lle de france rasa ovaca

Intetesuje me mišljenje o ovom ovniću


20150116134638.jpg


20150116135513.jpg


20150118121210.jpg


20150118121219.jpg
 
Poslednja izmena:
Današnje lepo vreme ne samo da je nama prijalo već se i u ovčarniku dalo videti koliko je lepo raspoloženje među "mlađim naraštajima"




jedan mali ovnić koji po meni malo odskače od ostalih po kvalitetu, starosti dva meseca i sa dnevnim prirastom od 390g.




Znam da je rano za neku ozbiljniju ocenu ali voleo bih da čujem i mišljenja drugih o njemu, naravno koliko je to moguće dati u ovom uzrastu.
 
Današnje lepo vreme ne samo da je nama prijalo već se i u ovčarniku dalo videti koliko je lepo raspoloženje među "mlađim naraštajima"
jedan mali ovnić koji po meni malo odskače od ostalih po kvalitetu, starosti dva meseca i sa dnevnim prirastom od 390g.



Znam da je rano za neku ozbiljniju ocenu ali voleo bih da čujem i mišljenja drugih o njemu, naravno koliko je to moguće dati u ovom uzrastu.
Kriva mu ledja (sedlo) zasto je janje na drugoj fotografiji onako mrsavo?
 
Kriva mu ledja (sedlo) zasto je janje na drugoj fotografiji onako mrsavo?

Bosnian verovatno bih i ja pomislio isto kao Vi na osnovu ove fotografije i pretpostavio sam da će to neko prokomentarisati, međutim jagnje je malo podiglo glavu zbog ograde ispred, a zadnji deo mu je malo izdignut zbog malog uzvišenja(uskoro će ovčarnik biti očišćen). Imam još jednu fotografiju istog ovnića, mada je prilično nejasna i nije baš u naj boljem stavu za slikanje, ali se leđa malo bolje vide. Kada napuni tri meseca nadam se da ću moći malo bolje da ga slikam. Što se tiče jagnjeta sa druge slike, bilo je kod par jagnjadi problema sa prolivom ali to je sada prošlo. Za navedeno jagnje sa druge slike ne bih baš mogao reći da mi se nešto naročito sviđa, ali uvek ima onih koji mi se sviđaju i onih koji će put klanice. U svakom slučaju hvala za komentar.

18ki01.jpg


ovnić sa treće slike
 
planiram da ostavljam zensku jagnjad i tako da postepeno povecavam...sa dobrim ovnom mislim da ce biti zanimljivo stado
 
Nazad
Vrh