lle de france rasa ovaca

Sajam Francuska 2011
22j3fs.jpg
xciq2b.jpg


---------- Poruka napisana u 10:37 ---------- Prethodna poruka je at 09:11 ----------

Farma Francuska
250mag1.jpg
qywad1.jpg
2h2kzk8.jpg
25um7n9.jpg
jb4wsj.jpg
znwkgh.jpg
 
Dobro vece zelim,
pre svega da se zahvalim na ovim lepim slika. Drago mi je da sam video veci broj slika od verovatno boljih odgajivaca u FR i mogu reci da sam sada jako spokojan kad ovo uporedim sa nasim zivotinjama. Neko je nekada kazao zasto niste uvezli zivotinje iz FR ali kad ovo vidim mogu dati sebi za pravo da smo uradili pravi potez uvozom IDF iz D
 
"Neko" ce reci i da je izuzev dve poslednje fotografije, vecina ovih grla sasvim prosecna za francuske uslove.
Sledeci put, kada se budemo videli, potrudicu se da ponesem fotografije i nekih nadprosecnih,cisto poredjenja radi.
U svakom slucaju hvala kolegi @vla.
 
u jednoj zemlji gde je neka rasa dominantna i gde ima nekoliko hiljada ili desetina hiljada zivotinja sigurno je da se mogu naci nadprosecne zivotinje, bilo bi lose da nije tako.
ps. ne znam da li si dobio moju poruku na pp posto nisam dobio nikakav odgovor
pozdrav
 
Sitna ispravka.
Za razliku od Nemacke koja je imala ovaca nesto malo vise od bivse SFRJ, u Francuskoj su se te zivotinje brojale u milionima.
ps.Poslacu fotografije, cekam samo da "fotograf" zavrsi ispitne obaveze.
 
Poslednja izmena:
@vla, ovo je vec jedna klasa vise u kvalitetu i ovo odlicno izgleda. Ne znam da li je vec neko komnetarisao ali su verovatno svi mogli da primete u kojoj kondiciji su sve ove zivotinje bez obzira na kvalitet zivotinja. Kad se gledaju slike napravljene u Srbiji onda je pored skromnijeg kvaliteta jos veci problem kondicija zivotinja. Zato kad pricamo o nekim rezultatima u proizvodnji i tezimo nekom evropskim karakteristika onda je mozda prva stvar koju bismo trebali da uradimo da nahranimo zivotinje koje imamo.
mozes li nam jos samo reci gde i kada su napravljene ove zadnje slike
hvala jos jednom i pozdrav
 
Pravi, svaka cast i odgajivacima-braci Miljkovic i srecnom vlasniku.kao da je iz Francuske. Sto vise jagnjadi zelim:bravo:
 
pohvala za grlo kolega ile de france,lep je i da sluzi dugo vremena,miljkovici svaka cast za grlos,lazem se uvezi ishrane grla,
 
Zeljko mozes li mi reci koliko sada ima kg od prolike ili mozda znas tacno ako si ga merio? On sada treba da ima oko 11 meseci ako se ne varam
ja sam iskreno zadovoljan kako izgleda ali nisam ni posumnjao da se kod tebe uz tvoj nacin odgoja nece dobro razvijati. Zadovoljan sam pogotovu njegovom duzinom trupa posto se mesnatost ovde bas ne moze proceniti
 
Kolega @vla, da li su neke od poslednjih fotografija mozda iz SAD ili Kanade?Lice mi na njihovu verziju idf.
 
citajuci neke postove izmedju miljka i zemuna imao sam utisak da ce tesko doci do njihove medjusobne saradnje ali drago mi je sto vidim da sam se prevario jer njihova medjusona saradnja imace ogroman uticaj na odgajivace ove rase a bogami i na sve ostale , bravo majstori
 
Dobro Vece svima vidim da ste bili vrlo aktivni,prvo bih da se zahvalim kolegi Vla na ovim fotografijama mada one za mene deluju malo "monotono" posto ja ovako nesto gledam svaki dan.Usput da odrzim obecanje evo snimka mojih "amazonki".Pozdrav i ziveli:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh