Leska - opšta tema

Svi ovi sa foruma vec imaju po malo problema sa gustinom. :osmeh: Dva reda koja nisam sekao dok nisu napunila pune tri godine su sveli medjuredni razmak od 5 metara na 2,5 jer gustina u sredini je izbacivala grane u stranu.
 
Znaci neki minimum je 4x4m. Kolebalo me je to sto sam na par mesta procitao da je moguce saditi i gusce, cak sam negde vidjao i 4x3m. Ali mi je ipak merodavnije kada neko govori iz iskustva.
 
I ja sam se razmisljao kada sam sadio da to bude gusce, medjutim mene je razuverio covek iz rasadnika sa samo jednom recenicom: Ja cu tebi drage volje prodati vise sadnica, ali ces onda ti imati problem sa gustinom. :D
I posadio sam na 4x5 i sada tih 5m medjurednog razmaka se poprilicno smanjilo.
 
Ja cu 4x4,a izmedju cu saditi ili pasulj ili bosiljak dok ne pocnu da radjaju da moze koji dinar da se uzme
 
Ja izmedju sejem lubenice, kupus, grasak, karfiol i okolo (izmedju zice i krajnjih redova) stavim po dva reda kukuruza. Dupke puno i vode sipam svaki dan redovno sve prehranjujem. A vec dva dana bez prestanka sipam samo u lesnike vodu da ih spremim za zametanje ploda.
 
Ja sam pasulj izmedju visanja a izmedju lesnika cu bosiljak,opet moze da se uzme koji dinar :D
 
Ima covek koji vrsi otkup,ima svoju firmu,kako ti prodajes tvoje useve izmedju vocaka?pozdrav
 
Pa zar te velike trgovine (Dis,Idea) kupuju na malo?kvantas i natkupci su po meni laksi i bolji za organizaciju
 
Pa nije druze malo kada im doneses 3-4 tone graska u maunama ili 20 tona ranog kupusa. :)
A kvantas i nakupci su problematicni za trgovinu, svake godine imam prvi grasak na kvantasu i odmah se pojavljuju filozofi koji kazu da cena ne moze biti veca od 70 dinara a on ga prodaje za 150 i onda pravac Idea i njima dam za 120 i za mesec dana dobio pare. Isto tako i lesnike sam odneo na kvantas i malo je falilo da ih vratim kuci.
 
Druze ja sam posadio ove godine parcelu 100m x 40m koliko mogu da ocekujem prinosa,i zasto im prodajes i maunama,sto ne ocistis?pozdrav,a za lesnike imam trziste
 
Zato sto je to konzumni grasak i prodaje se u maunama za svezu upotrebu a ne za zamrzavanje. Sve zavisi od sorte i od godine, ali u sustini najbolji je mali prvonsalac i njega bude par tona po jutru.

I ja imam sada za lesnike trziste, ali nije uvek tako bilo. :)
 
Molim članove da o uzrodicama u voćnjaku pišu u četu ili otvore posebnu temu a o cenama lešnika u posebnoj temi foruma o plasmanu voća. Hvala.
 
I ja sam hteo da mu napisem da mu je pun inbox,taman sam hteo da ga pitam nes za grasak kad ono k,brisi te poruke pa da te malo smaramo,pozdrav bogi,poz mujo
 
Nazad
Vrh