lle de france rasa ovaca

Sasa evo neko moje vidjenje, ima jedno ili dva grla koja imaju nesto uzi grudni kos,ovo na pocetku snimka sto stoji ispred kamere i jedno sto je sa desne strane uza zid, ostali su ok, posebno ovan, e on je ostavio bez teksta.
 
citajuci neke postove izmedju miljka i zemuna imao sam utisak da ce tesko doci do njihove medjusobne saradnje ali drago mi je sto vidim da sam se prevario jer njihova medjusona saradnja imace ogroman uticaj na odgajivace ove rase a bogami i na sve ostale , bravo majstori
Nase poznanstvo datira jos iz perioda pre foruma a to sto ponekad imamo suprotstavljene stavove ne znaci da ne mozemo saradjivati.Kolega je impresioniran nemackim a ja francuskim ovcarstvom ali nismo iskljucivi.Za saradnju i prijateljstvo neophodan je barem minimum tolerancije.
 
evo malo i od mene slika

16magg.jpg

mltd7s.jpg

mbn0ab.jpg

ekrihe.jpg

sl74og.jpg

4sen9s.jpg

111qxi9.jpg

gospodin iz sapina
350njmo.jpg
 
To je ilustracija da se kvalitet postize znanjem, radom, ishranom, negom a ne objektima i stalama. Gde god sam isao video sam u skromnim uslovima najbolji kvalitet stoke. Faktor uspeha je covek i znanje.Velelepne farme i stale su samo marketinski trik i mamac za uzimanje para od naivnih
 
Neznam gde si iskopao ovu fotografiju a u pitanju je jedan od francuskih odgajivaca koji spada u sam vrh.To sto drzi u ruci je replika medalje za kvalitet a on ih ima toliko da je cela jedna strana jedne od njegovih stala njima oblepljena.
Inace, ima preko 600 grla sa indeksom jagnjenja (uglavnom) preko 1.9 i dolazio je nekoliko puta u Srbiju.
Da nebi bilo zabune, ostale fotografije nisu sa njegove farme.
 
E jos kad bi prilikom dolaska poterao par ovnova:bravo:.Valda ce jednog dana nadvladati lobi ala franse(upuceni ce razumeti).Pozdrav Za ZEMUNCA
 
gledao sam snimak te stale i tih grla,da se covek najezi kakva su grla i od kada se drzi kvalitet...po mojoj slobodnoj proceni taj zid imanekih 30-ak kvadrata,sve medalja do medalje
 
eeee gde smo mi je..lo nas nase ovcarstvo (cast malom broju izuzetaka)
 
Nazad
Vrh