KWS hibridi

ja necu mnoogoo maltretirati mozak time, zadovoljan sam trenutno ovim sto se nudi :)
 
A Kity je izmisljen kukuruz.Lep,zdrav,lako se bere,brzo zavrsi klip-uglavnom 20-ak redova,zrno krupno,svinje ga obozavaju a ume da rodi "stras Bozija" jbg...Mozda se i pojavi negde,ja sam ga postrno sejao pre 2 godine,sredinom maja...Extra kukuruz!
 
Samo ako nikne...voleo bih da se clanmcbaycow javi,pa da nam on isprica njihovo iskustvo sa kity-jem.
 
Samo ako nikne...voleo bih da se clanmcbaycow javi,pa da nam on isprica njihovo iskustvo sa kity-jem.
To je posebna prica,govorim o sortnim osobinama hibrida...Moguce da je neka podvala od strane prodavca,doradnog centra,greske su moguce...ali zato deklaraciju na uvid,parametre upises u svoju svesku i ne daj Boze da ne nikne,zoves inspekciju i tuzis ih!Tu se mogu zaraditi lepi novci,ili van sudski poravnas i dobijes seme da sejem par godina za dz!
 
Prošle godine je bilo problema sa jednom partijom semena kitija, i kod nas je jedan paor presevao a ja sam sejao lovcima uslužno i nije bilo problema sa nicanjem.
 
Bice novih hibrida u ponudi na trzistu,cekaju se atesti iz Ministarstva i da se polepi na vrece...Kerbanis mozda i u vrecama od 50.000 zrna?!Uvozno je seme...
 
Danas kontaktirao menadzera kws-a za moj region u vezi semena kitty-a,i rece da ga nema sve je vec prodano i mala je sansa da ga moze naci jos negde u maloprodaji i da se odlucim za nesto drugo,...::lose::
 
show_picture.asp


STA MISLITE o ovom silaznom hibridu? kws doge inace cita se duzd :) koliko sam skapirao.... inace to je kws turski :) kod njih je toplija klima nego kod nas...
 
Komsija do mene je imao Luce a mi Pioneer D12 i N43. Luce je solidno rodio, isto kao i D12 i N43, mozda je Luce za nijanu bio bolji zbog vece kolicine djubriva. Neki drugi, na drugim mestima, su sejali kermes i skoro pa katastrofa. Vidim da je Luce najjeftiniji od KWS-a.
 
Komsija do mene je imao Luce a mi Pioneer D12 i N43. Luce je solidno rodio, isto kao i D12 i N43, mozda je Luce za nijanu bio bolji zbog vece kolicine djubriva. Neki drugi, na drugim mestima, su sejali kermes i skoro pa katastrofa. Vidim da je Luce najjeftiniji od KWS-a.
i ja se razmisljam,cena primamljiva/prihvatljiva ali sam ga imao prosle godine najgori je bio u svemu lose nicanje ranija setva,kasnija izgoreo neznam ni sam sta da radim
 
Nazad
Vrh