Lav ili Jelen, a možda nešto treće pitanje je sad ?

Pokrenuo sam ja jednu temu vezanu za Mini pivare na forumu. Dobra je stvar što nude iznajmljivanje pogona i spremanje piva prema bilo kom receptu. Sad je malo problematična količina, mislim da su im ture 2 000 litara.
 
Au Dule nije ti lako, starija ćerka donela pivo iz Nemačke, mlađa iz Praga, rođak poslao burence, postaćeš bekrija.:osmeh:
 
1_476309909_nije-red-bull.jpg
 
Novosti.rs:

Čaša piva jača kosti

Pivo doprinosi jačanju kostiju jer sadrži značajne količine biorazgradivog silicijuma, koji je jedan od značajnih elemenata u izgradnji kostiju




PIVO možda i nije najomiljenije piće pripadnica lepšeg pola, ali nedavne studije su pokazale da je veoma dobro za zdravlje i lepotu žene. Naročito tamno, koje ima pun ukus. Naravno, to podrazumeva čašu ili dve dnevno.

Studija o blagodetima ovog pića objavljena je u američkom medicinskom žurnalu a naučnici tvrde da pivo doprinosi jačanju kostiju jer sadrži značajne količine biorazgradivog silicijuma, koji je jedan od značajnih elemenata u izgradnji kostiju.
Umereno konzumiranje piva preporučuje se naročito ženama u menopauzi, zbog osteoporoze. Takođe, istraživači su zaključili da je zbog osnovnog sastojka hmelja, bogat izvor humola koji imaju važnu ulogu u sprečavanju raznih vrsta upala.
Crno pivo je "lekovitije" jer ima više hranljivih sastojaka od svetlog, kao i brojna blagotvorna dejstva na zdravlje: smanjuje loš holesterol, štiti od kardiovaskularnih bolesti, podstiče rad creva, prolepšava kožu i jača imunitet. Odavno je poznato, a sada i naučno dokazano da je kosa lepša i sjajnija kada se opere pivom, a popularno piće je i odličan izvor gvožđa.


 
Novosti.rs:

Čaša piva jača kosti



Pivo doprinosi jačanju kostiju jer sadrži značajne količine biorazgradivog silicijuma, koji je jedan od značajnih elemenata u izgradnji kostiju


PIVO možda i nije najomiljenije piće pripadnica lepšeg pola, ali nedavne studije su pokazale da je veoma dobro za zdravlje i lepotu žene. Naročito tamno, koje ima pun ukus. Naravno, to podrazumeva čašu ili dve dnevno.


Studija o blagodetima ovog pića objavljena je u američkom medicinskom žurnalu a naučnici tvrde da pivo doprinosi jačanju kostiju jer sadrži značajne količine biorazgradivog silicijuma, koji je jedan od značajnih elemenata u izgradnji kostiju.
Umereno konzumiranje piva preporučuje se naročito ženama u menopauzi, zbog osteoporoze. Takođe, istraživači su zaključili da je zbog osnovnog sastojka hmelja, bogat izvor humola koji imaju važnu ulogu u sprečavanju raznih vrsta upala.
Crno pivo je "lekovitije" jer ima više hranljivih sastojaka od svetlog, kao i brojna blagotvorna dejstva na zdravlje: smanjuje loš holesterol, štiti od kardiovaskularnih bolesti, podstiče rad creva, prolepšava kožu i jača imunitet. Odavno je poznato, a sada i naučno dokazano da je kosa lepša i sjajnija kada se opere pivom, a popularno piće je i odličan izvor gvožđa.


Vecinom se sve pivopije pretvore u sljokare otrbljave i uniste se u potpunosti dakle nista od benefita samo nesreca i problemi.Tako da je bolje u tog djavola ne dirati ako kome treba gvozdja ima ga u spanacu kante se vi alkohola.
 
Rtv.rs:

Омиљена пива у земљама света

ЊУЈОРК/ПАРИЗ - Омиљено пиво у Србији је "јелен", баш као и у Босни и Херцеговани и Црној Гори, док је то у Хрватској "ожујско" пиво.

Словенци највише воле своје "лашко" пиво, као и Македонци домаће "скопско".
Ове податке објавио је амерички сајт Винепаир, илуструјући текст великом мапом света са омиљеним врстама пива у 100 различитих земаља, преноси лист Фигаро.
pivo-krigla_660x330.jpg
Илустрација

Мапа је направљена на основу података прикупљених из преко 20 извора.
Подаци за поједине земље као што су Ангола, Судан или Монголија нису били доступни.
У већини европских земаља домаћи брендови пива су и најомиљенији.
У Белгији је то "јупилер", у Великој Британији "карлинг" ( Carling ), у Ирској "гинис" ( Guiness ) а у Грчкој "митос".
Французима је, међутим, најдраже пиво данског произвођача "калберг 1664".
У Северној Африци и на Блиском истоку најчешће се конзумирају безалкохолна пића, као што је случај у Египту, Алжиру или Саудској Арабији.
Кинезима је омиљено домаће пиво "сноу" ( Snow ), које је уједно било и најпродаваније у свету током прошле године.
Американци највише пију "бадлајт" (Будлигхт), Канађани "бадвајзер" ( Budweiser ), Мексиканци пиво "корона екстра" а Бразилци "скол" ( Skoll ).
Житељи Кеније најрадије бирају домаће пиво " task lager " а Малдивци "лајон лагер".
Продаја пива расте 30 година заредом, а највећи потрошач је Кина.
Према просеку попијеног пива по становнику предњаче Чеси, следе Немци, Аустријанци, Естонци, Пољаци, Ирци и Хрвати, наводи се у информацији на сајту Винепаир.


 
Stigli Belgijanci , preko Holandije , na probu.. Naucila sestra sta da mi donese kad dolazi , kada sam kod nje u Holandiji , napunim joj frizider piva, sve po komad dva :ppozdrav:

ppiv_zpsa7lprcxl.jpg
 
Dobri belgijanci :osmeh:

Da se ukljucim i ja kao mladji ovde u pricu.Sve vise sam ljubitelj piva,ali iskljucivo jednog do dva.Sve nakon toga mi smeta i na silu je.Nazalost je sam debelii izuzetak u odnosu na moju generaciju,koji piju (muskarci,a u zadnje vreme i devojke sve vise) kao stoke...Nije da zelim da ispadnem dobar ali zaista je tako.Jedino sam se bas opio za 18 ti rodjus i to je to.

Iskustva su sledeca:
Jelen-najjace od domacih,nekako brzo udara u glavu,od njega te najpre uhvati.Poprilicno je i gorko,vise nego ostala.

Lav-najomiljeniji kod omladine,pitak,prijatnog ukusa.

Zajecarac-sve vise i vise u usponu.Pivo je izuzetko pitko,sa lepom ukusnom notom.

Vajfert,Merak to nikad nisam ni probao....deluju mi onako,sta znam,nizerazredno.Na Valjevca ili Jagodinca nisam naletao ovde u mom kraju,ali probacu ih prvom prilikom.

Niksicko-odlicno je,posebno tamno koje je vrh vrhova !

Tuborg je sjajno,pitko u svakoj prilici i odlicnog kvaliteta !
Staropramen je osrednje,kad sam pio ono u Pragu i ovo ovde razlika nebo i zemlja...
Becks odlican,Heineken takodje-ali su ipak nekako retka u konzumiranju.
Bavaria,Lovenbrau mi nekako i nisu nesto..
Guiness i Corona Bogotac,tu nema sta da se kaze....ali je i cena takva :osmeh:


Ali ubedljivo najdraze i ono koje sada najcesce biram je Budweiser,uvezen iz Ceske u limenci onoj...auhhh :ppozdrav::ppozdrav:
 
Vidi pišeš i na nekoj drugoj temi. :osmeh:
Nemoj da preforsiraš danas sa pivom. Srećan rođendan :ppozdrav:
 
Najtopliji savet za sve pivopije da potraze Nektar u limenci,po NSu sam ga video u dosta prodavnica. Ne stidi se bilo kog stranog piva,od svih domacih je par klasa bolji. :ppozdrav:
 
Najtopliji savet za sve pivopije da potraze Nektar u limenci,po NSu sam ga video u dosta prodavnica. Ne stidi se bilo kog stranog piva,od svih domacih je par klasa bolji. :ppozdrav:
Апсулутно тачно,Нектар и Зајечарско су два пива која одскачу наспрам свих.
 
Nazad
Vrh