Lovačka tema

Nadam se da si zadovoljan, ne bih ti javio da ne znam od koga je puška a sam si video da je momak ok, neka te služi dugo ;):ppozdrav:
 
Nisam lovac vec duze vreme ali kad sam je video kod rodjaka kako joj odoleti....
IMG_0163.jpg

IMG_0164.jpg

Crna ko noc bez mesecine ,a ludo ko struja.
 
Kolege lovili ko predatore ili samo jestivu divljac lovite?


Kolega ja iskljucivo predatore a jestivu retko 8-)
Samo nisu baš sve slike za kačenje. Pre neko veče sam imao pogodak lisice, matore ženke na 150m direkt u oko.
Srećom šakala malo ima u našem lovištu jer im ne odgovara baš teren ali naleti po koji i to pada srećom.
Samo da se sad skinu svi kukuruzi i poseje i ima da se cepa svako veče slobodno
 
Вероватно. Користим мање калибре па не знам тачно која је цена 12/76. Крушик је имао семи магнум у кал 12 који је био ок. Ако ти баш треба јаче пуњење. Сем на гуске, не видим зашта више.
 
Ako je puska 12/76 jel moraju bas ti patroni ili mogu i 12/70?

Moja IŽ27 je isto magnum 12/76 i 99% koristim 12/70.
12/76 koristim isključivo za brener ili za dvojku za dalji pucanj lisice i sl, al zato kad je magnum plus jače punjenje plus kad je brener teži kad okine rita se kao mazga. Izbija plombe iz zuba :osmeh:
 
Ali nisu ti rekli da je brzina sacme veca ako je cev podmzana ?,nosis sprej balistol u dzep i svaki put pred pucanje malo spricnes u istu i tvoja sacma prva do mete stize.
 
Nauljena cev iznutra jel treba da se osusi-obrise iznutra pre pucanja?
Ваљало би поготово кад су у питању карабини,јер науљена цев ствара веће притиске.И ствара већи отпор зрну што доводи до дебаланса код зрна и одма утиче на прецизност тог првог метка. У стрељачком жаргону то се назива "уљаним метком".За сачмарице је опасно само кад су напољу већи мразеви,а цев добро науљена. Уље се тада згусне од хладноће па може да доведе до надувавање цеви.
 
Dal cenu ili sivu,u svakom slučaju šteta jer to vaka ko da je na struji miševe iza pluga.
:off_topic: došo sam do zaključka da je šteta orati po noći jer nema gladnih ptica.
 
Nazad
Vrh