Leopard i IMT plugovi

Леопарда сам имао два тробразна и један двобразни криви гредељ који још увек имам, никада их трактори нису лакше вукли.
Једини проблем је шушбина када је жива односно фришко покошена тада гуши али када искисне иде без проблема и лепо је сложи да мање буде на површини од имтовог плуга. Сад за те коцкасте знам да су се и код нас жалили како се тешко вуку. Чак је била прича како је један велики газда код нас купио три коцкаста леопарда, и када је отишао у Стапар да оре попиздео и откачио их у браздама и тако оставио да их народ однесе.
Isto tako mislim i ja. Ume de gusi, bolje zaorava od IMT-a i lako se vuce.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Imamo tog krivog leoparda od 1972g
Da da dragi Bog da ga prodam
Nisam ga kačio zadnje 3god i više nikad neću
Zelene boje svuda regent žig
Mnogo lakše vučem 610.14 dobri deflektori na njemu i lepo zaorava i nema da guši i mogu da izadjem iz kabine dok ore i da ga neko sačeka na drugoj strani njive


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Imamo tog krivog leoparda od 1972g
Da da dragi Bog da ga prodam
Nisam ga kačio zadnje 3god i više nikad neću
Zelene boje svuda regent žig
Mnogo lakše vučem 610.14 dobri deflektori na njemu i lepo zaorava i nema da guši i mogu da izadjem iz kabine dok ore i da ga neko sačeka na drugoj strani njive


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Onda je to original Regent. Leopard je kopija tog pluga i bio je zute boje fabricki.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Lepo kažem LEOPARD verovatno samo sastavljan u BNT-u
Kupljeno 6 komada u selu te godine išli vozom po njih i vozom ih doneli iz Travnika

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Lepo kažem LEOPARD verovatno samo sastavljan u BNT-u
Kupljeno 6 komada u selu te godine išli vozom po njih i vozom ih doneli iz Travnika

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Onda ako je samo sastavljan tamo, onda nije Regent? I Golf je Golf koji se sklapao u Sarejevu i nije nesto trece.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Ti plugovi imaju manu da se lako iskrive, imao sam i 2 kocke 10" i 12" i sa 10" sam bio zadovoljan osim što je kratak i nizak
A sa krivim nikad nisam bio zadovoljan, probao sam bar 10 komada iz sela i nemoguće da su baš svi krivi


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ti plugovi imaju manu da se lako iskrive, imao sam i 2 kocke 10" i 12" i sa 10" sam bio zadovoljan osim što je kratak i nizak
A sa krivim nikad nisam bio zadovoljan, probao sam bar 10 komada iz sela i nemoguće da su baš svi krivi


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Nas je dobar, nije kriv. Doduse otac odmah nakon sto je kupio skinuo ono uvo sa desne strane osovine gde se kaci za traktor i uradio kod strugara da bude kao na IMT-u, jer je cuo od kolega, da zbog toga plug ide ukrivo. Naravno daleko je od toga, da bude najbolji plug, ali za taj traktor ne vredi uzeti nesto skuplje. Vogela vec nebih vukao.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre kupovine obrtaca imao krivog leoparda i 757 sa pretpliznjacima.
Iako bih za 757 dobio vise para i jeftinije prosao u kupovini prodao sam krivog.
Ne vuce se uopste lako kao sto neko kaze, do 25ide preko 25 se teze vuce od 757 jer ga zemlja gusi, malo malo zna da zagusi, desi se da i u sojistu zagusi.
Mozda je bolji od 756, ali 7ici ne moze vodu da nosi
 
To za dubinu si skroz u pravu!!
Nije za dublje od 25cm
E sad što mi krljamo 32_35 to je druga stvar

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mozda ima nesto i u tome, ko kakvu zemlju obradjuje. Nije isto orati tvrdu zemju i mekanu. U pravu ste. Kad se ore duboko gura zemlju. Niske su mu daske. Ja sam zavrsio. Otisli smo kroz u off.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Isto tako mislim i ja. Ume de gusi, bolje zaorava od IMT-a i lako se vuce.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
Apsolutno se slazem,558- 560, R65 u ravni i lakoj zemlji ga vuce drugom brzohodnom, motor milina slusati.
Brzina odlicna, brazda jednaka i fino slozena, kanal cist bez grudvi zemlje, bez ostataka na povrsini...
Ovde ima parcela gde ima kamena u zemlji, lomili su ljudi raonike, gore deo gde se kaci poluga, svasta ali da ga je neko iskrivio, nema pojma o tome.
Krivili su redovno ove nove Imt privatnici sto prave u garazama i lepe nalepnice.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Licno imam 560 i Leopard krivi do 30cm prvom brzom ide bez problema vec ako se ode na 33-35 u problem je, vuce ali se cuje i oseca kako motor zapinje.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pardon, 1bh...
Nije tema pa cu se suzdrzati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jesenas probam u džombi krunio po mokrom i balirano ugaženo 560 i 610.14 dubina 30 i muka mu je oče D'UMRE, vratim u treću i produbim na 35 ide oko 7km/h troši oko 15l po kj
A prošle jeseni u sojištu tudji plug 757 ide kao metak
Zbogom Leopard nikad više!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Леопарда сам имао два тробразна и један двобразни криви гредељ који још увек имам, никада их трактори нису лакше вукли.
Једини проблем је шушбина када је жива односно фришко покошена тада гуши али када искисне иде без проблема и лепо је сложи да мање буде на површини од имтовог плуга. Сад за те коцкасте знам да су се и код нас жалили како се тешко вуку. Чак је била прича како је један велики газда код нас купио три коцкаста леопарда, и када је отишао у Стапар да оре попиздео и откачио их у браздама и тако оставио да их народ однесе.
Šta je šušbina?Turbina?
 
Nazad
Vrh