Leska - opšta tema

Dacu ti ujutru info....

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Izgubio sam 4 godine 200 drveta ne napreduje uopste vidi drvo od 5 godina
24d32b4a99f31daff2de243529854e86.jpg
af9f29bb4ea90afa3380bb564c26b813.jpg
70eb345ab7417d4487add67666c948d9.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Vlado, jel nije problem da napises koja je bila razlika i koliko izmedju analiza iz PSS i te druge korektne analze, ne moras kopije ako neces nikog da prozivas, ali bas me strasno zanima sta su jedni ,a sta drugi rekli, posto mi je neverovatno da neko i na takvim stvarima osljari...
 
Potpuno sam zapanjen time sto pricate, nmg da verujem i da se to radi strasno iskreno to treva tuziti i nadoknaditi stetu..... Iskreno sad sumnjam i u moju analizu.....hvala na ovim informacijama, nmz covek ni u jednu ustanovu da ima poverenje u ovoj drzavi..

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Najgore od svega je sto ne znam gde mi je analiza iz pss a baš ću tražiti kopiju ako imaju da mi daju....

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Bitno je da leski obezbedis sto bolje uslove usvajanja mikro elemente tada ona napreduje, sta to znaci? 1 da obezbedis potrebnu Ph vrednost zemljista , pa malo stimulansa rasta tj amino kiselina i.t.d.
 
Poslednja izmena:
Sada ces svakako da prskas od surlaša i obavezno prehranu posle preko lista. Svaka cast lepo si sredio

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Nemojte sumnjati u tacnost analiza iz pss ,nema potrebe za tuzbama. Samo bilo je slucajeva nekih drasticnih razlika izmedju dve analize istog uzorka u jednoj pss , bilo je slucajeva da je kolega odavde sa foruma nosio u dve pss isti uzorak ,pa je bilo razlike u rez.. ali sve je to ok , drzavna je ustanova , ne mogu se ni ocekivati tacniji rezultati
 
Bitno je da leski obezbedis sto bolje uslove usvajanja mikro elemente tada ona napreduje, sta to znaci? 1 da obezbedis potrebnu Ph vrednost zemljista , pa malo stimulansa rasta tj amino kiselina i.t.d.
Ja koristim aminoflex preko lista, da li preporucujete jos neko srdstvo i sta da ubacim u kombinaciji sa tim npr za 10 l vode?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Evo mojih u trećoj godini:







Posađene su par dana pred novu godinu 2017. godine kao jednogodišnje sadnice. Znam da ima ljudi koje zanima kako izgleda nekalemljena leska u formi stablašice pa zato povremeno kačim fotke.

Slike sam okačio preko fotkice.com i baš su ispale ogromne. Kada otvorite sliku idite desnim klikom miša na nju pa izaberite view image za normalniji prikaz.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim aminoflex preko lista, da li preporucujete jos neko srdstvo i sta da ubacim u kombinaciji sa tim npr za 10 l vode?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
Pozz probaj DELFAN PLUS ja sam ga koristio prosle godine kad me je led utukao, litra kosta oko 1600.00 din a ta litra ide na oko 400l vode.

Veceras prskao protiv lisne vasi i grinja sa afinekx (Acetamiprid) + akaristop (Abamektin)
 
Poslednja izmena:
Treba li laterale na kraju reda nekako vezati ili prcvrstiti, ostavio sam ih par dana i vidim da se crijevo povlaci prema pocetku reda? Za nosecu zicu sam ih pricvrstio plasticnim vezicama na razmaku od 1 m otprilike.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Prelomiš zadnjih 10-15cm ako imaš viška od creva i to uvežeš za stub. Okačiću fotku večeras da vidiš kako je kod mene urađeno.
 
Treba li laterale na kraju reda nekako vezati ili prcvrstiti, ostavio sam ih par dana i vidim da se crijevo povlaci prema pocetku reda? Za nosecu zicu sam ih pricvrstio plasticnim vezicama na razmaku od 1 m otprilike.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока

Pozz... Ja bih to ovako uradio: https://www.dodaj.rs/image/img-20200509-131437.Ld1khm
https://www.dodaj.rs/images/IMG_20200509_131500.jpg
Ako hoces da to ima neku naprednu funkciju onda uradi kao na slikama, nosecu zicu leti zategnes a zimi malo otpustis da ne savijas stubove zimi.
Na pocetak postavis ulaznu slavinu na nju ide 16mm cev na koju se postavljaju kapljaci ili dizne moze i mikro raspskivaci, zatim postavljas cevi na zicu sa specijanim nosacima (UV STABILNI), kod postavljanja dizni vodi racuna da ce se za 5 godina crevo skupiti (50m se meni skupilo za 20-30 cm) na kraju stavljas izlazni ventil koji kosta mozda oko 150 din , koji ce ti sluziti za povremeno ispiranje cevi a i za zimsko ispustanje da se u cevima nestvara kamenac i ostala prljavstina koja ti kasnije zacepa kapaljke. I na kraju se veze obicnom zicom opruga koja stalno drzi zategnuto crevo, Toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva je ideja to sa oprugom i pogotovo sa ventilom na kraju. Ja sam planirao staviti cepove, imam ih od ranije ali je ventil ipak prakticniji. Sistem je skoro gotov- jos samo da kapljace postavim i to je to. Nosace za crijevo nisam uspio naci, zbog ove frke oko virusa jedva sam i crijevo kupio. Za sad ce posluziti plasticne vezice..

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh