Leopard i IMT plugovi

Šta je na ovo ljeopardu krivo? Ne ore lose al vidim da mu nesto srecu kvari. Ispravljeni nosaci kolenaste osovine. Zamenjena kriva greda (uvijena bila). Prednja glava rasturana skroz i sve uporedjivano sa ispravnim delovi i sve ok. Nesto oko zadnje glave ga muci. Ne stoje daske pod istim uglom. Zadnja daska kao da mu je zavaljena unazad. Aj reko da pitam da ne rasturam sve. Dosta mi brusilice i cekica
 
Šta je na ovo ljeopardu krivo? Ne ore lose al vidim da mu nesto srecu kvari. Ispravljeni nosaci kolenaste osovine. Zamenjena kriva greda (uvijena bila). Prednja glava rasturana skroz i sve uporedjivano sa ispravnim delovi i sve ok. Nesto oko zadnje glave ga muci. Ne stoje daske pod istim uglom. Zadnja daska kao da mu je zavaljena unazad. Aj reko da pitam da ne rasturam sve. Dosta mi brusilice i cekica
Nema tu popravke. Jednkm ispravljan nosač glave ili "S" krivina ili kako je već sve ne zovu stalno će da se odapinje jer je grejanjem promenjen kvalitet materijala.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Što se ma hladno savije, na hladno se i ispravlja. Tako da ne dođe do omekšavanja materija kohe bi se desilo zagrijavanjem
 
Zadnja glava ide napred zadnji plaza nije odignut od betona nego lezi ravno.I prva glava cini mi se kao da bega malo u stranu.
 
Nisu krive C grede već šasija
Imam isti takav problem
Upravo sam ga rešio kupovinom 610.14
Ide danas smo ga uštelovali i probali baš lepo ide, fale mu kvalitetniji deflektori i prednje crtalo imam sve moram namontirati
Ali identičan problem
Leopard bude GRBAV izmedju prve i druge brazde kao kamila
I još se iskrivi uzdužna RAVNA greda koja ide od piramide do zadnje brazde dako da špic zadnjeg raonika beži u neorano


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kakvo crno grejanje? Ko je pominjao grejanje uopste?
Rasturana je prednja glava i nosena kod trgovca delova plugova i uporedjivano. Krivina (nosac glave) je ok, bar tako kaze. Stavljali je na druge i uporedjivali. E sad... Kozlac je ok. Uzduzna kriva greda je zamenjena jer je kao sto napisa kolega "pokamilila se". Drzaci osovine su bili smotani pa sam ih hladnom macolom ispravio. Malo bolje ore al opet prva hvata mnogo i zariva se a zadnja u tezoj zemlji samo lize gornji deo zemlje i ukrivljuje plug. Stelovan zahvat na sve moguce nacine i nikako da uhvati obe jednako i ore jednako. Leva ivica zadnjeg raonika je paralelna sa plugom a leva ivica prednjeg raonika ide koso ka uzoranom. Ravna greda mi deluje sumnjivo jako pa ce biti skinuta. Mozda su i lose odradjeni raonici.
 
Neško molim te nemo' da klepaš OOOraonike što onaj reče u jednoj emisiji
Uzmi brate nešto samooštreće sa izmenjivim špicom

Mekani su to plugovi a i stari, moj je zeleni i svuda je imao regent žig kupljen 1973g
Naorao se jadnik
I reci sa čime ga vučeš?



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Vec su samoostreci sa izmenjivim spicevima. Becejski plamen. Bili neki stari raonici sto je jos pokojni otac navarivao nekim posebnim materijalom. Vuku ga i 558 i 560. Dusu im vadi
Jos ove godine pa ce biti zamenjen i konj i plug
 
Teško on ide što je kriv!!
Evo 560 lakše vuče 610.14 nego tog leoparda da čovek ne poveruje

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Cudno. Ovde po pricama se Leopard lakse vuce od IMT-a. Mi smo nekoliko godina radili sa Rakovicom 65 i Leopardom 2x14" prava greda a prethodni vlasnik preko 20 godina u toj kombinaciji. 757 mislim da rakovica moze da vuce samo u ugaru. Bar u nasoj zemlji jer uglavnom ko ima Rakovicu ima i 756 plug.
Jedino sto kad tog Leoparda zakacim za Case-a od 80 KS ucinak zavisno od zemlje i uslova rada bude i do 40% veci
 
ako vuce leopardov plug i to tri brazde onda mi je sve jasno :D
Sto ne bih mogao? Leopard se dosta lakse vuce od 757. Ne znam sta je ovde smesno. Vuce taj plug vec 25 godina. Nije jedini u selu, koji tako ore. Jedne godine je bilo tesko oranje. Otac pozajmio dvobraznog 757 od komsije i posle probe vratio, jer nije nista lakse islo, nego Leopard.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Ne kazem da ne moze pobogu al me ne cudi da toliko torosi .kod nas je zemlja dosta laka al se ne bi usudio na na 82 kacim leoparda tri brazde .
Kod nas je uopste poznato da je leopard najtezi za vucu i malo ko ga koristi bas zbog toga. jedne godine sam imao leoparda dve brazde i rus se bas nije slagao sa njim ,inace sada vucem 757.2 i vucem ga petom u zecu ili sedmom u kornjaci i to ide pevajuci.
 
U dva komentara dva skroz različita mišljenja...Jedan misli da se Leopard lako vuče a jedan da se jako teško vuče...Vrlo zanimljivo...
 
Ne znam iz kog razloga, ali čuo sam sa više strana, da što je plug duži da se teže vuče. Kao primer su navodili baš Leoparda - da se kockasti Leopard dosta teže vuče od onog sa krivim gredeljom. Meni to baš nije jasno zašto kad je isto radno telo na oba pluga...
 
Леопарда сам имао два тробразна и један двобразни криви гредељ који још увек имам, никада их трактори нису лакше вукли.
Једини проблем је шушбина када је жива односно фришко покошена тада гуши али када искисне иде без проблема и лепо је сложи да мање буде на површини од имтовог плуга. Сад за те коцкасте знам да су се и код нас жалили како се тешко вуку. Чак је била прича како је један велики газда код нас купио три коцкаста леопарда, и када је отишао у Стапар да оре попиздео и откачио их у браздама и тако оставио да их народ однесе.
 
Ne kazem da ne moze pobogu al me ne cudi da toliko torosi .kod nas je zemlja dosta laka al se ne bi usudio na na 82 kacim leoparda tri brazde .
Kod nas je uopste poznato da je leopard najtezi za vucu i malo ko ga koristi bas zbog toga. jedne godine sam imao leoparda dve brazde i rus se bas nije slagao sa njim ,inace sada vucem 757.2 i vucem ga petom u zecu ili sedmom u kornjaci i to ide pevajuci.
Plug je leopard sa krivom gredom. U pocetku je bio sa dve brazde pa je otac cuo od kolege,da rus moze da vuce i sa tri. Nabavio je delove i dodao brazdu i od tad tako ide. Ne kazem, da uvek orem kako ja hocu, ali ove godine je islo pristojno. Drugar ima sa ravnom gredom i on kaze da se tesko vuce. Ja taj plug nikad nisam kacio, ne znam kakav je.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Nazad
Vrh