Leska - opšta tema

Добро су ти рекли. Узми мљевени доломит или кречњак то ти је повољније. Ја сам на 17 ари извукао 17 метара ситног пијеска од нула до четири мм.
nije to dobro 40 t kreca na 0,8h bi bilo previse , po preporukama proizvodjaca ide do 8t na hektar ako je ph 4,5, i ne preporucuju da se sve usnosi odjednom,
ja sam krec bacio a bacacu jos isao sam sa 3t u redove sa stajnjakom
 
Ситним пијеском не можеш претјерати сигурно, поготово ако је мљевени доломит јер он има и калцијума и магнезијума. Кречом је могуће претјерати. Ситни пијесак чини земљу растреситијом.

- - - - - - - - - -

Креч је скуп. Метар ситног пијеска сам платио 15 марака, а за ту цијену сам могао око 170 кг креча. Око 9 пута више пијеска, а земља је збијена. Нек је трећина пијеска довољно ситна за исти новац добијем исти пх земље, растреситију земљу и доста магнезијума.
 
nisam imao dolomit, trazio sam po pol.apotekama i nasao iz japre agro vapno, prosle godine sam za ostale njive dovezao iz ukrine krecnjak uradio analizu i ima 63% CaO
 
gdje nabavljas taj pjesak nisi daleko od mene nisam znao da se to moze koristitipa sam dovezao 27t kreca iz ukrine
 
Добар је сигурно. Ја сам због магнезијума узео доломит јер кажу да пуно калцијума, а мало Мг не ваља, а Мг има и у неким вјештачким ђубривима која ја не користим.
 
Добар је сигурно. Ја сам због магнезијума узео доломит јер кажу да пуно калцијума, а мало Мг не ваља, а Мг има и у неким вјештачким ђубривима која ја не користим.
Koliko znam magnezijum i kalcijum su antagonisti ,tako da ne znam koliko je dobro kombinovati ih ako je kalcijum u nedostatku.
 
tikitak@Koliko je dobro baciti oko lešnika kreča u prahu i koliko na šezdeset pet stabala. Plantaža ulazi u petu godinu. Poz.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Imam u dvoristu jedan zbunasti lesnik oko kog imam mnogo izdanaka. Ne znam koja je sorta(i ne interesuje me previse) Da li ja mogu te izdanke da povadim sad i odskolujem (kao sto se radi sa sadnicama oblacinske visnje) za sledecu jesen i zasadim? Da li moze tako da se zasnuje zasad lesnika ili mora da se kaleme ti izdanci?
 
Pozdrav, interesuje me koliko se krece cena po hektaru za navodnjavanje kap po kap po sistemu kljuc u ruke, normalno sa mojim iskopanim bunarom i da li znate nekog ko to radi u Srbiji?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To je po mom misljenju previse...imam neku ponudu od 1200 evra, raspitacu se jos...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To je po mom misljenju previse...imam neku ponudu od 1200 evra, raspitacu se jos..

Pa i meni je to bilo veoma skupo, ruku na srce tu je bilo i vodova ispod zemlje za jos 9ha koji ce biti posadjeni, pa tako nisam mogao da rascivijam sta je sta...

A najvise mi nije odgovaralo sto moram sam da radim/platim zemljane radove...

Pa sam odlucio da pravim sam, i tako ce vec na prolece biti 2ha umesto jednog, a to je vec vise od 4000 evra... skupo.
 
Ja sam uzeo u jedno firmi u jagodini sistem kap po kapza povrsinu od 70 ari ,sve sto treba me je kostalo 5200dinara.1200m creva fi 20. 600samokopresujucih kapaljki 70metra creva6/4 .spojke slavinice i sve ostalo sto je potrebno.
 
Nazad
Vrh