Lovačka tema

Сунце ти лебово и тај омекшивач за веш, тог свугде има.....ево сад неки дан чуо цаку како ауто да мирише.....исто тај омекшивач, али мирис који ти се свиђа, у чеп или два размутиш са водом у ону фаћкалицу, што се прскају прозори или цвеће, и опрскаш гепек и кабинске тепихе једном у две недеље.....мирише а не заудара

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Kod mene u njivi kod jedne bandere već godinama postoji aktivna rupa, prilično velika. Sad vidim da ima još jedna rupa, malo manja. Ne razumem se, ali pretpostavljam da je verovatno jazavac u pitanju, možda i lis ali mi je nelogično zašto bi lis pravio toliku rupu. Dakle, nešto tamo dole ispod zemlje obitava, meni ne smeta niti mislim da to nešto nekako oteram, ali čisto da pitam treba li bar malo da se plašim, ili na šta da obratim pažnju, jer tu uvek moram izaći iz traktora da podignem krila prskalice, markir na sejalici, kad kopam oko bandere je najviše korova...
 
Код мене су лисови, исто видим по пар рупа сваке године,углавном око салаша их има. Док радим нисам имао прилике да их сретнем ни видим ,виђам срне и зечеве.
 
I ja na jednoj njivi koja je 30m udaljena od Jegričke ali višlja 10m u obali imam verovatno lisice,iskopale su ogromne rupe i izvukle sigurno 5 kubika zemlje pod uglom prema njivi,nikad ih nisam video ,samo se bojim da jednom komplet sa traktorom ili kombajnom ne propadnem.
Ni sam ne mogu da verujem kolika količina zemlje je iskopana,kao da je bager kopao...
 
Ja imam 4 rupe od lisice na njivama, neke su tu vec par godina. Kad orem zatrpam rupe ali se opet jave na prolece. Neka ih, korisne su, a i bivsi sam lovac nema smisla da ih trujem.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ako je zemlja odma na rupi onda je od lisice,a ako ima kanal koji se proteze od rupe 2-3m onda je jazavac on nikada zemlju nenagomilama na sami ulaz vec kako je izbaci iz rupe izadje napolje i onda je razvlaci u duzinu.Lisica nije opasna opasna je zenka jazavca kad ima mlade,mene je jednom povijala kada sam motorom naleteo na mladunce koje je ona izvela u setnju.Jos jedna opasnost postoji kada porastu kukuruzi da se uleti tockom u rupu ni malo prijatno moze biti cak i pogubno po masinu i vozaca.
 
2-3 litre na 440l prskalicu i onda gas po njivi sto vise da oprskam,a moze i sa 1l isto mirise cela njiva nego ima ovih kod mene sto iz Madjarske donose te jeftine mirisljave pa ja sipam za sve novce,kad je bal nek je maskenbal!:osmeh:
 
Ja sam juce oprskao, stavio sam 2l na 150l vode, doduse sensitive je, valjda mu nece biti nista😂😂😂 samo okolo sam oprskao njivu..
 
Jel ko koristi od vas termoviziju u lovu na predatore i ako koristi šta?
Šta se najbolje pokazalo... Nadogradnje tipa PARD, Monokular tipa Flir Scout, ili nešto drugo. A da ne prelazi cifru od 1000€ i da radi posao
 
Nadogranja tipa Pard (007) nije termovizija vec klasican nocni monokular..za kvalitetnu termoviziju tipa Pulsar i sl treba izdvojiti vise od 1000 evrića
 
Nadogranja tipa Pard (007) nije termovizija vec klasican nocni monokular..za kvalitetnu termoviziju tipa Pulsar i sl treba izdvojiti vise od 1000 evrića
Nisam se dobro izrazio. Hteo sam reći neko pomoćno sredstvo za noćni lov predatora bilo ono IC, termo...
Par ljudi mi je hvalilo ovaj Flir Scout al sve sam skeptik da uzimam a da nisam lično ptobao. Nisu baš male pare za tako nešto a da se uzme neko sranje da ne služi svrsi
 
@worm
Pard 007 bi ti zavrsio posao, uklapa ti se u budzet a vec je pocela i cena da mu pada..kod komsija hrvata kosta oko 400e trenutno, tako da verujem da ce i kod nas pojeftiniti. Nisam licno gledao nocu kroz njega ali prijatelj koji ga koristi mi je slao snimke iz lova i deluje sve dosta dobro
 
Kad sam video da uz Parda ide crna izolir traka kao dodatna oprema sve mi je bilo jasno o kakvoj se igracki radi.Taj Pard mozda ima neku upotrebnu vrednost ali najgore je sto on ide nazad kao dodatak na okular i prvo gubis ergonomiju puske,drugo nikako nije udoban za pucanje jer vise glava ne dolazi na mesto kako bi trebalo da se oslanja na kundak.I trece bole oci bolje uzmi nekog Yukona dnevno nocnog nego da bacas pare na pard.Ako ces Flira on ipak mora biti ozbiljniji i njegova cena nije ispod par hiljada evra,ja koristim od drugara Flira H 324 pro nije losa spravica jedino je vec stariji model i slika je u crno-beloj rezoluciji domet odlican.Sa njime osmatramo teren u toku lova i onda kad predator naidje palim lampu na karabinu i pucam.Za neke ozbiljnije stvarcice termalne optike na primer treba se odreci minimum 1 kj zemlje,skoro je bio jedan termal polovan nudjen mi je za 900evra Pulsar Quantum light V 30 efektivni domet do nekih 500-600m lisicu,sakala,a coveka na 900m registruje za tu cenu i nije bio losa ponuda.
 
Nazad
Vrh