa malo radnih sati. Naravno da je kod njega malo losiji kvalitet delova ali i to bi se moglo srediti + bolja kabina i jaci motor. Ako je sve fabricko na tom T40 obrati paznju na motor i na gume, a za sve ostalo stajanje ne smeta.

- - - - - - - - - -

Pa koji ce ti djavo jedino ako prodas belarusa pa da dodje na njegovo mesto:haha:druze neke stvari mi nisu jasne kazes da radis nekih 50 60kj ako se ne varam imas belarusa 820,rakovicu 65 i vladimirca sad jos t40?Da cujem to me zivo zanima???

Verujem da Cira tezi ka tome da zemlju koju obradjuje udvostruci ili utrostruci tako da rezervne mehanizacije nikada nije na odmet.
 
Kaze moj cale da su gume dobre uopste nisu istrosene ali ipak imaju malo godina... Godiste neznam koje je ali je pred kraj proizvodnje uzet jer moj cale zna taj traktor od ranije jos dok je radio jedan drugi posao kod tog vlasnika je naisao na njega.... Neznam do kad su se proizvodili...????

- - - - - - - - - -

A kad smo vec kod zemlje za sledecu godinu imam 99% jos 15h zakupa i to je vec dogovoreno,a mozda i koji hektar vise... :bravo:
 
Zato onda zuris sa naoruzanujem.:osmeh:

Sto se guma tice siguran sam da se za 300 rh ne mogu potrositi vec sam mislio da nisu bile izduvane za to vreme dok je stajao ukoliko nije bio podignut od zemlje.
 
PA toga se i ja malo plasim da nije stajao sa izduvanim gumama..... Neznam nista dok ne odem da ga vidim... Da budem iskren ne planiram da ga platim 5000e posebno ne sad jer moram da kupim jednu njivu koja je do moje a vec je kaparisana... A za 4000e bi mogli da vozimo to... :osmeh:
 
do 91-e sigurno...ma uzmi ga bre,bas zato sto ga toliko volis..:D ali moras da ga proucis lepo da bi izvuko max iz njega...nemoj da budes kao moj poznanik...obozavao t40 i uzeo ga ali bez prednje.ode u njivu zakaci 756,bez tocka,a ne zna da steluje plug na polugama da bi mogao da ore bez tocka,i jos ga iskosi,i traktor jedva ide i on kao pa nije to to,ali i nije los,teska je zemlja,posle zakaci tanjiracu 28 diska i stavi poluge na prvi zub (nabija u zemlju) i traktor dimi drugom,i slajfuje kao lud,i kaze **greška ti traktor,nije ovo nista posebno,ja sednim stavim na drugi zub,trecom ne oseca,drugi pohod cetvrtom....Mada ti imas vtz to ti je sve slicno,tako da ti nije problem...
 
T-40 dez prednje da se muci sa 756???? :sta: Pa IMT 533 vuce 755 kod nas a uglavnom svi T-40 vuku Leminde,pa ti vidi.. Po mom nekom misljenju Lemind se bar 10 puta teze vuce od tog 756...

Hvala za savet, zemlja kod nas nije teska toliko, ima tezih delova gde lezi voda s vremena na vreme ali ostala je prilicno lagana zemlja.

Trenutno vucem OLT Posavac, ali 1 brazda, imam dvobrazni OLT-ov, ali mi je jako mali, nemogu duboko oranje sa njim nikako, a Posavca mogu da zarijem koliko god hoces. Sa njim se rujo igra, ali mi se neisplati, previse vremena gubim kad radim sa njim, 2-3 sata po kj, posebno na kratkim njivama kojih ima dosta kod nas. Tako da za sledecu sezonu moram menjati taj mali dvobrazni za nesto vece, ili uzeti nesto vece a ovoga ostaviti za strnjista i ugar. U svakom slucaju hvala za savet.
 
Niki- JA taj traktor jako dobro poznajem,jer je tu mehanika manje vise ista kao i na ostale Ruske traktore a sto se tice hidraulike je ista kao na Vladimirca...

Vladj- Obavezno ce biti neka slika kad budem isao... :ppozdrav:
 
pozdrav nisam se dugo javljao bio sam u nekom poslu radio za neku firmu i danas terao neku masinu za rede i stere foliju i freza .veliki je bio nagib uzlazio uz to brdo i terao tu masinu sa rusom ltz 55 kad odjednom optereti se motor dok sam podigao masinu traktor se ugasi i nesto lupi u motoru posle jda uplalim ni da makne .otkacim masinu i slepao me neki skip i pokusao palit na slepanje nista .
jestel imali slicno iskustvo do cega bi najprije moglo da bude

- - - - - - - - - -

Neko je postavljao br telefona nekoga ko prodaje polovne delove za LTZ. Mislim da je u Curugu. Inace do pre 3 godine sam saradjivao sa Bengin Dobrinkom koji je drzao polovne delove za LTZ i VTZ. Fantastican covek za saradnju. Delovi odlicni, cene povoljne. Ali je posao prekinuo zbog zdravstvenih problema.
a znaci tako je dobrinko dobar covek nema sta men je donosio delove u bijeljinu dolazio busem kod njeg su bili dobri delovi

- - - - - - - - - -

Neko je postavljao br telefona nekoga ko prodaje polovne delove za LTZ. Mislim da je u Curugu. Inace do pre 3 godine sam saradjivao sa Bengin Dobrinkom koji je drzao polovne delove za LTZ i VTZ. Fantastican covek za saradnju. Delovi odlicni, cene povoljne. Ali je posao prekinuo zbog zdravstvenih problema.
a znaci tako je dobrinko dobar covek nema sta men je donosio delove u bijeljinu dolazio busem kod njeg su bili dobri delovi
 
juce kad se to desilo zakovao je bio al jutros ja opet probo okrece motor al nikakve znake paljenja ne daje nit ima dima primijetio sam da na zracni filter izbacuje zrak a na auspuh uvlaci
 
Kakav bre lanac!!!????? Pa koliko mene pamet sluzi (a mozda i ne) taj traktor ima zupcanike 99%,koj motor nosi taj traktor??? Jer od MTZ 82 ili od VTZ T-40????? Oba motora imaju zupcanike 100%...

Kontra paljenje je dobio 1005 ali me cudi kako ga anaser vrti kontra!!!!
 
ma da motor od ko od t- 40 samo druga pumpa rotaciona .danas sam poceo da ga rasklapam i zgleda da je do bregaste il je pukao zupcanik il bregasta mozda je i preskocio i pomoto ventile. jel ko imao takvo iskustvo
motor okreca a ventili miruju nijedan ventil ni da se pomakne
 
Otvori prednju deklu desi se da se zupcanici okrune.. To prvo proveri,sledeca stavka je da je pukla bregasta...
 
ma da motor od ko od t- 40 samo druga pumpa rotaciona .danas sam poceo da ga rasklapam i zgleda da je do bregaste il je pukao zupcanik il bregasta mozda je i preskocio i pomoto ventile. jel ko imao takvo iskustvo
motor okreca a ventili miruju nijedan ventil ni da se pomakne
Najcesce kada ima taj problem, pukne kajla na bregastoj i tada krenu svi ti pomenuti problemi...
 
pozdrav nisam se dugo javljao bio sam u nekom poslu radio za neku firmu i danas terao neku masinu za rede i stere foliju i freza .veliki je bio nagib uzlazio uz to brdo i terao tu masinu sa rusom ltz 55 kad odjednom optereti se motor dok sam podigao masinu traktor se ugasi i nesto lupi u motoru posle jda uplalim ni da makne .otkacim masinu i slepao me neki skip i pokusao palit na slepanje nista .
jestel imali slicno iskustvo do cega bi najprije moglo da bude

- - - - - - - - - -


a znaci tako je dobrinko dobar covek nema sta men je donosio delove u bijeljinu dolazio busem kod njeg su bili dobri delovi

- - - - - - - - - -


a znaci tako je dobrinko dobar covek nema sta men je donosio delove u bijeljinu dolazio busem kod njeg su bili dobri delovi
Najbezbolnije je ako je otkinuo kajlu! Kod mog ruje (T-40) se dešavale slične (a možda i iste) stvari! Jednom prilikom je pokrzao zupčanike prenosa od radilice na bregastu i pumpu a tom prilikom je pokrivio skoro sve podizače ventila, bregasta nije bila oštećena. Drugom prilikom je bila spala kajla na zupčanik od pumpe za ulje!!! Prvi put popravka: Novi zupčanici i novi podizači ventila, davno je bilo ne sećam se da li je i neka klackalica bila polomljena. Drui put: novi leteći i ležeći lageri na radilici, nove karike, nova kajla i obrada radilice na prvu specijalu! Srećno!
P.S: I ja sam delove naručivao od Dobrinka! Stvarno je čovek za svaku pohvalu i preporuku! Nisam znao da ne radi više delove!
 
Najbezbolnije je ako je otkinuo kajlu! Kod mog ruje (T-40) se dešavale slične (a možda i iste) stvari! Jednom prilikom je pokrzao zupčanike prenosa od radilice na bregastu i pumpu a tom prilikom je pokrivio skoro sve podizače ventila, bregasta nije bila oštećena. Drugom prilikom je bila spala kajla na zupčanik od pumpe za ulje!!! Prvi put popravka: Novi zupčanici i novi podizači ventila, davno je bilo ne sećam se da li je i neka klackalica bila polomljena. Drui put: novi leteći i ležeći lageri na radilici, nove karike, nova kajla i obrada radilice na prvu specijalu! Srećno!
P.S: I ja sam delove naručivao od Dobrinka! Stvarno je čovek za svaku pohvalu i preporuku! Nisam znao da ne radi više delove!
Neradi Dobrinko vec duze vreme jako je bolestan ima visok secer koliko sam cuo da je izgubio i nogu(amputirana)...tuga, jako dobar covek!
 
Nazad
Vrh